Portal Yogi

4 powody, dla których biorę udział w jogowych wyzwaniach

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę z jogą ma na samym początku wątpliwości. Właśnie dlatego są jogowe wyzwania – żeby spróbować.

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę z jogą ma na samym początku wątpliwości. Właśnie dlatego są jogowe wyzwania – żeby spróbować. Bo rozpoczęcie praktyki, to dla niektórych duże wyzwanie. Serce podpowiada jedno, ale głosy w głowie czasami wygrywają:

  • Nie dam rady z tymi asanami
  • Nie będę systematyczny/a
  • Nie będę mieć czasu
  • Nie będę potrafił/a wykonać każdej asany
  • Nie będę mieć motywacji do tego, żeby praktykować.

Wszystkie te wątpliwości zamykają nam drogę do dalszej praktyki. To, co w takich sytuacjach może pomóc to dołączenie do jogowego wyzwania.

Podczas wyzwania nigdy nie jesteś sam. Jesteś otoczony grupą ludzi, którzy się wzajemnie motywują i wspierają.

wyzwania jogowe

Często zdarza się tak, że osoby, które na co dzień nie lubią, gdy ktoś robi im zdjęcia, podczas wyzwania chętnie pozują, pokazują czego się nauczyli i wykonują ich ulubione asany.

W tym wszystkim nie chodzi o chwalenie się czego nauczyliśmy się podczas praktyki, ale o dzielenie się swoimi postępami ze społecznością i motywowanie innych, aby również dołączyli do wyzwania.

Co zyskuję biorąc udział w jogowych wyzwaniach:

1. Integrację:

Wchodząc na matę skupiasz się przede wszystkim na sobie i na swoim oddechu. Wykonując daną asanę skupiasz się na swoim wnętrzu.

Gdy jednak zaczynasz dzielić się zdjęciami swoich asan, swoich postępów, to Twoja prywatność wychodzi poza brzegi maty. Właśnie wtedy odkrywasz, że na świecie jest duża grupa pozytywnie zakręconych joginów, którzy dzielą się swoimi postępami
i motywują wzajemnie do dalszej praktyki.

2. Przestaję martwić się opinią innych

Oczywiście, aby wykonać daną asanę publicznie, trzeba się przełamać, nie przejmować opinią innych i po prostu wejść w pozycję. Nie należy to do rzeczy łatwych, ale gdy już to zrobisz będziesz czuć dużą satysfakcję i szczęście.

wyzwania jogowe

Dzieląc się zdjęciami z innymi czasami myślisz “ta pozycja nie wyszła mi idealnie”, “nie jestem dumny z tej asany”.

Po chwili jednak przestajesz się tym przejmować, ponieważ jesteś częścią społeczności, która jest taka sama jak Ty. Każdy z członków ma własną drogę.

I właśnie to jest najważniejsze w praktyce jogi: Twoja droga nie perfekcja.

3. Jestem zdyscyplinowana

Codzienna praktyka może być wyzwaniem. W niektóre dni wejście na matę jest trudniejsze – nie mamy czasu, humoru albo po prostu nic nam się nie chce, bo jest brzydka pogoda.

Jednak gdy uczestniczysz w wyzwaniu możesz spotkać kogoś, kto również ma zły dzień, podzielić się swoją opinią i znaleźć motywację od innych. Będziesz również podążać za

Patanjali’si i nauczysz się “oczyszczać siebie przez dyscyplinę”.

4 powody, dla których biorę udział w wyzwaniach

4. Zmieniłam swój światopogląd

Może być tak, że nie jesteś fanem robienia sobie wszędzie zdjęć, wolisz zachować wspomnienia w pamięci, dlatego gdy podczas wyzwania masz zrobić sobie jakieś zdjęcie nie czerpiesz z tego takiej radości.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PortalYogi (@portalyogi_pl)


Gdy jednak oglądasz potem swoje asany na tle miasta, gór, czy po prostu ściany w domu zaczynasz dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widziałeś, zaczynasz znajdować piękno w każdej, nawet najmniejszej rzeczy.

Czy brałeś kiedyś udział w jakimś jogowym wyzwaniu? Jeżeli tak, podziel się z nami swoją opinią.

Jeśli świat Jogi cię fascynuje i chcesz stawiać swoje pierwsze kroki na macie – mamy kurs dla Ciebie: Fundamenty Jogi – Miesięczny kurs jogi dla każdego.

Pierwszym krokom na macie często towarzyszy sporo wątpliwości dotyczących praktyki i powracające pytanie „czy wszystko robię dobrze?”. Ten kurs pomoże Ci znaleźć odpowiedź i wyposaży Cię w niezbędną wiedzę, dzięki której bezpiecznie wkroczysz w fascynujący świat asan. Bez obaw i w swoim własnym tempie.

dołącz do Kursu Fundamenty Jogi z Gerardem Szymańskim

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor