Magdalena Bałdys

Wzór na zmianę. Rozmowa z Eli Wierkowską

Co służy zmianie a co w niej przeszkadza? Rozmowa o tym, jak skutecznie i z pomocą technik jogi wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

O tworzeniu nowego, życiowych zmianach i jodze. Eli Wierkowska w tej rozmowie przedstawia iście matematyczny wzór na zmianę. Zastosowanie tego wzoru pomaga skutecznie i realnie przeprowadzić wewnętrzną przemianę i wyznaczyć nowy początek. Padnie kilka trudnych pytań, m.in. zastanawiamy się nad tym, co służy zmianie, a co w niej przeszkadza. Okazuje się, że kluczem jest zadawanie pytań, gdy zastanawiamy się nad zmianą pracy, relacji czy stylu życia.

Wzór na zmianę i inne tematy, które poruszamy w rozmowie

  1. Jak to zrobić, żeby puścić „co stare” i bez strachu zacząć nowe? (aka noworoczne postanowienia 😉 )
  2. Co zrobić, gdy boimy się zmiany, a jednocześnie bardzo jej potrzebujemy?
  3. Jak pokonywać opór?
  4. Co zrobić i jakie pytania sobie zadawać, by skutecznie wprowadzić zmianę?
  5. Czym jest brak odpowiedzi?
  6. Jak czytać odczucia jako sygnały (informacje), które podpowiada ciało?
  7. Jak odróżnić realną potrzebę od „chcenia” ego (np. chcę czy potrzebuję wykonać jakąś pozycję jogi, która mi się podoba)

Oto fragment rozmowy z Eli:

Wzór na zmianę wygląda tak, że na początku zawsze jest opór. I ten opór zawsze jest powiązany z jakimiś emocjami. Po tych emocjach jest tak zwana wizja w tym wzorze. To jest ten moment, kiedy potrzebujemy zadać sobie szereg pytań. Co by było gdybym rzuciła to wszystko i zamieszkała w Bieszczadach, a zamiast bycia prawnikiem była nauczycielem jogi, itd. itd…?

Rozmawiają: Eli Wierkowska i Magdalena Bałdys

eli wierkowska

Eli Wierkowska to nauczycielka jogi, youtuberka, podróżniczka. W sposób zaraźliwy kultywuje zasady miłości do siebie, ludzi i natury. Kształciła swoje umiejętności w Polsce, Indiach, Anglii, USA, Hiszpanii i Portugalii. Metody jogi jakimi pracuje Eli to: Vinyasa, Ashtanga Yoga, Iyengar, Yin Yoga, Acro, Rocket Yoga, Tantra i Kundalini Yoga. Często łączy praktykę z holistycznymi założeniami Medycyny Chińskiej i Ajurwedy.

 

Praktykuj jogę w swoim domu w PortalYogi – Studio Jogi Online, za pół ceny! Oto Twój specjalny kod: ZACZYNAM – z nim otrzymasz 50% zniżki na pierwszy miesiąc subskrypcji. Kliknij TUTAJ i wpisz kod rabatowy w polu „kod zniżkowy”.


Słuchaj PortalYogi Podcast w swojej ulubionej aplikacji

Polecamy

Podcasty, które mogą Ci się spodobać.

decor