Portal Yogi

Ciało – Instrument o Siedmiu Strunach i Siedmiu Kolorach

W naszym ciele istnieje siedem czakr, czyli ośrodków energetycznych biegnących wzdłuż kręgosłupa, które są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Energia w czakrach znajduje się w ruchu wirowym, wibrując wpływają całościowo na nasze życie. Siedem czakr stanowi siedem jakości naszego życia, żadna z nich nie jest gorsza czy lepsza, każda pomaga nam lepiej żyć w świecie. Głównym błędem popełnianym przez ludzi jest nieharmonijny ich rozwój. Istnieje wiele metod pracy z czakrami.
Na sam początek, KOLORY! Zastanów się które czakry wymagają u Ciebie wzmocnienia. Ufając intuicji, zacznij otaczać się kolorami związanymi ze „słabszymi” czakrami i potraktuj to jako pierwszy krok do harmonizacji przepływu energii w Twoim ciele.
1. Czakra podstawy – kolor czerwony.
Jest to czakra umiejscowiona w dole kręgosłupa i odpowiada za nasze połączenie z ziemią, z której czerpiemy naturalne siły witalne i życiowe. Jeśli czakra funkcjonuje prawidłowo, to znaczy, że twardo stąpamy po ziemi. Czakra podstawy odpowiada też za nasze poczucie bezpieczeństwa, zarówno fizyczne jak i materialne. Negatywny aspekt tej czakry prowadzi nas do materializmu i dominacji, natomiast poprawne jej funkcjonowanie możemy osiągnąć poprzez świadome troszczenie się o to, czym karmimy nasze ciała i jak traktujemy środowisko, w którym żyjemy.
2. Czakra seksualna – kolor pomarańczowy.
Druga czakra znajduję się w okolicy organów rozrodczych. Jest skupiskiem niczym nie skażonych, pierwotnych emocji. Wyrażają się one zarówno w sferze intymnej jak i wpływają na poszerzoną percepcje świata, pomysłowość i pasję. Gdy czakra seksualna jest słaba, wtedy świat wydaje nam się monotonny, spoglądamy na niego beznamiętnie i z dystansem. Jeśli zaś czakra jest zharmonizowana, pozostajemy otwarci, naturalni i twórczy.
3. Czakra splotu słonecznego – kolor żółty.
Trzecia czakra zlokalizowana jest w okolicach pępka, splotu słonecznego. Jest ona odpowiedzialna za nasza emocjonalność, siłę woli i samorealizację. Daje ona o sobie znać szczególnie w okresie wczesnej dojrzałości, w momencie podejmowania ważnych decyzji życiowych. Kiedy jest ona zblokowana, nie dostarcza nam wystarczająco dużo energii na wykreowanie dobrze płatnej pracy lub tego, co chcemy naprawdę robić. Bez mocnej trzeciej czakry możemy mieć wspaniałe pomysły i zamiary, lecz nic z nich nie powstaje. Jeśli zaś wzmocnimy ją, będziemy silniejsi aby wziąć życie w swoje ręce.
4. Czakra serca – zielona na obrzeżach; w środku różowa.
Czwarta czakra znaduje się w środku klatki piersiowej. Reprezentuje ona uczucia, współodczuwanie i miłość. To w niej obrazy, dźwięki i słowa są przemieniane w uczucia. W swojej najczystszej formie, czakra ta jest centrum prawdziwej miłości, pozwala promienieć na zewnątrz, dzięki czemu zbliżamy do siebie innych.
5. Czakra gardła – kolor błękitny.
Czakra piąta jest związana z ośrodkiem gardła i z tarczycą. Poprzez nią komunikujemy się i wyrażamy siebie. Czakra gardła jest pomostem między dolnymi a górnymi czakrami, jest ona silnym bodźcem do transformacji świadomości w kierunku tego, co niematerialne.
6. Czakra trzeciego oka – kolor granatowy.
Szósta czakra znajduje się między brwiami. W niej osiągamy spójność i integralność naszej osobowości. Jej niedoczynność prowadzi do traktowania świata wyłącznie na poziomie rozumowym, intelektualnym. Jeśli zdołamy ją otworzyć, zaczniemy być obecni tu i teraz, zaczniemy dostrzegać subtelne wibracje i staniemy się świadomi naszego wnętrza i tego co na zewnątrz.
7. Czakra korony – kolor fioletowy, biały.
Siódmy i ostatni czakram integruje nasze ciało i duszę. Jest powiązany z wymiarem duchowym naszego życia, dzięki niej doświadczamy jedności z Bogiem, Wszechświatem, Wyższą Energią.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor