pasywna długi czas w pozycji wyciszająca

Yin Joga

Yin joga jest nazywana „akupunkturą bez igieł”. To powolna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, takich jak tkanka łączna i powięź.

To nowoczesna forma jogi, która narodziła się w latach 70-tych XX wieku. Jej twórcą jest Paulie Zink. Obecnie najbardziej znanymi propagatorami i nauczycielami, którzy rozwinęli tą metodę są: Paul Grilley, Sarah Powers oraz Bernie Clark.

Czytaj więcej

Yin Joga

Fundamenty 
Yin Jogi

Charakterystyka

Praktykujemy „na zimno„, czyli bez rozgrzewki. Dzięki temu pozycje oddziałują na stawy, więzadła, ścięgna i powieź okalającą mięśnie.

Po wejściu do pozycji zastygamy w bezruchu i zostajemy określony czas (do kilku minut).

W pozycji szukamy tego „słodkiego punktu”, w którym dzieje się najwięcej – granicy pomiędzy dyskomfortem a bólem (nie przekraczając jej).

Zasady

Pasywna – skupiona na pozycjach przy podłodze; podczas jednej sesji wykonuje się tylko kilka pozycji, ale długo; nie zmienia się raz przyjętej pozycji.

Długi czas w pozycji – w jednej asanie pracujemy do 2-3 do nawet 5 minut. Ma to na celu odżywienie tkanek w stawach

Wyciszenie – długie przebywanie w pozycji ułatwia wejście w stan uważności na pojawiające się odczucia, emocje i doznania w ciele, stajemy się o bardziej czuli na swoje potrzeby.

Dla kogo?

TAK: dla nerwusów, dla lubiących rozciąganie i statyczny wysiłek, dla poszukujących  harmonii i wyciszenia. Sprawdzi się także dla wszystkich, którzy chcą przywrócić lub zwiększyć zakres ruchu w stawach.

NIE: dla osób z naderwaniami ścięgien, więzadeł i mięśni. Yin joga sprawdzi się podczas rehabilitacji zagojonej już tkanki, w przywróceniu pełnej mobilności stawów i sprawności.

color circle

Korzyści

 • Uspokaja i równoważy umysł i ciało
 • Większa elastyczność w stawach i tkance łącznej
 • Większa wytrzymałość na niewygodę, dyskomfort
 • Pomaga w migrenach
 • Obniża poziom stresu i niepokoju
 • Uwolnienie tzw. punktów spustowych na powięzi w całym ciele
 • Reguluje energię w ciele
Joga Yin - strona główna snippeta
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Oglądaj na dowolnym urządzeniu

color circle
mock

Sesje Yin Jogi w naszym Studio

W Studio PortalYogi czeka na Ciebie kilkanaście sesji Yin Jogi.
Są to w większości około godzinne praktyki, jednak znajdziesz też kilka krótszych sesji idealnych na dni, kiedy nie masz zbyt dużo czasu na spędzenie go na macie.  Praktykować będziesz z naszymi wspaniałymi nauczycielkami: Paulą Radziszewską, Justyną Jaworską oraz Agnieszką Berą. 

style jogi yin
Play
Odpuszczanie - Relaks i błogostan
Ulga dla nog – Yin Joga
Play
Ulga dla nóg – Yin Joga
style jogi yin
Play
Zrelaksuj Biodra - Yin Joga
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PortalYogi to szkoła jogi,
która pomoże Ci o siebie zadbać

U nas nie musisz się z nikim porównywać, możesz zacząć od krótkich praktyk. Dobierz długość sesji, od 5 do 90 minut, pod względem swoich preferencji oraz dostępnego czasu.

Korzystaj z gotowych planów praktyki w ramach wyzwań

Odzyskaj rónowagę życiową i zapanuj nad stresem

Pozbądź się bólu i napięć w ciele oraz zbuduj zdrowe nawyki

Wzmocnij swoje ciało i elastyczność, polepsz kondycję

Największe studio jogi online

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
Portal yogi online
color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

 • 15 000 użytkowników
 • najwyższa jakość treści
decor