Portal Yogi

Ashtanga pierwsza seria [infografika]

Pobierz infografikę z wszystkimi asanami wchodzącymi w skład sekwencji ashtanga jogi i praktykuj ją w domu

Ashtanga pierwsza seria to sekwencja: Powitań Słońca A i B, pozycji stojących, siedzących, leżących, skrętów oraz przejść pomiędzy pozycjami, które są połączone z oddechem, tzw. vinyasa.

Ashtanga joga jest wybierana przez wiele osób, ponieważ łatwo jest ją ćwiczyć w domu. Kiedy już opanujemy wykonywanie poszczególnych sekwencji, możemy łatwo je powtarzać. Możemy poświęcić na to tyle czasu, ile chcemy, możemy wybrać poszczególne sekwencje.

Basia Lipska 30 dni z joga

Poniżej znajdziesz wszystkie asany, które wchodzą w skład pierwszej serii ashtangi.

Możesz podzielić praktykę na dwie części, na przykład rano wykonując wszystkie asany do końca pozycji siedzących, a wieczorem te bardziej skomplikowane asany.

Pamiętaj o 3 elementach, które składają się na praktykę ashtanga jogi, czyli tristana:

  • drishti, czyli punkcie skupienia wzroku
  • oddechu ujjayi
  • bandah, czyli zamknięciach energetycznych

Gosia Kobus-KwiatkowskaAnatomii jogi w praktyce tak mówi o swojej praktyce ashtanga jogi:

„Lubię jej aspekt fizyczny – pokazuje mi moje wszystkie słabości i motywuje do pracy nad nimi. Zauważyłam, że przy regularnej praktyce moje ciało się wzmocniło, mam teraz silne ręce. W praktyce ashtangi praktykujemy cały czas to samo – te same serie asan. Lubię stałość, która powoduje, że mogę się sprawdzić: czy wykonam tę asanę lepiej niż poprzednio czy coś sprawia mi trudność? Jeśli tak, co mogło się stać w moim ciele? Stała sekwencja asan daje mi też psychiczne poczucie stabilności – wiem, co nastąpi, więc czuję się spokojna.”

ashtanga pierwsza seria

Jeżeli jesteś początkującym joginem, to od nauki tych asan powinieneś zacząć swoją praktykę. Natomiast jeżeli na macie stajesz od dawna, ta infografika ashtanga pierwsza seria będzie dla Ciebie przypomnieniem i ściągawką.

30 dni z ashtanga jogą może zmienić twoje życie.

Ashtanga pierwsza seria – pobierz infografikę

pierwsza seria ashtangi

Zapewne poszukujesz zdrowszego sposobu życia, wyciszenia umysłu i harmonii emocjonalnej. Może także wzmocnienia wiary w siebie czy też nowego podejścia do pracy, związków międzyludzkich lub kreatywności. Ponieważ z biegiem lat i doświadczeń, mniej lub bardziej świadomie, blokuje się nasze zrozumienie tego, jak żyć optymalnie. A wszystko to przez stres i strach. Ale nic straconego – z pomocą przychodzi joga, która pomoże Ci się na nowo otworzyć… pomoże Ci w Ebook –  Wstęp do jogi!

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor