Płynna Dynamiczna Różnorodna

Vinyasa Joga

Vinyasa joga nie jest systemem i nie podąża za wyraźną linią przekazu. To nowoczesny styl, zrodzony z tradycji Ashtanga Joga.

Często nazywa się ją „flow” jogą, ponieważ polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. W dosłownym tłumaczeniu z sanskrytu oznacza „układać, łączyć w specjalny sposób”. Pozycje jogi zwane asanami układane są w tematyczne sekwencje, które służące określonemu celowi. Na przykład można spotkać flow na złagodzenie stresu, flow na energię, flow na dolne plecy.

Czytaj więcej

Vinyasa Joga

Fundamenty 
Vinyasa Jogi

Charakterystyka

Podstawową, klasyczną vinyasą, obecną w każdym stylu jogi jest Powitanie Słońca. Na nim bazuje każda sesja jogi. W zależności od tego jakie asany dodane zostaną do cyklu

Powitania Słońca, budowane są praktyki przeznaczone na poranek lub na wieczór, wzmacniające lub rozciągające, energetyzujące lub ściągające nadmiar energii i stresu.

Zasady

Oddech – synchronizujemy każdy ruch z oddechem. Oddech nadaje tempa ruchom ciała, podczas płynnego przechodzenia od jednej pozycji do drugiej.

Płynnośćruchy między asanami powinny być świadome. Utrzymanie głębokiego oddechu i świadomości ciała podczas praktyki pogłębia koncentrację.

Różnorodność – w sekwencjach vinyasa znajdziemy cały przekrój asan i ich modyfikacji, aby poruszyć każdym mięśniem ciała

Dla kogo?

TAK: dla osób ceniących różnorodność, które lubią zmiany oraz szukających praktyki, która będzie dynamiczna i poprawi ogólną kondycję. Idealna dla wszystkich, którzy czują się „sztywni” w ruchach. Poradzą sobie z nią początkujący i da satysfakcję zaawansowanym.

NIE: osoby, które lubią przewidywalność i łatwo się gubią w różnych przejściach między pozycjami.

color circle

Korzyści

 • wzmocnienie ciała
 • poprawa elastyczności
 • łagodzenie stresu
 • poprawa sprawności
 • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego
 • rozgrzanie
 • detoksykacja
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Oglądaj na dowolnym urządzeniu

color circle
mock

Sesje Vinyasa Jogi w naszym Studio

W Studio PortalYogi czeka na Ciebie aż ponad 100 sesji Vinyasa Jogi.
Praktyki dobrane są tak, aby każdy znalazł coś idealnie dla siebie, w zależności od tego, ile czasu danego dnia chce spędzić na macie.
Dlatego też sesje trwają zarówno po kilka/kilkanaście minut, jak i godzinę/półtorej.
W tym stylu uczy wielu naszych nauczycieli, więc masz ogromny wybór joginów, z którymi możesz praktykować.

style jogi vinyasa joga
Play
Mocny Kręgosłup - Bezpieczne wygięcia do tyłu
style jogi vinyasa
Play
Powitania Słońca: Rise and Shine
Play
Pincha
style jogi vinyasa
Play
Sesja na złość i wyrzucenie złej energii
style jogi vinyasa
Play
Uwolnienie napięć – Praca z miednicą
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PortalYogi to szkoła jogi,
która pomoże Ci o siebie zadbać

U nas nie musisz się z nikim porównywać, możesz zacząć od krótkich praktyk. Dobierz długość sesji, od 5 do 90 minut, pod względem swoich preferencji oraz dostępnego czasu.

Korzystaj z gotowych planów praktyki w ramach wyzwań

Odzyskaj rónowagę życiową i zapanuj nad stresem

Pozbądź się bólu i napięć w ciele oraz zbuduj zdrowe nawyki

Wzmocnij swoje ciało i elastyczność, polepsz kondycję

Największe studio jogi online

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
Portal yogi online
color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

 • 15 000 użytkowników
 • najwyższa jakość treści
decor