Magdalena Pardiak Kołodziejczyk

10 cytatów o szczęściu, które mówią: bycie szczęśliwym zależy od Ciebie

Może wystarczy podjąć decyzję: OD DZIŚ BĘDĘ SZCZĘŚLIWY.

Cytaty o szczęściu – wiele takich już napisano. Jeszcze więcej powiedziano, a jednak ciągle pozostaje dla nas zagadką, spowitą tajemnicą nieosiągalności.

Dlaczego od razu stawiamy się na gorszej pozycji? Może wystarczy podjąć decyzję: OD DZIŚ BĘDĘ SZCZĘŚLIWY. Pewnie nie zawsze jest to takie łatwe, ale warto spróbować.

Zacznij odczuwać szczęście już dziś. Bez znaczenia czy zdążyłeś już osiągnąć wszystko, czy ciągle jesteś na początku swojej drogi. Odczuwać szczęście możemy na każdym etapie naszego życia, wystarczy być uważnym i tylko chcieć je odkrywać.

Cytaty o szczęściu – poznaj 10 cytatów, które zmienią Twoje myślenie

Dla większej motywacji – lista 10 cytatów świadczących o tym, że odczuwanie szczęścia zależy od nas samych i często to tylko kwestia podjęcia odpowiedniej decyzji.

Różni myśliciele i filozofowie proponowali odmienne definicje szczęścia i teorie na jego osiągnięcie, podając recepty, które możemy zaszczepić do własnego życia.

„Nasze szczęście zależy od nas samych”
(Arystoteles)

Sami podejmujemy decyzje, które rzutują na nasze życie. Nikt nie robi tego za nas, a przynajmniej nie powinien.

Często więc metodą prób i błędów, uczymy się tego, co nam służy, a co działa niekorzystnie. Jeżeli tylko będziesz miał chęci – to i środki się znajdą. Nie bój się więc wziąć życia we własne ręce.

„Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Zależy ono od warunków wewnętrznych”
(Dale Carnegie)

Sami tworzymy rzeczywistość, w której żyjemy

Tak jest łatwiej – winę za wszystkie nieszczęścia zwalać na rzeczywistość, w której żyjemy.

Trudniej już pogodzić się z faktem, że sami tę rzeczywistość tworzymy.

My budujemy swój świat, wybieramy ludzi, z którymi się spotykamy i aktywności, w których bierzemy udział.

To, w co się angażujesz, wynika z Twoich wewnętrznych potrzeb. Odbicie Twojego świata wewnętrznego znajdziesz w Twoich realiach, codzienności. Podsumowując – poczucie szczęścia zależy od naszego nastawienia. Myśl o tym, co chcesz przyciągać, a to przyciągniesz.

„Zachowuj się tak, jakbyś już był szczęśliwy, a zobaczysz, że faktycznie będziesz szczęśliwy”
(Dale Carnegie)

Jeżeli podejmiesz decyzję, że chcesz być szczęśliwy, to już w tej samej chwili zaczniesz być – podświadomie będziesz przyciągać rzeczy sprzyjające poczuciu szczęścia, będziesz realizować plany i marzenia, dzięki którym jeszcze głębiej się w tym szczęściu zanurzysz.

Zacznijmy od docenienia tego, co mamy, a potem można „przesuwać horyzont”.

„Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami”
(Adalbert Ludwig Bolling)

Dlatego to, z jakim nastawieniem podchodzisz do tego, co Ci się przydarza, wpływa na to, jak to odbierasz. Zmiany są nieodłączną, „stałą” częścią życia, możesz się wiecznie nimi stresować i przerażać, a możesz za każdym razem dostrzegać w nich inną perspektywę i odkrywać nowe możliwości. Sam decydujesz.

„Ze szczęściem czasami bywa tak, jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie”
(Phil Bosmans)

Wiecznie zabiegamy o lepsze, o nowsze, o modniejsze; zazdrościmy innym, wyszukujemy luki do zapełnienia w naszym życiu; mnożymy potrzeby, popadamy w histeryczny konsumpcjonizm, ciągle czegoś nam brakuje.

A szczęśliwi będziemy dopiero, jak to wszystko osiągniemy, czyli NIGDY.

Ciesz się z tego, co masz i staraj się żyć lepiej

Lepiej w sensie – pełniej, uważniej, a nie z większą ilością niepotrzebnych przedmiotów. Tego, co najważniejsze nie możesz kupić.

cytaty o szczęściu

„Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń, kluczem do sukcesu jest ich realizacja”
(James Allen)

Odwagi! Trzeba marzyć. Ale trzeba też planować i zdobyć się na odwagę, żeby po te marzenia sięgać.

Rób, to co daje Ci największą radość w życiu. Bądź pozytywnym świrem, miej hopla na punkcie czegoś.

Spełniaj marzenia, póki możesz.

„Szczęście jest wynikiem wykorzystania naszego potencjału poprzez robienie czegoś, co jest dla nas ważne i znaczące”
(Saa Wasmund)

Cały czas wykonujemy jakieś zadania – czy to zlecone przez szefa, czy należące do obowiązków domowych.

Raczej trudno wtedy o wyznanie, że w takich chwilach czuje się pełnię szczęścia. Zadowolenie, radość i wspomniane szczęście, odczuwamy, kiedy robimy coś, co sami nieprzymusowo decydujemy się robić.

A gdyby tak też tym mniej „szczęściodajnym” zajęciom nadać priorytet „ważne” lub „znaczące”? Albo choć w części tych obowiązków ćwiczyć się w uważności?

Wtedy automatycznie staną się „znaczące”, bo będą sprzyjać naszemu rozwojowi i spokojowi ducha.

„Zbrzydły mi nieszczęście, smutek, rozdarte serce i samotność. Podjąłem decyzję, że trzeba to zmienić”
(Andrew Matthews)

Proste! Tylko Ty możesz podjąć decyzję, że od teraz nie chcesz już narzekać i dopatrywać się kolejnych nieszczęść i niepowodzeń w swoim życiu.

Skup się na dobrych rzeczach

Od teraz będę koncentrować się na tych dobrych rzeczach, które mi się przytrafiają i to je będę rozpamiętywać. Napawając się pozytywnymi zdarzeniami, wzmacniamy swoje poczucie skuteczności i pewność siebie. Z otwartością podchodzimy do kolejnych zadań.

Z niepowodzeń wyciągam wnioski i uczę się, ale nie maltretuję się nimi.

Szkoda energii.

„Jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty”
(Iris Murdoch)

Dokładnie tak! Celebracja codzienności i świętowanie małych zwycięstw. Dla tych, co nie czytali odsyłam do: Tworzymy rytuał: odświętnie na co dzień

„Szczęście nie jest stacją, do której dojeżdżasz, lecz sposobem podróżowania” (Autor nieznany)

Największą wartość w nasze życie wnoszą, nie same momenty osiągnięcia celów i realizacji zadań, ale cała droga, jaką przechodzimy, aby ich dokonać.

To, czego uczymy się z tych wszystkich wydarzeń, które dzieją się w międzyczasie.

To te wszystkie doświadczenia kreują nas. Sprawiają, że nieraz całkowicie przewartościowujemy swoje życie, uczymy się sami siebie i zaczynamy szanować swoje potrzeby.

Każde życie zaczyna się i kończy w ten sam sposób, więc to jak je przeżywamy tworzy Naszą Historię.

cytaty o szczęściu

Cytaty o szczęściu, z których możesz zaczerpnąć inspirację

Możesz tę lekcję potraktować tak, jak zazwyczaj: Listę, zbiór teoretycznych porad od ludzi, których nazwisko nic Ci nie mówi, a poza tym „oni nawet nie mają pojęcia, jak wygląda moje życie – są całkowicie oderwani od rzeczywistości”.

Mądre cytaty o szczęściu, nic więcej.

Dlaczego tak lubimy powtarzać cudze słowa, brać je za swoją mantrę, skoro w nie wcale nie wierzymy?

Czy z tego powodu, że trzeba dać jakiś swój opis na Facebooku, czy Instagramie? Przeszukujesz Internet, wybierasz, stwierdzasz, że ten cytat w miarę trafnie opisuje Ciebie i Twoje życie. Gotowe.

A jeśli jednak nie? Nie powtarzaj czegoś, w co nie wierzysz.

Nie zniechęcam Cię absolutnie, do wyszukiwania inspirujących Cię cytatów o szczęściu, ale miej też odwagę zmienić nastawienie, uwierzyć w to, że „te słowa” mogą być prawdą i miej ochotę spróbować, dać im szansę. Sprawdź, czy to kolejne bezsensowne bajanie, czy naprawdę wartościowa sentencja.

Niech zachętą będzie to, że sporo z nich powtarza się już od setek lat… więc chyba coś w sobie mają? Może zaprojektują Twoje szczęście?

Chciałam Cię przekonać, do czegoś, nad czym sama pracuję i czego się uczę: szukaj dobrych stron każdej sytuacji.

Dlatego próbuj wyciągać na siłę szczęście z miejsc i zdarzeń, które z pozoru ze szczęściem nie mają nic wspólnego. Większość z przedstawionych przeze mnie cytatów sprowadza się do myśli: to czy odczuwasz szczęście, zależy tylko od Ciebie, to kwestia Twojej decyzji i nastawienia. Zrobisz, jak zechcesz, ale nie rób „jak zwykle”.

A po więcej inspirujących cytatów wskakuj na nasz Instagram:


Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wybierz styl, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do setek sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami. Dołącz do Studio Jogi Online ze zniżką i zacznij praktykować w domu.

Magdalena Pardiak Kołodziejczyk

Absolwentka krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego

Instruktor Metody Pilates i form psychofizycznych.  Stonowana ryzykantka. Wyda ostatnie pieniądze na dobrą książkę. Lubi grzebać w okolicach mózgu.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor