Powtarzalność Medytacja Mantra

Kundalini Joga

Kundalini joga wykorzystuje asany, pracę z oddechem, medytacje, mantry i mudry. Zestawy praktyk nazywają się kriyami są to sekwencje oczyszczające ciało i umysł. Jedną kriyę można wykonywać przez 40, 90, 120, 1000 dni – to czas potrzebny, by praktyka zadziałała.

Kundalini mocno osadza się w filozofii indyjskiej i opiera się na modelu anatomii energetycznej (koncepcja 8 czakr). Przez tysiące lat nauka Kundalini była ukryta i uważana za najświętszą z jog. Jogi Bhajan odsłonił ją dla świata zachodniego w 1968 roku.

Czytaj więcej

Kundalini Joga

Fundamenty 
Kundalini Jogi

Charakterystyka

Zestaw praktyk kundalini jogi (kriya) powtarzamy codziennie przez 40, 90, 120 lub 1000 dni, aby uzyskać pożądany efekt.

Wszystkie sesje Kundalini zaczynają się od mantry otwierającej: Ong Namo Guru Dev Namo.

Przyzywamy w ten sposób swoją wewnętrzną mądrość, naszego wewnętrznego przewodnika, nauczyciela, guru.

Joga kundalini, to medytacja podczas, której porusza się ciałem w określony i powtarzalny sposób. Kolejność ćwiczeń jest bardzo ważna i nie należy jej modyfikować.

Zasady

Kriya („działanie”) to zestaw: asan, pranajamy (oddechu), bandh, mudr oraz mantr ułożonych w określonej kolejności, aby uzyskać specyficzny efekt fizyczny, emocjonalny i mentalny. Celem ćwiczeń kriya jest oczyszczenie ciała i umysłu, by przygotować go do przebudzenia energii kundalini.

Medytacja jest nieodłącznym elementem praktyki. Medytacje kundalini mogą odbywać się w ruchu.

Mantra to „joga umysłu”. Sylaba, słowo lub fraza śpiewana w jednym ze świętych języków (takich jak sanskryt i gurmukhi). Podnosi świadomość poprzez swoje znaczenie, dźwięk, rytm, ton.

Dla kogo?

TAK: dla poszukujących wyciszenia i duchowego oczyszczenia oraz uporania się ze swoimi wzorcami myślenia czy niezdrowymi nawykami. Pomaga też rozpocząć regularną medytację.

NIE: dla osób z poważnymi zaburzeniami osobowości i chorobami psychicznymi. Nie skorzystają z niej osoby, które nie są gotowe na zmiany w życiu emocjonalnym i duchowym.

color circle

Korzyści

 • pomaga wykorzenić złe nawyki i zrozumieć siebie
 • poszerzenie świadomości
 • pobudzenie kreatywności i intuicji
 • poszerzenie sfery komfortu
 • otwarcie na świat i ludzi
 • wzmocnienie siły woli
 • zbalansowanie przepływu energii w czakrach
Zmień życie z Jogą czakry
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Oglądaj na dowolnym urządzeniu

color circle
mock

Sesje Kundalini Jogi w naszym Studio

W Studio PortalYogi czeka na Ciebie ponad 20 sesji Kundalini Jogi.
Praktyki dobrane są tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Znajdziesz tu zarówno kilkunastominutowe i półgodzinne sesje, jak
i dłuższe, godzinne praktyki.
W tajniki tego stylu wprowadzi Cię dwójka naszych wspaniałych nauczycieli: Agnieszka Bera oraz Marcin Topolski. 

style jogi kundalini
Play
Kundalini Joga - Sat Kriya
Play
Koncentracja i uważność – Zbalansuj czakry
style jogi kundalini
Play
Krija na czakrę gardła – Joga kundalini
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PortalYogi to szkoła jogi,
która pomoże Ci o siebie zadbać

U nas nie musisz się z nikim porównywać, możesz zacząć od krótkich praktyk. Dobierz długość sesji, od 5 do 90 minut, pod względem swoich preferencji oraz dostępnego czasu.

Korzystaj z gotowych planów praktyki w ramach wyzwań

Odzyskaj rónowagę życiową i zapanuj nad stresem

Pozbądź się bólu i napięć w ciele oraz zbuduj zdrowe nawyki

Wzmocnij swoje ciało i elastyczność, polepsz kondycję

Największe studio jogi online

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
Portal yogi online
color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

 • 15 000 użytkowników
 • najwyższa jakość treści
decor