Magdalena Bałdys

Jak pozbyć się bólu nadgarstków (który nie pozwala cieszyć się praktyką jogi)?

Najczęstszą przyczyną bólu nadgarstka jest nieprawidłowe dociskanie dłoni do maty podczas praktyki jogi.

„Wgryzam się w jogę od października, a w Internetowym Studiu PortalYogi jestem od kilku tygodni.
Podjęłam wyzwanie i próbuję mu dzielnie sprostać. Odezwał się jednak ból w nadgarstkach, konsekwencja przeciążeń, na które pracowałam ponad 40 lat, grając na skrzypcach i fortepianie, później doszły domowe obowiązki. Mam dylemat i może ktoś kompetentny mi poradzi co z tym robić? Czy zaprzestać Powitania Słońca, bo tam mamy pozycje, które obciążają nadgarstki. Czy może wykonywać je inaczej? Dodam, że zawsze robię rozgrzewkę nadgarstków. Zaczęłam zakładać opaskę, ale czy to dobre rozwiązanie?”
Renata

Jak pozbyć się bólu nadgarstków?

Najczęstszą przyczyną bólu nadgarstka jest nieprawidłowe dociskanie dłoni do maty podczas praktyki jogi.

Jeżeli będziesz źle dociskać swoją dłoń, źle przenosić ciężar ciała na swojej dłoni, prędzej czy później Twój nadgarstek zacznie Cię boleć.

Najpierw chcę Ci polecić świetne wideo od Małgorzaty Kobus-Kwiatkowskiej, która wyjaśni, jak prawidłowo układać dłoń na macie, żeby była ona dobrze dociśnięta:

Od siebie przesyłam wspaniałe ćwiczenie, które pomaga gdy JUŻ BOLI. Rozluźnia stawy i więzadła w nadgarstkach. Naprawdę działa, kiedy przeciążysz nadgarstki zbyt długim i nieprawidłowym naciskiem:


Ten wpis jest częścią serii pytań i odpowiedzi na temat praktyki jogi, na które odpowiada Magdalena Bałdys – instruktorka prowadząca w Internetowym Studiu PortalYogi. Aby móc osobiście porozmawiać w Magdą na Grupie Konsultacyjnej PortalYogi, dołącz do nas dzisiaj.

>> Załóż konto w Internetowym Studiu PortalYogi <<

banner mini blog Internetowe Studio PortalYogi

Magdalena Bałdys

Nauczycielka Hatha Jogi (RYS200), Yin Jogi (YACEP)

Magda jest Aniołem Stróżem w rosnącej społeczności PortalYogi na Facebooku (czyli użytkowników Internetowego Studia PortalYogi). W grupie odpowiada na jogowe pytania w sesjach Q&A na żywo, co środę prowadzi Warsztat Asany, w którym omawia typowe błędy i problemy w asanach, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację. W Internetowym Studiu PortalYogi jest autorką sesji jogi:  yin&yang joga, vinyasa, podstaw pranajamy oraz jest autorką wyzwań: Stanie na Rękach i Obudź w Sobie Jogina dla początkujących. Organizuje wyjazdowe warsztaty yin&yang jogi oraz prowadzi kursy jogi online. Znajdziesz ją na stronie Bjogostan – błogi stan jogi.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor