Portal Yogi

Akcesoria do jogi dla początkujących, czyli jak sięgnąć po poMOC. Adam Ślęczek

Pomoce do jogi – po co ich używać? Komu są potrzebne i kiedy po nie sięgnąć? Jaką dają moc praktykującemu? Czym je zastąpić? O klockach, paskach i innych akcesoriach do jogi opowie Adam Ślęczek

Pomoce do jogi – po co ich używać? Komu są potrzebne i kiedy po nie sięgnąć? Jaką dają moc praktykującemu? Czym je zastąpić? O klockach, paskach i innych akcesoriach do jogi opowie Adam Ślęczek – nauczyciel jogi Iyengara.

P.S. Akcesoria przydają się nie tylko w praktyce jogi Iyengara i w tym podcaście dowiesz się dlaczego!

[Praktykuj jogę w swoim domu w PortalYogi – Studio Jogi Online, za pół ceny! Oto Twój specjalny kod: ZACZYNAM – z nim otrzymasz 50% zniżki na pierwszy miesiąc subskrypcji. Kliknij TUTAJ i wpisz kod rabatowy w polu „kod zniżkowy”.]

Czego dowiesz się w podcaście pomoce do jogi:

 1. Kto potrzebuje pomocy do jogi?
 2. Jakie mamy rodzaje pomocy do jogi? (w tym jakich używa się powszechnie na zajęciach jogi, a jakich używa się w klasach jogi Iyengara?)
 3. Czy kupować od razu, czy można je czymś zastąpić?
 4. Najbardziej uniwersalna pomoc niezbędną początkującemu
 5. Gdybyś musiał wybrać dla siebie tylko jedną pomoc do jogi – co by to było? 
 6. Czy znasz jakieś niekonwencjonalne zastosowania pomocy do jogi?

O gościu: Adam Ślęczek

pomoce do jogi

Jest dyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara oraz absolwentem AWF na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Założyciel szkoły jogi „Joga u źródeł„. Z wykształcenia psycholog. Wykładowcąa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie szkoli studentów w technicznych aspektach asan. Praktykuje jogę od 2009 roku, naucza od 2011. Pomoce do jogi to wierni towarzysze na jego zajęciach.

Jakie mamy rodzaje pomocy do jogi?

Jest ich całkiem sporo a każdy służy do czego innego i znajduje zastosowanie w innej grupie asan. Najbardziej znane akcesoria oraz te spotykane na zajęciach jogi metodą Iyengara, o których wspomnimy w tym odcinku podcastu:

 • pasek
 • kostka
 • koc
 • wałek do jogi
 • krzesło
 • woreczek relaksacyjny
 • drewniane deseczki
 • drabinka
 • liny do podwieszania

Czy potrzebuję profesjonalnych akcesoriów?

Jeśli nie chcesz lub nie możesz póki co zainwestować w profesjonalny sprzęt, wykorzystaj to, co masz w domu. Z czasem być może zechcesz zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria, które mogą być trwalsze, bardziej stabilne i lżejsze, a czasem też po prostu wygodniejsze niż ich domowe zamienniki. Na początek jednak, jeśli dopiero zaczynasz – wypróbuj domowe zamienniki, dzięki czemu sprawdzisz, czy ten rodzaj jogi jest dla Ciebie i nie zniechęcisz się.

Rozmawia: Magdalena Bałdys


Praktykuj jogę w swoim domu w PortalYogi – Studio Jogi Online, za pół ceny! Oto Twój specjalny kod: ZACZYNAM50 – z nim otrzymasz 50% zniżki na pierwszy miesiąc subskrypcji. Kliknij TUTAJ i zacznij już dziś!

 


Słuchaj PortalYogi Podcast w swojej ulubionej aplikacji

Polecamy

Podcasty, które mogą Ci się spodobać.

decor