Dynamiczna Stała sekwencja Regularność

Ashtanga Joga

Ashtanga joga to intensywna praktyka fizyczna nastawiona na płynne przejścia pomiędzy pozycjami w niezmiennej sekwencji. Skupia się na synchronizacji ruchu z oddechem, a nie na uzyskaniu idealnego ułożenia ciała. Często określana medytacją w ruchu.

Ashtanga Joga to ośmio-stopniowy system praktyki jogi, przekazany współczesnemu światu przez Sri K. Pattabhi Joisa (ucznia T. Krishnamacharyi). Szkoła Ashtanga Jogi powstała w południowych Indiach, w mieście Mysore i istnieje tam do dziś.

Czytaj więcej

Ashtanga Joga

Fundamenty 
Ashtanga Jogi

Charakterystyka

Praktykujący uczy się na pamięć stałej sekwencji, tzw. serii asan, którą wykonuje samodzielnie, w rytmie swojego oddechu. Zalecana jest 6-dniowa praktyka w ciągu tygodnia, a sobota to dzień odpoczynku. Dni pełni i nowiu, tak samo jak czas menstruacji, traktowane są jako dni odpoczynku.

Ashtandze spotkasz płynne przejścia pomiędzy asanami (pozycjami) w rytm oddechu. Czas trwania w pozycji jest krótki: 3-5 oddechów. Ważne jest połączenie każdego ruchu z oddechem.

Zasady

Drishti – odpowiedni punkt dla każdej asany na którym skupiamy wzrok (nos, punkt między brwiami, pępek, kciuk, ręce, palce stóp, w prawo lub w lewo, w górę).

Oddech ujjayi – nazywany również „oddechem oceanu”, słyszalny, głośniejszy sposób oddychania gardłowego.  Dzięki niemu praktykujący nie rozprasza się i utrzymuje skupioną uwagę. Ujjayi wyznacza rytm i tempo praktyki.

Bandha. Praktykę należy wykonywać z bandhami (pieczęciami) angażowanymi w celu zapewnienia prawidłowego oddechu i przepływu energii. Dzięki nim praktyka mimo, swojej intensywności nie wyczerpuje i przynosi odświeżający efekt.

Powyższe zasady łączą się w koncepcji tristhana – 3 punktów skupienia uwagi i działania, które służą oczyszczeniu ciała, systemu nerwowego oraz umysłu.

Czytaj więcej

Dla kogo?

TAK: dla osób zdrowych, poszukujących fizycznej, aktywnej stymulacji, które szybko się nudzą i nie są w stanie wytrzymać w statycznych pozycjach utrzymywanych przez dłuższy czas. To praktyka idealna dla młodych i osób, które wycisza intensywniejszy wysiłek fizyczny.

NIE: dla osób chorych, borykających się z kontuzjami. Nie jest to też pierwszy wybór dla osób zupełnie początkujących, szczególnie, gdy zaczynają w późniejszym wieku.

color circle

Korzyści

 • wzmocnienie i kontrola ciała
 • koncentracja
 • wycofanie zmysłów do środka
 • samodyscyplina i pokora
 • regularność
 • rozgrzanie
 • detoksykacja
Ashtanga Joga Korzysci
decor

Dołącz do największego studia jogi i pilatesu online.
Już od 50 zł za miesiąc!

Zacznij teraz. Anuluj w dowolnym momencie.

Joga online dostępna 24/7

Dołącz do wyzwań i ciesz się gotowym programem ćwiczeń lub samodzielnie wybieraj to, na co masz ochotę!

800+

sesji jogi i medytacji

60

wyzwań i planów praktyki

60

najlepszych nauczycieli

 • TV
 • TABLET
 • SMARTFON
 • LAPTOP

Oglądaj na dowolnym urządzeniu

color circle
mock

Sesje Ashtanga Jogi w naszym Studio

W Studio PortalYogi czeka na Ciebie ponad 50 sesji Ashtanga Jogi.
Praktyki dobrane są tak, aby każdy znalazł coś idealnie dla siebie. Dlatego też sesje trwają zarówno po kilka/kilkanaście minut, jak i godzinę, dla tych, którzy lubią spędzać więcej czasu na macie.
Praktykować będziesz z naszymi wspaniałymi nauczycielami, min. z Justyną Jaworską, Kingą Drewą, Basią Lipską-Larsen czy też z Krystianem Mesjaszem. 

Play
Ashtanga – Pierwsza Seria Prowadzona z Justyną Jaworską
Play
Ashtanga – Wprowadzenie do Ashtanga Joga
Play
Ashtanga – Pierwsza Seria Prowadzona z Basią Lipską Larsen
decor

Uzyskaj dostęp do setek zajęć jogi, medytacji i pilatesu

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PortalYogi to szkoła jogi,
która pomoże Ci o siebie zadbać

U nas nie musisz się z nikim porównywać, możesz zacząć od krótkich praktyk. Dobierz długość sesji, od 5 do 90 minut, pod względem swoich preferencji oraz dostępnego czasu.

