Karolina Gaworska

Nów w Skorpionie – Intensywne oraz głębokie emocje

Najbliższy nów przyniesie nam silne emocje, wyzwania oraz frustrację. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co jeszcze na Ciebie czeka.

Już 13.11 będzie miał miejsce bardzo intensywny nów w Skorpionie. Poza Księżycem i Słońcem składającymi się na nów, w znaku Skorpiona przebywać będzie bóg wojny, czyli Mars, i to w ciasnej koniunkcji z wcześniej wspomnianym nowiem. Dynamiki i akcji w trakcie nadchodzącego nowiu dodawać będzie jeszcze ustawiony w opozycji patron rewolucji i gwałtownych zmian, czyli Uran.

Zatem jedyne, czego możemy się spodziewać poza niespodziewanym to intensywność emocji. Jeśli nie naszych, to zapewne kogoś w naszym otoczeniu. Zaleca się więc wyrozumiałość.

nów w skorpionie

Skryta natura Skorpiona

Obecnie mamy sezon Skorpiona, czyli Słońce przemierza ten znak, a zodiakalne Skorpiony mają urodziny. Czas tego jesiennego znaku nierozerwalnie połączony jest z odchodzeniem, cieniem i wszystkim tematami tabu. Archetypowego Skorpiona (nie mylić z urodzeniowym) interesuje wszystko, co subtelne i tajemnicze, tematy niewyjaśnione i głębia życia oraz zagadka śmierci. Tam, gdzie inni odwracają się ze strachem, budzi się w Skorpionie duch badacza.

Skorpion to samotne małe zwierzątko, które lubi chować się pod kamieniami. Potrafi być niebezpieczny, ale sam z siebie nigdy nie jest agresywny. Cierpi tylko wtedy, gdy ktoś wkracza na jego terytorium i jest w stanie bronić swojego terenu.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Uważa się to żyjątko za dobry symbol dla tego znaku zodiaku, ponieważ ludzie z zaznaczonym archetypem Skorpiona potrzebują dużo czasu dla siebie, aby pomyśleć o swoich najgłębszych uczuciach. I dokładnie takie potrzeby będą się w nas ujawniać w trakcie nadchodzącego nowiu. I biorąc pod uwagę intensywność Marsa w Skorpionie i gwałtowność opozycyjnego Urana, może lepiej będzie poświęcić dzień nowiu na introspekcję.

Sprawy ostateczne

„Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje.” – Jan Kaczkowski

Z sezonem Skorpiona nierozerwalnie wiąże ten szczególny czas w roku, w którym pochylamy się nad przemijaniem i ulotnością ludzkiej egzystencji. Warto zamiast pogrążać się w nostalgii z tym związanej warto użyć niezaprzeczalnego faktu śmierci jako motywacji do życia, którego jest ona dopełnieniem. Mars, który znajdować się będzie w ciasnej koniunkcji (bardzo blisko) nowiu.

„Nie rozumiem, jak można bać się śmierci. Ze śmiercią każdy z Nas sobie poradzi.
Bójmy się bezsensownego życia. Lat spędzonych w lęku przed zrobieniem czegoś dla siebie.
Wiecznego oglądania się na opinię innych ludzi.
Trwania w przeszłości.
Rozpamiętywania tego, co mogło być.
Bójmy się głupoty, zazdrości i braku szacunku.
To ta groźniejsza śmierć, bo za życia.”
(autor nieznany)

Dlaczego jeszcze nie żyjesz swoim wymarzonym życiem?

Może pomoże Ci w tym kilka pytań (odpowiadaj pisemnie, bez zastanawiania się i oceniania). Obecna sytuacja na niebie i nów w znaku Skorpiona to odpowiedni czas, na to, aby zastanowić się nad swoimi wyborami.

nów księżyca w skorpionie

Długopis w dłoń i zaczynamy!

 • Co sprawia, że nie mogę kreować swojego życia tak, jak chcę? W zgodzie z moimi pragnieniami i misją mojej duszy?
 • Dlaczego, nie mogę działać w swoim życiu? Co mnie blokuje? Co nie pozwala mi zacząć żyć moim wymarzonym życiem?
 • Czy wydarzy się coś strasznego, gdy zacznę działać po swojemu? Co najokrutniejszego się stanie, gdy będę żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i misją duszy? Co najgorszego się stanie, gdy zacznę kreować życie takie, jakie chcę? (Puść wodze, nie oceniaj się, wypisz wszystko, co przyjdzie Ci na myśl, wypisz wszystkie lęki, choć mogą się wydawać Twojemu umysłowi irracjonalne).
 • Co najlepszego się stanie, gdy zacznę żyć po swojemu? Co najlepszego mnie czeka, gdy opuszczę strefę komfortu? Gdy będę działać? Gdy zacznę żyć w pełnej zgodzie ze sobą?
 • Jak spędzę mój dzień, gdy będę żyć w pełnej zgodzie ze sobą?
 • Skoro wiem, że świadomie mogę działać i budować swoje życie, które pokocham, to co zrobię w ciągu najbliższych 24h?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Wybuch gejzerów

Choć Skorpion jest znakiem wodnym i stałym, niedzielącym się ze światem swoimi głębokimi emocjami oraz działającym w stylu szarej eminencji to w trakcie nadchodzącego nowiu za sprawą Urana w opozycji może być ciężko nam zachować nasze uczucia na wodzy.

Decyzje, jakie wówczas podejmiemy mogą być pochopne, drastyczne i nieprzewidywalne. Może nam się również zdarzyć powiedzieć lub usłyszeć o kilka słów za dużo. Warto, o ile to możliwe zachować spokój, a destrukcyjną energię skierować przeciwko temu czego już dawno planowaliśmy się pozbyć lub zmienić.

Najbliższy nów Księżyca w znaku Skorpiona przyniesie Ci:

 • Silne emocje.
 • Skrajne postawy.
 • Frustrację.
 • Nieadekwatne do sytuacji zachowania.
 • Chęć zemsty.
 • Prowokacje i dawanie się sprowokować.
 • Wyzwania.
 • Wybuchowość i agresję.
 • Chęć burzenia.

skorpion nów

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecny nów Księżyca?

 • Uważaj na kłótnie i nic nie wnoszące dyskusje.
 • Zastanów się, w jakiej dziedzinie życia chcesz coś zmienić lub odczuwasz frustrację.
 • Pracuj z cieniem i emocjami.
 • Nie ulegaj prowokacjom ani urojeniom.
 • Obserwuj swoje emocje oraz czynniki je wywołujące.

Jak użyć energii nowiu Księżyca w Skorpionie w pracy z ciałem?

 • Archetypowo Skorpion związany jest z układem rozrodczym i wydalniczym, zatem wszystkie ćwiczenia pracujące nad mięśniami tych okolic będą jak najbardziej wskazane.

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w znaku skorpiona jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor