„Bolster do jogi i klocek to pomoce, które chcę kupić. Zastanawiam się, jaki najlepiej wybrać. Czy bolster jest lepszy z gryki czy bawełny, a klocek twardy czy miękki? Czy takie pomoce do jogi są potrzebne?”
UżytkowniczkaStudia PortalYogi www.portalyogi.pl
Stabilny, drewniany klocek przydaje się jako podpora do pozycji stojących. W momencie, gdy opieramy się o klocek inną częścią ciała niż dłonie, może być za twardo i niewygodnie.
Wtedy najlepiej przykryć klocek matą lub kocem.
Duże znaczenie ma tutaj ciężar. Im cięższy klocek, tym stabilniejszy, a do tego trudniej zniszczyć jego powierzchnię (dąb, buk). Miękkim i zarazem lżejszym drewnem jest sosna, która jest jednocześnie tańsza.
Jeżeli dużo podróżujesz i wszelkie pomoce zabierasz ze sobą, wówczas idealnym rozwiązaniem jest lekki klocek z pianki lub korka. Dużo lepiej sprawdza się też jako pomoc w takich pozycjach, gdzie podkłada się go pod kręgosłup.
Jest bardzo wygodny, gdyż nie wbija się w ciało, tak jak może się przydarzyć podczas użycia klocka drewnianego.
Idealnym rozwiązaniem byłoby sprawić sobie dwa klocki z różnych materiałów, jeden drewniany (gdzie kryterium wyboru byłby ciężar, czyli najlepiej dąb), a drugi piankowy.
Osobiście używam zwykłych sosnowych klocków, ponieważ lubię drewno i nie przeszkadza mi niewygoda (układam klocek pod matą).
Bolster do jogi jest bardzo pomocny, jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać asany lub po prostu chcemy odpocząć. Poniżej dwa rodzaje bolsterów:
Pamiętaj, że wybór odpowiedniego bolstera jest znaczący dla Twoich ćwiczeń.
Jeżeli jednak wolisz domowe sposoby, zamiast bolstera możesz użyć zwiniętego koca, a zamiast klocka – kilka książek. Chodzi przede wszystkim o komfort podczas praktyki.
Które akcesoria do jogi masz już w domu, a które musisz kupić?
Dołącz do Studia PortalYogi i weź udział w wyzwaniu: Pierwsze kroki na macie: Joga dla pre-początkujących
Magda jest Aniołem Stróżem w rosnącej społeczności PortalYogi na Facebooku (czyli użytkowników Internetowego Studia PortalYogi). W grupie odpowiada na jogowe pytania w sesjach Q&A na żywo, co środę prowadzi Warsztat Asany, w którym omawia typowe błędy i problemy w asanach, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację. W Internetowym Studiu PortalYogi jest autorką sesji jogi: yin&yang joga, vinyasa, podstaw pranajamy oraz jest autorką wyzwań: Stanie na Rękach i Obudź w Sobie Jogina dla początkujących. Organizuje wyjazdowe warsztaty yin&yang jogi oraz prowadzi kursy jogi online. Znajdziesz ją na stronie Bjogostan – błogi stan jogi.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać.
Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas zniżkę na pierwszy miesiąc do Studia, darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.