poprawa postawy odciążenie kręgosłupa

Pilates

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i raz na zawsze pożegnać bolesne napięcia w ciele? Pilates to aktywność fizyczna, która wzmacnia, stabilizuje i uczy nas prawidłowego funkcjonowania ciała w życiu codziennym. Stajemy się bardziej świadomi naszych ruchów, naszej postawy, silni i elastyczni.

Czytaj dalej

Pilates

Cechy 
Pilatesu

Charakterystyka

Ćwiczenia w Pilatesie charakteryzują się niską dynamiką, za to niezwykłą precyzją. 

Większość ćwiczeń operuje na niewielkim zakresie ruchu, dlatego też jest to trening dostępny niemal dla każdego. Nie oznacza to jednak, że ćwiczenia są proste i lekkie. Niezwykle ważna jest tu technika. 

Jak to działa?

Pilates to holistyczne podejście do ciała człowieka, jako metoda uzdrawiania, budowania sprawności, leczenia z bólu. Dzięki regularnym ćwiczeniom możesz nie tylko poczuć jego korzyści zdrowotne i funkcjonować bez dolegliwości bólowych, ale też świetnie poczuć się w swoim ciele.

Dla kogo?

 • dla osób potrzebujących wzmocnienia całego ciała
 • dla każdego, kto czasem odczuwa ból wynikający z wad postawy lub obciążenia
 • dla tych, którzy lubią precyzyjną pracę z ciałem
color circle

Korzyści

 • odciąża i wzmacnia kręgosłup
 • wzmacnia mięśnie głębokie
 • pomaga w utrzymywaniu właściwej postawy ciała
 • pomaga utrzymać prawidłowe wzorce ruchowe
 • zapobiega starzeniu się stawów i zmniejsza ryzyko kontuzji
 • poprawia efektywność innych ćwiczeń np. siłowych i sylwetkowych
 • wysmukla i uelastycznia całe ciało
 • poprawia sprawność
Pilates Irena Melcer PortalYogi
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Sesje Pilatesu w naszym Studio

W Studio PortalYogi czeka na Ciebie ponad 20 sesji Pilatesu oraz wyzwanie Pilates – Misja Lato

Większość sesji trwa około pół godziny. Znajdziesz też krótsze praktyki, a także jedną długą, ponad godzinną sesję.

W tajniki pilatesu wprowadzą Cię bliźniaczki z Prossto Pilates, Irena Melcer oraz Leira Tara Maye.

Zdrowy kręgosłup Pilates
Play
Wzmocnij kręgosłup – zdrowe plecy z pilatesem
Silne centrum z pilatesem – wzmocnij core
Play
Silne centrum z pilatesem – wzmocnij core
Pupalates Pilates
Play
Pupalates - ćwiczenia na mocne pośladki
Expresowy poranek z Pilatesem
Play
Expresowy poranek z Pilatesem

Odkryj pilates przy ścianie z PortalYogi

Ćwiczenia pilatesu przy ścianie mogą przynieść wiele korzyści dla różnych grup osób, zwłaszcza dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje ciało, poprawić postawę i zwiększyć elastyczność.

Co możesz zyskać przez ćwiczenie pilatesu przy ścianie?

 • Dodatkowe wsparcie – Ściana może służyć jako stabilizator, co umożliwia osobom o mniejszej stabilności lub początkującym większą pewność siebie podczas wykonywania ćwiczeń. To pomocne także dla osób z ograniczeniami ruchowymi.
 • Intensywniejsza praca nad stabilizacją – Wykorzystanie ściany jako punktu oparcia umożliwia głębszą pracę nad stabilizacją ciała, co może prowadzić do szybszych wyników w poprawie siły mięśniowej i postawy.
 • Poprawa świadomości ciała – Kontakt ze ścianą może pomóc w zwiększeniu świadomości ciała, co jest kluczowe dla poprawy techniki wykonywanych ćwiczeń i unikania kontuzji.

Sprawdź sesje pilatesu przy ścianie z Dominiką Gryz

Play
Pilates przy ścianie - pozycja stojąca
Play
Pilates przy ścianie - pozycja leżąca

Czy pilates odchudza?

Pilates jest dobrym sposobem na wysmuklenie swojej sylwetki oraz jej ujędrnienie. W połączeniu z dietą oraz intensywnym ćwiczeniem np. bieganiem, odchudzanie staje się bardziej skuteczne.

Po jakim czasie widać efekty pilatesu?

Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń możesz zauważyć poprawę Twojej siły, elastyczności, samopoczucia.

Czy pilates wyszczupla?

Pilates wzmacnia m.in. mięśnie brzucha, a to wpływa na wyszczuplenie talii, smukłą sylwetkę oraz spalanie kalorii.

Czym się różni pilates od jogi?

Joga swoje początki ma w Starożytnych Indiach. Początkowo była to medytacja, a później pojawiła się praktyka fizyczna. Z kolei pilates powstał w XX wieku, twórcą był Joseph Pilates (z pochodzenia Niemiec mieszkający w Nowym Jorku). Założeniem było zbudowanie sprawnego i mocnego ciała, z pomocą koncentracji i mindfulness.

Joga nawet podczas dynamicznej praktyki opiera się na połączeniu ciała, umysłu i ducha. Natomiast w pilatesie priorytetem jest zbudowanie sprawnego ciała, w pierwszej kolejności ćwiczenia budują mocne mięśnie brzucha (‘centrum’). Skupienie jest ważne, ale nie jest celem.

Czy pilates można ćwiczyć codziennie?

Rekomendowane jest regularne ćwiczenie 3 razy w tygodniu z uwzględnieniem jednodniowych przerw między treningami.

Czy pilates pomaga na ból pleców?

Ćwiczenia pilates wzmacniają m.in. mięśnie w odcinku lędźwiowym, uelastyczniają kręgosłup, to prowadzi do rozluźnienia pleców.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Do PortalYogi zalogujesz się na dowolnym urządzeniu.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej, dostępnej na telefony Android i Apple.

color circle
mock
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PortalYogi to szkoła jogi,
która pomoże Ci o siebie zadbać

U nas nie musisz się z nikim porównywać, możesz zacząć od krótkich praktyk. Dobierz długość sesji, od 5 do 90 minut, pod względem swoich preferencji oraz dostępnego czasu.

Korzystaj z gotowych planów praktyki w ramach wyzwań

Odzyskaj rónowagę życiową i zapanuj nad stresem

Pozbądź się bólu i napięć w ciele oraz zbuduj zdrowe nawyki

Wzmocnij swoje ciało i elastyczność, polepsz kondycję

Największe studio jogi online

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
Portal yogi online
color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

 • 15 000 użytkowników
 • najwyższa jakość treści
decor