Hanumanasana, czyli droga do szpagatu

Marzysz o wykonaniu szpagatu? Dołącz do Studia PortalYogi i rozpocznij 11-dniowe wyzwanie. Adam poprowadzi Cię przez pięć kroków niezbędnych by przygotować Twoje ciało do tej wymagającej pozycji.

Czas trwania
11 DNI
Poziom
Adam Ślęczek
Nauczyciel
Krok od szpagatu
Rozciągnięcie mięśni nóg
Elastyczne stawy
Mocne mięśnie pleców
Nawyk regularnej praktyki jogi
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Szczegóły wyzwania

Szpagat czyli pozycja Hanumanasany często gości na listach asan do opanowania. Jest to jedna z najbardziej wymagających pozycji w jodze. Nie tylko pod względem fizycznym! Jej praktyka wymaga wytrwałości i cierpliwości.
Nic w tym dziwnego, skoro ma ona naśladować słynny krok Hanumana przez morze – z Indii do Sri Lanki.

Choć jedni potrzebują na opanowanie szpagatu kilku tygodni, drudzy miesięcy, a czasem może udać się to dopiero po roku, warto próbować. Bo choć dążysz do Hanumanasany w rzeczywistości robisz ogromny krok w swojej samodzielnej praktyce!

Zawartość planu na 11 dni
Hanumanasana, czyli droga do szpagatu 

5 kroków

W czasie trwania wyzwania w 5 krokach zbliżysz się, bądź wykonasz pozycję Hanumanasana.

 • Krok 1 –Rozciąganie przodu oraz tyłu nóg
 • Krok 2 – Sesja powiększania dystansu między stopami
 • Krok 3 – Jeszcze mocniej, czyli półmetek wyzwania
 • Krok 4 – Intensywne rozciąganie i wzmocnienie
 • Krok 5 – Pozycje leżące, ostatnie przygotowanie

Każdy z kroków wykonujesz dwa dni z rzędu.

Pełen zestaw asan przygotowujących

Podczas trwania całego wyzwania poznasz wiele asan, które pomogą przygotować Ci się do osiągnięcia celu, jakim jest szpagat.

W ciągu 10 dni przygotujesz się do wielkiego finału, jakim jest pozycja Hanumanasana.

Jeśli będzie taka potrzeba powtarzaj kroki aż do momentu, w którym uda Ci się wykonać pełną pozycję szpagatu.

Praca z akcesoriami

Akcesoria do jogi sprawiają, że nasza praktyka jest jeszcze bardziej efektywna.

Pomagają wejść w pozycje z odpowiednim ułożeniem ciała, jednocześnie nie przeciążając stawów czy mięśni.

W tym wyzwaniu potrzebne Ci będą poniższe akcesoria:

 • mata (oczywiście)
 • klocki
 • bolster (lub zwinięty koc)
 • pasek do jogi (lub chusta czy pasek do spodni)

Zobacz, jakie sesje jogi czekają na Ciebie w wyzwaniu

Jeżeli Twoim marzeniem od zawsze był szpagat, to to wyzwanie będzie idealne dla Ciebie.
Poznasz 5 kroków, które zbliżą Cię do wykonania pozycji Hanumanasana.
Po jedenastu dniach odkryjesz w sobie jogina i zdobędziesz solidne fundamenty pod dalszą praktykę jogi.

Play
Utthan Pristhasana – Pozycja Jaszczurki
Play
Prasarita Padottanasana – Pozycja Dużego Dystansu Pomiędzy Stopami
Play
Supta Padangusthasana – Pozycja Rozciągania Nóg w Leżeniu
decor

Chcesz dołączyć do wyzwania? Wybierz plan subskrypcji 

 • Dołącz teraz. Anuluj kiedy chcesz

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Oglądaj na dowolnym urządzeniu

color circle
mock
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
decor