Karolina Gaworska

Nów w Pannie

Już w piątek, 15 września, będzie mieć miejsce nów Księżyca w Pannie. Przyniesie nam ochotę na zmiany w kontekście zawodowym, poszukiwanie swojej drogi oraz potrzebę samotności.

W trakcie nowiu, w którym ma miejsce jednoczesne położenie Słońca i Księżyca w tym samym znaku zodiaku, dochodzi do wyraźnego uwypuklenia charakterystyki tego znaku w zbiorowej świadomości ludzkiej. Nadchodzący nów w Pannie może przyczynić się do znaczącego wpływu tego archetypu na ogólne nastroje.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Oczywiście, sposób, w jaki każdy z nas odbierze i wykorzysta to wydarzenie, będzie zależał od jego indywidualnego horoskopu, osobistej struktury psychicznej oraz charakteru.

Archetyp Panny

W astrologii mówi się, że znak Panny symbolizuje skłonność do poświęcania przyjemności na rzecz pracy i obowiązków. Patrząc na to z perspektywy natury, możemy zauważyć, że po leniwym i ciepłym lecie w znaku Lwa nadchodzi pora żniw i zbiorów, a na scenę wkraczają pracowite Panny. To dzięki ich staraniom i perfekcjonizmowi powstają zapasy, które są niezbędne do przetrwania w późniejszym okresie jesieni i zimy. Gdyby bowiem zodiakalna perfekcjonistka nie zrobiła zapasów, to jesienna i zimowa część zodiaku nie miałaby co jeść, a w konsekwencji rozwój zodiakalnego zwierzyńca zatrzymałby się.

Związane z archetypem Panny cechy obejmują analizę, pracowitość, skromność, pragmatyzm, pedantyzm oraz perfekcjonizm. Z drugiej strony, wśród cech uważanych za bardziej negatywne znajdują się krytycyzm, suchość, marudność, masochizm oraz emocjonalna zimność.

panna księżyc

Często mówi się, że Panny nie zyskają uznania innych, dopóki same siebie nie docenią. Koncepcja życia według zasady „Żyj w kącie, znajdą Cię” może wydawać się skuteczna tylko w fikcyjnych opowieściach typu Kopciuszek, a nie w rzeczywistości. Istnieje ryzyko, że inni mogą Cię odnaleźć i docenić, ale równie dobrze mogą wykorzystać Twoje wysiłki, a na koniec nie wyrażą wdzięczności. Zamiast czekać na cudowne odkrycie przez kogoś innego, podejmując kontrolę nad swoim życiem, masz szansę kształtować je według własnych pragnień, bez potrzeby czekania na zewnętrzne uznanie.

Wartości

Cały nów w Pannie będzie odbywał się w sektorze domu horoskopu. Drugi dom dotyczy wartości, zarówno materialnych, jak i tych, które są cenne dla danej osoby w sensie przenośnym.

Chodzi tu o to, co pociąga człowieka i co dla niego znaczy, ale także o to, jak traktuje on dobra materialne i jak je zdobywa. Podobnie, odczucia cielesne są tematem drugiego domu.

Zastanawiałaś się nad tym kiedyś, jakie wartości są dla Ciebie niezbywalne? Miłość, bezpieczeństwo, honor, sława…?

Wypisz 7 najważniejszych wartości. Popatrz na swoją listę. Jeśli paląc szluga, wypisałaś zdrowie, to może warto zreflektować swoje zachowanie lub wartości.

Wartość pracy

Archetyp Panny, znany z wyjątkowej pracowitości i odpowiedzialności, przypomina nam o znaczeniu pracy jako istotnego elementu naszego codziennego życia.
Obecnie wielu ludzi dąży do naturalnego i holistycznego podejścia do zdrowia. Próbują zmienić lekarza na uzdrowiciela, a leki na zioła i suplementy, ale często nie osiągają oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Ponieważ to nie jest prawdziwy holizm.

praca

Jeśli pracujesz w miejscu, które Cię wyczerpuje lub jesteś w toksycznym związku, to niezależnie od tego, ile starań wkładasz w poprawę swojego zdrowia, dolegliwości psychosomatyczne nadal będą obecne. Prawdziwie holistyczne podejście polega na troszczeniu się o całe swoje życie. Niekoniecznie oznacza to natychmiastowe rzucenie wszystkiego i każdego, ale zaczyna się od introspekcji i stopniowej eliminacji toksycznych elementów z naszego otoczenia.

Archetyp Panny symbolizuje cechy pracownika: efektywność, dokładność i gorliwość. Czy zastanawialiście się kiedyś, czym charakteryzuje się udany pracownik? Jak można stać się atrakcyjnym na rynku pracy? Odpowiedzią na te pytania może być właśnie zrozumienie znaczenia nadchodzącego nowiu. To czas, aby ocenić pożądane na rynku umiejętności, uczyć się, doskonalić się, zdobywać nowe umiejętności językowe i być pewnym, że nawet w trudnych sytuacjach możemy polegać na własnych kompetencjach.

Gdzie widzisz siebie zawodowo za 10 lat?

Porównaj swoje cele z umiejętnościami, które będą niezbędne do ich osiągnięcia, i przystąp do działania. Nikt inny nie wykona tego za Ciebie. Wszechświat może wspomagać, ale tylko, gdy podejmiesz pierwszy krok. Twój wysiłek to jasny sygnał i deklaracja, że jesteś zdeterminowany, aby osiągnąć to, czego pragniesz.

nów księżyca

Dlatego ważne jest, abyś pamiętał: to Ty działasz jako pierwszy, a wsparcie Wszechświata przychodzi potem. Oczekiwanie na znaki lub bierność może prowadzić do utknięcia w energii niepewności na dłuższy okres czasu.

Wartość zmiany

Uran, planeta znana z rewolucyjnego i buntowniczego charakteru, ustawi się w aspekcie trygonu do Księżyca Nowiu. To oznacza, że jego energetyczne wsparcie będzie sprzyjać wszelkim innowacjom i kreowaniu nowych pomysłów, zwłaszcza w kwestiach związanych z pracą i zatrudnieniem. Teraz jest dobry czas, aby zastanowić się nad swoją obecną sytuacją zawodową.

Czy praca, którą obecnie wykonujesz, pozwala Ci na realizację Twoich głównych wartości? Czy jesteś w niej z powodu konieczności, czy może strachu? To jedne z pytań, które warto sobie teraz zadać. Czy widzisz siebie nadal w tej samej roli zawodowej za 20 lat? Być może to „kiedyś” już nadeszło. Dlaczego czekać kolejne 5 czy 10 lat, jeśli możesz to zrobić teraz?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Oczywiście, nie każdy musi być przedsiębiorcą, a także nie każdy musi dążyć do awansu zawodowego jak górska kozica. Jednak ważne jest, abyś czerpał satysfakcję z miejsca pracy, które obecnie zajmujesz. Przecież spędzamy tam dużą część naszego życia. Chociaż niektóre stanowiska mogą być jedynie przystankami w naszej zawodowej podróży, warto uprzyjemniać sobie ten czas, jak tylko to możliwe.

Najbliższy nów w Pannie przyniesie Ci:

 • Ochotę na zmiany w kontekście zawodowym.
 • Poszukiwanie swojej drogi.
 • Chęć uporządkowania świata.
 • Potrzebę samotności.
 • Ochotę na poczynienie małych i dużych planów.
 • Szukanie naturalności i prawdziwości.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Posprzątaj w domu, w szafach oraz dokumentach.
 • Podejmij konkretne, nastawione na cel działanie.
 • Przejrzyj oferty wymarzonych prac.
 • Planuj swój rozwój zawodowy.
 • Aktywnie inicjuj zmiany w życiu.
 • Poddawaj się zmianom.
 • Zrób gruntowną analizę swoich wartości.
 • Zmieniaj nawyki.
 • Zainteresuj się zdrowym odżywianiem.
 • Oszczędzaj, stwórz domowy budżet oraz zaplanuj wydatki.
 • Możesz kupić sobie kalendarz.

Jak użyć energii nowiu księżyca w Pannie w pracy z ciałem?

 • Panna w astrologii odpowiada za żołądek, jelita i wątrobę. Warto zatem poświęcić uwagę tej sferze naszego ciała.
 • Dziewica zodiaku sprzyja doskonaleniu, zatem jeśli chcesz pogłębić szpagat, albo doprowadzić jakąś asanę do niemal perfekcji, to jest na to genialny czas (nie wiesz jak pogłębić praktykę jogi? przeczytaj ten artykuł: Praktyka jogi – kilka porad jak ją pogłębić).

 • Dobrze zająć się teraz formami ruchu, które wymagają od nas konsekwencji, cierpliwości oraz regularności.

Z okazji nadchodzącego nowiu Księżyca w znaku Panny życzę Ci szczderej analizy oraz owocnych zmian.

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w pannie jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor