Magdalena Bałdys

Świadome odżywianie – zdrowy lifestyle z Owsianą (Justyną Świetlicką)

Świadome odżywianie - czym jest i jak się zabrać do wprowadzania zdrowych zmian w nasze codzienne wybory żywieniowe? Oto kilka sprawdzonych porad!

Świadome odżywianie – czym jest? Czy w zmianie diety lepsze są małe kroki czy radykalne cięcia? Czy dieta wegetariańska oraz wegańska jest zdrowa?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Justyną Świetlicką (owsiana.pl) – dietetyczką i trenerką personalną. Justyna specjalizuje się we wprowadzaniu zmian w nawykach żywieniowych i budowaniu pewność siebie u swoich klientów. Nagrywa także podcast „Owsiana” i jest autorką książki „Dieta to nie wszystko”.

świadome odżywianie

Czego dowiesz się w odcinku podcastu “Świadome odżywianie?”:

  1. Czym są nawyki żywieniowe?
  2. Czy mamy realny wpływ na nawyki żywieniowe?
  3. Jak można rozumieć słowo „dieta” i jak je odczarować?
  4.  Jakie są zalety i zagrożenia diety roślinnej (np. wegetariańskiej i wegańskiej)?
  5. Czy można jeść słodycze na diecie?
  6. Dlaczego zakazy na diecie nie działają?
  7. O stosowaniu roślinnych odżywek białkowych i o prawidłowej suplementacji na dietach roślinnych.
  8. Jakie suplementy są konieczne na różnych dietach, by nie wytworzyć niedoborów?
  9. Czy warto się badać na poziom witamin i minerałów?

Rozmawiają: Kacper Matuszewski (PortalYogi) i Justyna Świetlicka (owsiana.pl)

Fragmenty podcastu:

Co to są nawyki żywieniowe?

Joanna: Nawyki to tak na prawdę takie działania, które wykonujemy na autopilocie. Są ukształtowane jeszcze w dzieciństwie, ale w dorosłym życiu możemy je zmieniać, choć to trudne.

Jak odczarować słowo dieta?

Joanna: Niestety słowo dieta jest mylnie używane. Dieta z definicji to jest sposób odżywiania się. Czyli każdy ma jakąś dietę. Można być na diecie wegetariańskiej czy tradycyjnej. A często mówiąc o diecie, myślimy o odchudzaniu i diecie redukcyjnej.

Czy warto liczyć na szybkie efekty?

Joanna: Przez to, że każdy z nas chciałby mieć szybkie efekty – na przykład schudnąć 5 kg w tydzień i później wrócić do starych nawyków żywieniowych – sięgamy po dietę 1000 kcal. I oczywiście ona będzie skuteczna… ale organizm upomni się o ten deficyt kaloryczny i taka dieta odbije się efektem „jojo„.

 


Interesuje Cię, jak zmieniać nie tylko nawyki żywieniowe – posłuchaj inspirującej rozmowy z dr Joanną PodgórskąJak budować i utrwalać nawyki.


Podcast „Świadome odżywianie” jest nagraniem live pochodzącym z naszego Instagrama. By być na bieżąco i nie przegapić kolejnego live – obserwuj nas:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PortalYogi (@portalyogi_pl)

Podcast „Świadome odżywianie” powstał z myślą o szerokiej edukacji na temat zdrowego odżywiania, które jest integralną częścią jogowego stylu życia. Jest darmową częścią kursu „Nowy początek„, który został stworzony z myślą o osobach, które pragną wejść na nową ścieżkę w jodze i życiu! Znajdziesz w nim praktyki jogi, medytację, wiedzę oraz selfcare✨. Wszystko, czego potrzebujesz, aby to był Twój nowy początek! Kurs „Nowy początek” znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online 👌

Słuchaczu / słuchaczko podcastu!

Praktykuj jogę w swoim domu w PortalYogi – Studio Jogi Online, za pół ceny! Oto Twój specjalny kod: ZACZYNAM50 – z nim otrzymasz 50% zniżki na pierwszy miesiąc subskrypcji. Kliknij TUTAJ i zacznij już dziś!


Słuchaj PortalYogi Podcast w swojej ulubionej aplikacji

Polecamy

Podcasty, które mogą Ci się spodobać.

decor