Korzystaj z gotowych planów praktyki w ramach wyzwań

Odzyskaj rónowagę życiową i zapanuj nad stresem

Pozbądź się bólu i napięć w ciele oraz zbuduj zdrowe nawyki

Wzmocnij swoje ciało i elastyczność, polepsz kondycję

Największe studio jogi online

60000 użytkowników

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

Gorąco polecam. Najwspanialsze jest to, że możesz wykonać praktykę o każdej porze dnia. Mam wsparcie na grupie i codziennie mogę zrobić dla siebie coś dobrego ❤️🙏 Zawsze trafiacie w punkt z wyzwaniami, w moje potrzeby 🙂 Jestem mega wdzięczna, że Was mam. Dziękuję 🙏
To pierwszy raz kiedy zalogowałam się na taką platformę w dodatku płatną i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Materiały są zawsze dobrze przygotowane pod kątem wizualnym i dźwiękowym. Z pewnością zostanę z Państwem na kolejne miesiące.
Wróciłam, po przerwie, bo byłam zadowolona korzystając z waszego studia i nadal jestem. Mnóstwo sesji różnego rodzaju co bardzo mi odpowiada. Nikt mi niczego nie narzuca sama wybieram w zależności od nastroju w danym dniu. Nic nie trzeba kombinować i szukać. Wchodzisz i masz. Naprawdę całość na 6 z plusem, nie ma drugiego takiego portalu. Brawo, trzymajcie tak dalej :-)
Dzisiaj was znalazłam i od razu wykupiłam subskrypcje na rok (świetna cena!) Jakiś czas nie ćwiczyłam bo często podróżuje i w Polsce nie mam dobrego studio kolo domu, długo szukałam czegoś co pomoże mi ćwiczyć samej gdziekolwiek jestem, a sama w domu nie moglam się zmotywować. Ciesze się, że was znalazłam, dziękuję! 🧘‍♀️🙌💚
Dostęp do portalu mam z dosłownie każdego miejsca na ziemi, więc systematyczność mojej praktyki poprawiła się. Bardziej skupiłam się na prawidłowym oddechu. Moja postawa ulega poprawie, bardziej jej pilnuję. Medytacje z Kacprem - oczyszczające i otwierające duchowe oko na piękny świat. Poprawienie jakości poranków - joga rozbudza lepiej niż filiżanka kawy ❤
Praktyka jogi dała mi, i wciąż daje, spokojną energię, siłę i elastyczność ciała, które pozwalają mi aktywnie spędzać czas z moją dwulatką. Dała mi wgląd w siebie, samopoznanie i narzędzia do zaopiekowania się własnymi emocjami. Moja córa już zaczęła mnie naśladować i wiem, że jej także joga może dać nieskończenie dużo możliwości.
Portal Yogi=lepsze, bardziej świadome życie, czyli: dystans do rzeczywistości, pogłębienie oddechu=pogłębienie relacji z innymi, odróżnianie rzeczy ważnych od mniej ważnych, elastyczność, rozciągnięcie ciała💪👍 Jest w jodze moc!👍 I❤️joga!🙂🙏
Praktyka w Portalu Yogi dała mi wiele: chęć stawania na matę, ciekawe e-maile o jodze i nie tylko, motywację od super Pań i Pana, więcej cierpliwości, skupiania w asanach, przyjemność dobrego odżywiania, pogłębienia się w medytacji, miłość do swojego ciała i akceptację oraz czas dla siebie. Dziękuję!
Jestem zachwycona przygotowywanym przez portal planem praktyki na każdy miesiąc. Zbiór filmików jest tak ogromny, że wygodniej jest skorzystać z Waszych propozycji na dany dzień. A dodatkowo działa to niezwykle motywująco i dzięki temu praktykuję częściej 😀 A więc wygoda, systematyczność, motywacja, relaks, zdrowe plecy i przyjemność.
Przede wszystkim dzięki Wam wypracowałam nawyk codziennej praktyki. Wcześniej miałam duży problem z systematycznością. Dzięki Wam odkryłam, że najlepiej praktykuje mi się o poranku. Wyzwania z jogą na poranki to była cudowna przygoda 😊 Ponad to dzięki systematycznej praktyce poprawiłam stan zdrowia, wyciszyłam się. Znikły stany przygnębienia i smutku. Każdemu polecam taką jogową terapię 😊
Odkryłam PortalYogi i co mi dał?
1. Jogę o każdej porze dnia
2. Regularność praktyk
3. Różnorodność w wyborze
4. Oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy
5. Nowość w wyzwaniach
6. Przestrzeń w ciele i umyśle
Cieszę się, że dołączyłam :)
Praktyka jogi z Wami umożliwiła mi wyciszenie się i uspokojenie po trudnym dniu. Nauczyła samodyscypliny i trwania w postanowieniach. Pozwoliła zwiększyć elastyczność i sprawność mojego ciała. Pozwoliła na praktykę w dowolnym miejscu na świecie (żaden wyjazd nie jest problemem😁). Ból kręgosłupa i głowy zmalał i dzięki Wam, znam metody radzenia sobie z nim. Dziękuje za te 6 lat ❤️
Praktyka z PortalYogi dała mi wolność praktyki we własnej przestrzeni, we własnym tempie, według własnych potrzeb i we własnym czasie. Naukę odpowiedzialności za własną praktykę. Medytację. Odkrycie nowych stylów jogi, jak Kundalini czy Vinyasa, i ponowne spotkanie ze starymi znajomymi, jak Iyengar. Dużo spokoju i spotkanie ze sobą - kiedy bardzo tego potrzebowałam.
Pierwszy raz przeżyłam taką energię.
Trudno nawet opisać co czuje...
Błogi spokój, odprężenie... 🧘‍♀️

Namaste 🙏
Portal yogi online
color circle

Dołącz do naszej społeczności

Uzyskaj dostęp do setek zajęć i wyzwań. Otrzymaj porady i wsparcie od naszych nauczycieli za najlepszą cenę na rynku

 • 15 000 użytkowników
 • najwyższa jakość treści
decor