Magdalena Bałdys

O życiu w zgodzie ze sobą i naturą – rozmowa z Kamilą Kielar

Co to znaczy żyć w zgodzie ze sobą i naturą? Jak pomaga w tym joga i czy pomaga zdobywać umiejętności niezbędne do przetrwania w świecie? Posłuchaj opowieści tym jakich niezwykłych umiejętności uczy joga i podróże oraz jak ogromną, choć niezauważalną rolę w równowadze organizmu odgrywa oddech.

Czy podróżowanie jest ucieczką – przed sobą czy do siebie? Jak i dlaczego joga pomaga zdobywać umiejętności niezbędne do przetrwania w świecie? Wspólnie z moim gościem poznamy jakich niezwykłych umiejętności uczy joga i podróże oraz porozmawiamy o tym, jak ogromną, choć niezauważalną rolę w równowadze organizmu odgrywa oddech. I do niego będziemy wracać jak do swoistej mantry.

Zapraszam na fascynującą opowieść o tym, co to znaczy żyć w zgodzie z naturą i z samym sobą.

Dla najwytrwalszych słuchaczy mamy na koniec niespodziankę, którą każdy będzie mógł zabrać na spacer do lasu i dzięki której z radością pogubi wiele swoich codziennych zmartwień i przewietrzy głowę… bądźcie z nami do samego końca!

Czego dowiesz się w odcinku podcastu “O życiu w zgodzie ze sobą i naturą”:

 1. Skąd pomysł na takie nomadyczne życie?
 2. Która z podróży była dla Ciebie najważniejsza?
 3. Czy Twoim zdaniem podróże są poszukiwaniem siebie czy ucieczką od siebie? Czy mogą poukładać w głowie?
 4. Jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje joga? W czym Ci pomogła?
 5. Czy podróżując po świecie praktykujesz jogę?
 6. Jakich niezwykłych umiejętności nauczyły Cię podróże?
 7. Czego niezwykłego nauczyła Cię joga? Czy pomogła zdobyć umiejętności niezbędne w ekstremalnych wyprawach?
 8. Co to znaczy żyć w zgodzie z naturą? joga także przekazuję taką naukę. jak rozumieć w dzisiejszych czasach to sformułowanie?

O Kamili Kielar

A moim gościem, który nam wszystko opowie jest Kamila Kielar. Podróżniczka, dziennikarka, mówczyni, łowczyni przygód. Snuje opowieści i prowadzi warsztaty o świecie i jego zależnościach. Kilka miesięcy rocznie spędza na wyprawach. Oto kilka z jej licznych podróży:

 • samotnie pływała kajakiem po Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów,
 • zimą przejechała rowerem i na nartach biegowych kanadyjski Jukon
 • przeszła liczący 5tyś km szlak górski Pacific Crest Trail
 • samotnie przejechała rowerem Alaskę oraz Kamczatkę

Za swoje podróże została nagrodzona Kolosem oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Jest kobietą wolną żyjącą na swoich własnych warunkach. Przyciągają ją ekstremalne podróże i przygody.

Medytacja na łonie natury

Na koniec podcastu zapraszamy na niezwykłą chodzoną medytację podczas spaceru – wyjdźcie do lasu, parku lub po prostu na świeże powietrze! A tak właściwie nie ja Was zapraszam, a Kacper Matuszewski, nauczyciel w Studio PortalYogi, która jest największą w Polsce platformą online z jogą, medytacją i pilates. Medytacja pochodzi z 30-dniowego wyzwania Nowy Początek, które pomaga w nauce budowania zdrowych i trwałych nawyków.

Tylko dla słuchaczy podcastu

Praktykuj jogę w swoim domu w PortalYogi – Studio Jogi Online, za pół ceny! Oto Twój specjalny kod: ZACZYNAM – z nim otrzymasz 50% zniżki na pierwszy miesiąc subskrypcji. Kliknij TUTAJ i wpisz kod rabatowy w polu „kod zniżkowy”.


Słuchaj PortalYogi Podcast w swojej ulubionej aplikacji

Polecamy

Podcasty, które mogą Ci się spodobać.

decor