color circle

Alina Kaczmarek – Subramanian

Alina Kaczmarek – Subramanian

E-RYT® 200 Yoga Alliance i absolwentka Studiów Podyplomowych Jogi Klasycznej UWr. Założycielka Fundacji TEJAS i Ambasadorka Jogi indyjskiego ministerstwa jogi i ajurwedy AYUSH, antropolożka kulturowa z wykształcenia. Prowadzi zajęcia i warsztaty w Komorowie pod Warszawą, Indiach i gdzie zawieje jej duszę nomadki.

Uczy jogi w nurcie Vinyasa Krama nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę, którego w XX wieku w Indiach nauczał Tirumalai Krishnamacharya, mistrz nie tylko B.K.S. Iyengara czy Pattabhi Joisa od Asztanga jogi, ale też wieloletni osobisty przewodnik w świecie jogi A.G. Mohana i Indry Mohan, rodziny joginów i nauczycieli Aliny.

Alina prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w duchu profilaktyki prozdrowotnej, tworzenia miejsca w ciele i głowie, budowania siły i równowagi, jak i zapoznawania się z oddechem. Jest specjalistką od rozluźnienia i medytacji w ruchu i bezruchu. Praca z fizjologicznym oddechem i wyciszaniem układu nerwowego jest dla niej najważniejszym filarem praktyki. Uczyła się w Indiach, Polsce i na Bali. Na zajęciach stara się przywrócić uczestnikom stan spokoju umysłu i wygody w ciele, i nauczyć, jak odnajdywać je samemu. 

Uważa, że żadna wiedza nie powstaje znikąd, a ugruntowanie i uznanie nauczycieli, którzy pomagają nam stworzyć siebie są ważne. Obecnie jest w trakcie kursów: 300-godzinnego Svastha Yoga Therapy Foundations Training (Yoga Alliance RYS 300) i 800-godzinnego Svastha Yoga Therapy Program certyfikowanego przez International Association of Yoga Therapists (C-IAYT 800), prowadzonych przez A.G. Mohana, Indrę Mohan, Dr. Ganesha Mohana, Nityę Mohan. Odbyła kursy nauczycielskie: m.in. Svastha Yoga of Krishnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana na Bali, Santhi School of Yoga and Vedanta Studies TTC w Indiach u Sajeego Arrakal Monoharan, kurs Vinyasy Kramy u Basi Tworek, szkolenie nauczycielskie w metodzie Iyengar’a u Magdaleny Mroczkowskiej-Julkowskiej w ramach programu „Zdrowe społeczeństwo” oraz kurs instruktorski jogi w ciąży u Agnieszki Bery, a w Krakowie uczestniczyła w kursie instruktorów medytacji u Macieja Wieloboba. Odbyła również szkolenie u A.G. Mohana oraz Indry Mohan z Yogic Mindfulness, szkolenia w Bharat Yoga Vidya Kendra w Satsang Foundation. Ukończyła Jogę Klasyczną na Uniwersytecie Wrocławskim pod przewodnictwem Dr. Niny Budziszewskiej, prof. Leszka Kulmatyckiego, i nauczycieli asan takich jak Adam Ślęczek i Iza Raczkowska. 

Krija i medytacja to najważniejsza część jej osobistej praktyki, w której prowadzi ją Guruji Sri M. W życiu codziennym ceni sobie poczucie humoru bez cukru, wzajemną troskę i wyjątkowość małych i wielkich chwil. Mama malej joginki i żona dużego jogina, znanego w naszym Studio Aruna Subramaniana.

decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

  • 15 000 użytkowników
  • najwyższa jakość treści
decor