Portal Yogi

6 niesamowitych korzyści ze stania na rękach

Stanie na rękach (Adho Mukha Vrksasana) – każdy z nas robił to jako dziecko!

Stanie na rękach (Adho Mukha Vrksasana) – każdy z nas robił to jako dziecko! Niestety, kiedy jesteśmy dorośli, mimo tego, że z reguły, nasze ciała są na to gotowe, strach i brak zaufania do siebie nie pozwala nam na wykonanie tej pozycji. A szkoda, ponieważ korzyści ze stania na rękach są ogromne!

Czas wrócić do stania na rękach! Bo poza fantastyczną zabawą Adho Mukha Vrksasana  przyniesie Ci wiele korzyści!

stanie na rękach

Korzyści ze stania na rękach: dobry nastrój i energia

Stawanie do góry nogami dostarcza świeżą, dotlenioną krew do głowy oraz ożywia krążenie w nogach. A to z kolei zapewnia natychmiastowy wzrost pozytywnej energii i poprawę nastroju.

https://www.facebook.com/portalyogipl/videos/546873902514993/

Mniej stresu

W trakcie wykonywania pozycji zmniejsza się wytwarzanie hormonu stresu i kortyzolu. Pomoże to nie tylko odstresować się w krótkim czasie, ale także złagodzi niewielką depresję i lęk.

korzyści ze stania na rękach

Nowa perspektywa

Kiedy jesteśmy do góry nogami, dosłownie widzimy rzeczy do góry nogami. W prosty sposób odwraca się nasze myślenie, co może doprowadzić do bardziej efektywnych umiejętności rozwiązywania problemów.

Zawierzenie sobie

Utrzymanie całej masy ciała na rękach to jedno z najbardziej wzmacniających doświadczeń. Kiedy utrzymasz się w ten sposób, wiesz już, że możesz poradzić sobie ze wszystkim do przynosi Ci życie.

Jesteś w stanie sam zająć się i zaopiekować sobą.

W dzisiejszym społeczeństwie, pełnym zależności od innych ludzi czy rzeczy materialnych, tak ważne jest wzmacnianie lekcji samodzielności. Nauka tego zmienia całe życie.

Zabawa

Zbyt często traktujemy siebie bardzo poważnie. Nasza praktyka może stać się ofiarą tej powagi. Stawanie na rękach to fantastyczna zabawa, która wniesie może wnieść wiele radości w Twoją praktykę jogi i uwolnić od samooceny.

Poprawa koncentracji

Skup się! To jedyna rzecz bez której stanie na rękach się nie powiedzie. Przy Adho Mukha Vrksasana skupienie dotyczy zarówno pracy Twojego ciała jak i Twojej głowy. Musisz to zrównoważyć i połączyć. Praktyka skupienia pomoże Ci również w innych obszarach życia, również tych poza matą.

Pamiętaj, aby zawsze brać pod uwagę własne ograniczenia. Ego nie jest dobrym doradcą.

A gdy już powrócisz do pozycji Twojego dzieciństwa, praktykuj ją każdego dnia i ciesz się zmianą perspektywy.

Zobacz Facebook Live na temat stania na rękach, który odbył się na naszym fanpage.

Dowiesz się:
🤸‍♀️ Dlaczego jako dziecko bez problemu mogliśmy stać na rękach.
🤸‍♀️ Czym jest stanie na rękach dla naszej głowy i ciała.
🤸‍♀️ Jak dojść do stania na rękach we własnym domu.
🤸‍♀️ Jaka jest recepta na przygotowanie do stania na rękach.

https://www.facebook.com/portalyogipl/videos/2601423179921617/


Jeśli chcesz powrócić do dzieciństwa, ale też sprawdzić na sobie niezwykłe działanie Stania na Rękach, to dołącz do nowego wyzwania: Stanie na Rękach i rozpocznij podróż w kierunku zbudowania większej pewności siebie i dobrego nawyku!

Postaw swój świat dosłownie do góry nogami, a zmienisz perspektywę odbioru rzeczywistości. Dołącz do 14-dniowego wyzwania: Stanie na Rękach w Internetowym Studio PortalYogi!

stanie na rękach wyzwanie

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor