Portal Yogi

9 sygnałów, że przestałeś ćwiczyć Jogę, a zacząłeś ją praktykować

Czy wiesz kiedy nadchodzi moment, w którym joga zaczyna być rzeczywiście częścią Ciebie? Poniżej znajdziesz 9 sygnałów, które mogą Ci o tym komunikować. Niektóre z nich są trochę pół żartem, pół serio, ale w każdym z sygnałów jest coś prawdziwego. Jeśli zauważasz podobne symptomy u siebie, wiedz, że coś się w Tobie zmienia.

Czy wiesz kiedy nadchodzi moment, w którym joga zaczyna być rzeczywiście częścią Ciebie? Poniżej znajdziesz 9 sygnałów, które mogą Ci o tym komunikować. Niektóre z nich są trochę pół żartem, pół serio, ale w każdym z sygnałów jest coś prawdziwego. Jeśli zauważasz podobne symptomy u siebie, wiedz, że coś się w Tobie zmienia.

Zaczynasz mówić, że praktykujesz asany, zamiast „ćwiczyć jogę”.

Moment, w którym dostrzegasz, że joga to coś więcej niż wyginanie i rozciąganie ciała jest bardzo ważny. Możesz ciągle w pełni doceniać i szanować fizyczną praktykę, ale jesteś już świadomy, że to tylko część całości.

Nie masz odrębnego pokoju do praktyki jogi, ponieważ Twój cały dom stał się studiem jogi.

Każdy zakątek w Twoim domu jest grą w asany… zmieścisz tutaj swoją matę czy nie? Każde miejsce w Twoim domu przypomina też szalę do praktyki jogi. Kadzidła, świece, palo santo:)

joga spiritual

Przestajesz zwracać uwagę na to jak wygląda Twój nauczyciel jogi i jakie popisowe asany potrafi wykonać.

Przychodzisz na zajęcia, bo wiesz, że dany nauczyciel przekaże Ci cenną wiedzę i tak poprowadzi zajęcia, że będziesz się czuł po nich dobrze. Zaczynasz dostrzegać przekaz, który płynie z dobrze poprowadzonych zajęć

Praktykujesz jogę w domu, nawet częściej niż w swojej szkole.

Kiedy masz już subtelną wiedzę na temat swojego ciała, dostrzegasz potrzebę dostosowania praktyki do swoich potrzeb. Ciągle doceniasz zajęcia grupowe, ale sam wiesz najlepiej czego w danym dniu i momencie potrzebuje Twoje ciało.

joga w domu

Nie trzymasz się kurczowo jednego nauczyciela jogi i jednego stylu nauczania.

Zaczynasz zauważać, że każdy z nauczycieli ma coś do zaoferowania. Chcesz się uczyć różnych podjeść do praktyki jogi i rezygnujesz tylko z jednego sposobu i stylu myślenia na rzecz poznawania i zgłębiania nowych zakamarków jogi.

Wiesz już, że zacisk w barkach spowodowany jest ciągłym stresem.

I pracujesz nad tym!

Zatrzymujesz się w ciągu dnia, by zaobserwować swój oddech.

Wiesz już, że ciało i oddech są integralną częścią twojego życia. Świadomość zaczyna być twoim sposobem bycia, a nie tylko czymś co czujesz podczas praktykowania na macie.

Jesz i odżywiasz się świadomiej.

Wybierasz podejście do jedzenia i odżywiania, które wynika z Twojej wewnętrznej mądrości.

pobierz e-book dieta jogina wegetariańskie przepisy

Czujesz się już komfortowo nazywając się joginem.

Zaczynasz nazywać siebie joginem, bo wiesz że jesteś na dobrej drodze. I choć nie jest ona perfekcyjna, to jesteś wdzięczny za każdy moment podróży.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor