Karolina Gaworska

Nów w Wadze i pierścieniowe zaćmienie Słońca – wszystko stanie się jasne…?

Najbliższy nów przyniesie Ci potrzebę kontaktu i rozmowy z innymi oraz okazję do poznania nowych ludzi. Sprawdź, co jeszcze na Ciebie czeka.

Już 14.10 będzie miał miejsce nów w znaku dyplomatycznej Wagi, będzie on połączony z pierścieniowym zaćmieniem Słońca. Choć zaćmienie nie będzie widoczne w Europie, to będzie miało na nas spory wpływ.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Przesłanie Wagi

Typowe archetyp dla tego znaku to: kochanek, artysta, dyplomata. Zatem nad nimi warto pochylić się w czasie nadchodzącego nowiu.

Czy może wymagają rozwinięcia? Dla Wagi jako znaku powietrza intelekt ma ogromne znaczenie. Służy on głównie do uzyskiwania informacji w celu uzyskania wyważonego osądu. Oczywiście ta umiejętność może również stać się obciążeniem, jeśli nie możesz już podjąć decyzji z powodu ciągłego ważenia braku wszystkich potrzebnych informacji. Ponadto osobowości archetypu Wagi ma skłonność do harmonii.

Decydowanie się na jedną rzecz lub osobę może jednocześnie oznaczać bycie przeciwko innej rzeczy lub innej osobie. Jest to głęboko sprzeczne z dyplomacją, gotowością do kompromisu i taktownością Wagi. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do chęci zadowolenia wszystkich. Osoba wagowa uważa, że ​​najważniejsze jest, aby nikogo nie skrzywdzić, jeśli to możliwe.

Nów Księżyca w Wadze

Potrzeba harmonii obejmuje również zewnętrze u osób z akcentem Wagi. Mają wielki zmysł estetyczny pod każdym względem. Piękno formy powinno wyrażać treść, ale może też stać się celem samym w sobie. Sztuka odgrywa również ważną rolę dla osób urodzonych z planetami Wadze.

Ważnym tematem w życiu ludzi Wagi są relacje z innymi ludźmi. Kontakty towarzyskie są niezbędne dla ich dobrego samopoczucia. W pojedynkę czują się niekompletni. Termin „lepsza połowa” odnosi się do nich w sposób szczególny.

Znak zodiaku Wagi nadaje harmonię, dyplomację i urok znajdującym się w nim osiom i planetom.

A zatem warto poddać się refleksji nad harmonią i balansem w naszym życiu. Ponadto może warto poddać refleksji nasze relacje z innymi. Jest to również dobry czas na wyzwolenie swojej kreatywności i oddanie się tworzeniu oraz doznawaniu piękna.

nów księżyca w znaku wagi

Omen

Zaćmienia były kiedyś postrzegane jako zwiastuny nadchodzącej katastrofy, ponieważ stanowiły przerażający naturalny spektakl, w którym to Słońce znika.

Zaćmienia są potężnymi wyzwalaczami, co oznacza, że ​​mogą aktywować czynniki horoskopu, czy to w horoskopie indywidualnym, czy w jakimkolwiek innym typie horoskopu.

Warto pamiętać, że nie każda ciemność jest równie silna. Im bliżej osi węzła księżycowego znajduje się nów lub pełnia Księżyca, tym skuteczniejsze jest zaćmienie. Zaćmienia Słońca są również ważniejsze niż zaćmienia Księżyca. W trakcie tego nowiu mamy do czynienia ze stosunkowo silnym zaćmieniem, a zatem jego wpływ będzie miało na nas wpływ przez dłuższy czas. Dlatego warto w czasie nowiu poświęcić chwilę na introspekcję.

nów w wadze

Zaćmienie jest często porównywane do energii Plutona ze względu na jego intensywność i moc przemieniającą. W trakcie zaćmienia tarcza Słońca zostaje zasłonięta, a zatem i jego energia nie rozkwita w pełni. Często możemy mieć zatem problem z zobaczeniem całości sytuacji i istotnych faktów. Możemy mieć wrażenie, że nie wszystko jest dla nas do końca jasne. Co więcej, nów księżyca w wadze skłania nas do podejmowania możliwie jak najlepszych decyzji, dlatego jeśli sytuacja tego nie wymaga, warto z decyzjami poczekać.

Istotne aspekty

W trakcie nowiu Mars, odpowiadający za energię i działanie, będzie w harmonii z patronem dyscypliny, Saturnem. Sprzyjać to będzie wytrwałym wysiłkom, pracy nad sobą oraz braniu na siebie odpowiedzialności za siebie i swoje szczęście.

Najbliższy Nów Księżyca w znaku Wagi przyniesie Ci:

 • Potrzebę kontaktu i rozmowy z innymi.
 • Flirt, zabawę, romans.
 • Chęć zostawienia tego, co ciążyło nam od kwietnia.
 • Okazję do poznania nowych ludzi.

 • Transakcje handlowe, współpracę, spółki.
 • Dogadanie się.
 • Kontakt z dziećmi.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Wystaw się na kontakt z innymi (np. portal randkowy, klub dyskusyjny).
 • Wyjdź z domu.
 • Kreuj! Zastanów się​,​ co chcesz po sobie zostawić i uczyń pierwszy krok w realizacji tego przedsięwzięcia.
 • Rozmawiaj. Jeśli za kimś tęsknisz, napisz. Daj się zagadnąć na ulicy.
 • Pomyśl nad współpracą.
 • Zainicjuj, zagadaj, zacznij.

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Romantyczna Waga w astrologii medycznej odpowiada między innymi za lędźwie. Zatem warto teraz szczególnie zadbać o lędźwiowy odcinek kręgosłupa (np. z naszym wyzwaniem „Kręgosłup bez bólu”).

Balanse w jodze Magdalena Janik

 • Wszystko, co rozbudza Twoją kobiecość, to również dobry pomysł.

 

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w znaku wagi jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor