Portal Yogi

Medytacja – 10 powodów, dla których NIGDY nie powinieneś rozpoczynać medytacji!

Medytacja jest techniką, która praktykowana regularnie przynosi pozytywne efekty. Poznaj je, dzięki czemu na poważnie zastanowisz się nad rozpoczęciem praktyki medytacji.

Zastanawiasz się nad połączeniem praktyki jogi z regularną medytacją? Myślisz o Mindfulness, Vipassanie, Metodzie Silvy lub innych rodzajach medytacji? Lepiej się zastanów i najpierw przeczytaj tych 10 powodów, aby nigdy nie rozpoczynać praktyki medytacji!

1. Zaprzestaniesz obsesyjnego zamartwiania się.

Medytacja otwiera drzwi do wewnętrznego spokoju. Przed Tobą czeka nieodkryty świat łatwości i relaksu, więc jeśli jesteś osobą, która kocha dramaty oraz podejście „jestem najgorszy i nigdy nic mi się nie uda” – nigdy nie zaczynaj medytacji, ponieważ bardzo się zawiedziesz.

2. Stres? A co to takiego?

Gotowy na zostanie mistrzem w nicnierobieniu? Jeśli tak – zapraszamy do medytacji. Ale jeśli kochasz karmić swoje ciało i umysł niepotrzebnymi problemami – zapomnij. Medytacja pozwoli Ci na spojrzenie na wiele spraw zupełnie z innej perspektywy, co w ogromnym stopniu zmieni Twoje podejście do życia.

3. Skończą się wymówki do bycia nieszczęśliwym

Lubisz być nieszczęśliwy? Cóż, medytacja sprawi, że w każdym najmniejszym momencie Twojego życia ujrzysz światło i będziesz czerpać radość z najdrobniejszych rzeczy. Medytacja w niesamowity sposób podkręca humor i sprawia, że widzisz sens we wszystkim, co robisz.

4. Już przed sobą nie uciekniesz

Medytacja to odnajdywanie swojego prawdziwego ja. To spojrzenie w lustro i zobaczenie siebie dokładnie takiego, jakim się jest. Dzięki temu możesz zaakceptować siebie bez osądzania. Więc jeśli nie jesteś gotowy na stawienie czoła własnym lękom, potrzebom, obsesjom, motywacjom… Zapomnij!

5. Egzystencjalne wątpliwości?

Wątpię. Wątpię bardzo. A Ty? Wątpisz, że Ci się uda? Na pewno! Nigdy nie zaczynaj praktyki medytacji, jeśli wątpisz we własne możliwości. Przecież nigdy Ci się nie uda. Jak to jest możliwe, żeby wysiedzieć 10 minut sam na sam z własnymi myślami? Otóż medytacja buduje Twoje poczucie własnej wartości oraz wiarę w dobro, które znajduje się na świecie. Rozpoczynając praktykę medytacji zapomnisz więc czym są wątpliwości.

pobierz e-book z afirmacjami na poranki

6. Pochłanianie jedzenia?

To by było na tyle. Jeśli jesteś pochłaniaczem, medytacja nauczy Cię spowolnienia i sprawi, że będziesz chciał delektować się każdym kęsem, rozpoznając smaki i teksturę. Dzięki niej dostrzeżesz, jak wiele radości dostarcza każdy element Twojego posiłku i w jaki cudowny sposób wszystko tworzy całość. Uważne jedzenie oznacza brak pośpiechu, zauważenie drobnych elementów otoczenia, smaków, kolorów, faktur i przede wszystkim wspaniałego towarzystwa.

7. Chcesz świrować? Nie medytuj.

Kochasz dramaty i uwielbiasz szukać negatywów nawet w najbardziej pozytywnej sytuacji? Cóż, medytacja nie jest dla Ciebie. Jeśli chcesz rozpocząć praktykę, musisz pamiętać, że jednym z efektów będzie poczucie stabilności oraz bycie tu i teraz. Umiejętność ta sprawi, że spojrzysz na swoje poprzednie poczynania i pomyślisz: „jak to było możliwe?”

8. Milion rzeczy na raz

Jesteś mistrzem w znajdywaniu sobie obowiązków? 10 rzeczy na raz i kolejne 20 czekające w kolejce, a w rezultacie dzień spędzony przed komputerem bez ani jednej, która została zrealizowana? Musimy Cię ostrzec. Dzięki praktyce medytacji nabędziesz umiejętności skupienia, która dodatkowo zaowocuje brakiem zdolności do rozpraszania się na skutek różnych czynników zewnętrznych. Po prostu nic nie będzie w stanie Ci przeszkodzić.

9. Uważaj… Pojawi się świadomość.

Świadomość własnych wad, ale najważniejsze – pełna świadomość pozytywów i zalet. Jeśli nie jesteś gotowy stanąć twardo na własnych nogach oraz przyjąć pełnej odpowiedzialności za to, co robisz – nigdy nie rozpoczynaj praktyki medytacji. Bycie odpowiedzialnym przyniesie również umiejętność dostrzegania rzeczy takimi, jakie są oraz podjęcie decyzji przed wystąpieniem emocjonalnej reakcji. Zastanów się, czy aby na pewno tego chcesz.

10. Medytacja pozbawi Cię wszystkiego

I zostawi Cię gołego i dokładnie takiego jakim jesteś – idealnego. Medytacja stanowi przeciwieństwo hałasu, akcji – jest cichą nauką trwałości, wszystkiego i niczego. Dlatego jeśli potrzebujesz dostarczać sobie nieustannych bodźców, lepiej się zastanów, ponieważ możesz lekko ześwirować. Praktyka nauczy Cię odpuszczać i wprowadzi w świat pokoju, spokoju i jedności.
Najważniejsze! Dowiesz, się, że jesteś jedyną osobą, która może sprawić, że Twoje życie będzie pełne i szczęśliwe ☺
Jeżeli jednak, mimo wszystko chcesz spróbować medytacji…
Źródło


Zacznij medytować! Osiągnij spokój i równowagę. Poczuj siłę w sobie i zacznij zachwycać się światem, cieszyć się drobnymi rzeczami. Medytacja to prezent dla Twojego ciała i ducha. Gdy medytujesz, dzieje się magia! Pozwól sobie na tę magię – dołącz już teraz do Internetowego Studia PortalYogi i rozpocznij praktykę medytacji!

don’t hate.meditate

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor