Portal Yogi

Jakie spodnie do jogi wybrać? (+ kilka polskich marek wartych uwagi)

Spodnie do jogi to coś, czego szukasz? Podpowiemy ci jaki masz wybór (zwłaszcza jeśli chodzi o polskie marki!) i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Szukasz najodpowiedniejszych spodni do jogi? Podpowiemy ci jaki masz wybór (zwłaszcza jeśli chodzi o polskie marki!) i na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Długie, krótkie, luźne, obcisłe, gładkie, kolorowe… Pamiętaj jednak: komfort na pierwszym miejscu.

spodnie do jogi
Wybór spodni do jogi jest ogromny. W zależności od tego, jaki rodzaj jogi i gdzie (w domu, w studiu, w plenerze) praktykujesz, niektóre z nich będą Ci odpowiadać bardziej, inne mniej. Pamiętaj aby Twoje spodnie do jogi :

 • były z przyjaznego dla ciała materiału – nie możesz się w nich przegrzewać i nadmiernie pocić. Naturalne włókna jak bawełna ekologiczna lub też nowoczesne technologie (elastyczne, oddychające materiały) są dobrym rozwiązaniem – żadnych półśrodków;
 • były elastyczne –nie ma chyba nic gorszego jak strach przed legginsami pękającymi w szwach przy psie z głową w dół;
 • były trwałe –spierające się kolory, pękające szwy czy szorstkość to coś co może zakłócić oddech ujjayi u niejednego jogina. Serio.

Nie ma co się oszukiwać – dla wielu osób to, jak wyglądają podczas ćwiczeń, ma ogromne znaczenie. Gdy pokonujesz kolejne granice własnego ciała, Twoje mięśnie trzęsą się z wysiłku, skupiasz się nad techniką i oddechem i jednocześnie oczyszczasz swój umysł – naprawdę łatwo wyprowadzić Cię z równowagi jakimś drobiazgiem. Nas również. Zapewniając sobie i swojej praktyce jak największy komfort dajesz sobie szansę na wytrwanie w niej i rozwój.

Długie spodnie do jogi

Większość osób wybiera do ćwiczeń spodnie długie. Dzięki temu chronią skórę przed ewentualnymi otarciami lub uciskiem w trakcie wybranych asan. Długie spodnie sprawią, że poczujesz się ciepło i komfortowo. Będą także wchłaniać pot, dzięki czemu mniej będziesz się ślizgać na macie.

Legginsy do jogi z recyklingu

Wykonane z recyklingowanego P.E.T. i spandexu.

spodnie do jogi

 1. Legginsy, Brightboho, 228 zł
 2. Legginsy, Freeme yoga, 169 zł

Kolorowe legginsy do jogi (zwykle mieszanka poliestru i elastanu)

spodnie do jogi

 1. Kolorowe legginsy, Maenso, 129 zł
 2. Legginsy Hoja Troopical, Kameleoo, 169 zł
 3. Legginsy, Deep Trip Store, 159 zł
 4. Legginsy, Slaviwear, 149 zł
 5. Legginsy, Chilli-Co, 80 zł

Bawełniane legginsy do jogi

spodnie do jogi

 1. Bawełniane legginsy, Sun kids, 95 zł
 2. Bawełniane legginsy, Sunday is Monday, 119 zł
 3. Bawełniane legginsy, Famstyle, 99 zł

Legginsy do jogi 3/4

legginsy do jogi

 1. Legginsy do jogi 3/4, Bright Boho, 200 zł

Legginsy do jogi z wysokim stanem

legginsy do jogi

 1. Legginsy do jogi z wysokim stanem, Slaviwear, 149 zł

Obcisłe spodnie zapewniają pełną swobodę ruchów – nie zaplączesz się we własne nogawki.

W obcisłych spodniach lepiej widzisz też pozycję swojego ciała: czy Twoje nogi są naprawdę proste lub kolana podnosisz wystarczająco wysoko? Możesz lepiej dopracować asanę.

Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę na materiał. Musi być elastyczny i oddychający (dlatego jeżeli decydujesz się na bawełniane spodnie koniecznie wybierz te z domieszką elastanu, unikniesz niepotrzebnych stresów).

Luźne spodnie do jogi

Mniej popularne wśród joginów, ale na pewno ładnie wyglądające spodnie o lekko szerszych czy imponująco szerokich nogawkach. Często inspirowane modą orientu (jak te spodnie Aladdin Pants) sprawdzą się szczególnie u osób, które nie lubią podkreślania kształtu swojej figury. Łatwo się w nich „schować”. Jeśli nie lubisz przebierać się w studiu lub chcesz skoczyć poćwiczyć w pobliskim parku to na pewno dobra opcja–możesz je przecież nosić też na co dzień.

szerokie spodnie do jogi

 1. Luźne spodnie do jogi, Szyte szeptem, 160 zł
 2. Spodnie haremki, Hultaj polski, 229 zł

Krótkie spodenki do jogi

Tak zwane Ashtangowe, bo właśnie do tego typu jogi nadają się najlepiej. Wygodne ściągacze umieszczone po bokach pozwalają na dopasowanie ich długości.

W szortach i krótkich spodniach lubią ćwiczyć mężczyźni. Dla wielu legginsy nie wchodzą w grę a inne długie spodnie często krępują ruchy. Tutaj jednak wybór jest już o wiele mniejszy i póki co panowie muszą wykazać się tolerancyjnością (zwolennicy legginsów) lub kreatywnością (Ci, którzy szukają na własną rękę).

spodenki do jogi

 1. Krótkie lniane spodenki do jogi, Yogatuli 120 zł
 2. Spodenki do jogi, Gojuju, 99 zł
 3. Spodenki do jogi, Chilli-Co, 90 zł
 4. Szorty na jogę, Slaviwear, 109 zł
 5. Krótkie spodenki, Second You, 96 zł

Spodnie do jogi dla mężczyzn

męskie spodnie do jogi

 1. Spodenki do jogi dla mężczyzn, MarcoYog, 75 zł
 2. Legginsy do jogi dla mężczyzn, Nike, 125 zł
 3. Męskie spodnie do jogi, Domyos, 99.99 zł
 4. Lniane męskie spodnie do jogi, Yogatuli, 120 zł

Niezależnie od tego ile masz lat, jaką kondycję fizyczną i doświadczenie (lub jego brak) na macie… Zapraszamy Cię w odkrywczą podróż po świecie Jogi i Twoim własnym ciele.

Weź udział w wyzwaniu: Obudź w sobie jogina w Internetowym Studio PortalYogi.

obudź w sobie jogina podstawowe asany

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor