Portal Yogi

10 powodów, dla których nigdy nie powinieneś rozpoczynać praktyki jogi

Zachwalanie korzyści, jakie przynosi joga zaczęło być nudne. Przygotowaliśmy dla Ciebie 10 argumentów, które przemawiają na NIE

Zachwalanie korzyści, jakie przynosi joga zaczęło być nudne.

Joga zmieniła życie wielu ludzi, dlatego chcemy, żeby zmieniła również i Twoje. Ale nie daj się zwieść, ponieważ  i ona posiada swoją ciemną stronę mocy! Istnieją powody, z którymi powinieneś się zapoznać.

Być może będziesz chciał rozważyć przerwanie praktyki? Albo zdecydujesz się nigdy jej nie podejmować?

Aby uchronić Cię od bólu i cierpienia, przygotowaliśmy dla Ciebie 10 argumentów, które przemawiają na NIE.

1. Przestaniesz mieć ochotę na pyszne fryteczki z dużą dawką majonezu

Kiedy rozpoczynasz regularną praktykę jogi, po pewnym czasie zauważysz wpływ, jaki konkretne produkty mają na Twój organizm.

Doprowadza Cię to aż do momentu, w którym niezdrowe jedzenie po prostu przestaje Ci smakować. Jeśli Twoje życie jest nierozłącznie związane z jedzeniem, być może musisz się poważnie zastanowić nad rozpoczynaniem praktyki.

joga

2. Może skończyć się zarywanie nocek

Stawanie na macie oraz intensywny wysiłek zaraz po całonocnej imprezie, bądź nieprzespanej nocy (nadrabianie zaległości na Netflixie) może stać się bardzo nieprzyjemne.

Joga pochłonie Cię tak bardzo, że Twoje samopoczucie podczas wykonywania asan stanie się najważniejsze.

I tak, z sowy przeistoczysz się w skowronka 😉

Twoje ciało jest w przeszłości. Twój umysł w przyszłości. W jodze łączą się razem w teraźniejszości.

B.K.S. Iyengar

3. Kochasz dramaty? Odpuść sobie jogę

Jest w zasadzie niemożliwym kontynuowanie życia pełnego narzekania, dramatów i problemów, kiedy w pełni poświęcisz się praktyce jogi.

Może się okazać, że zaczniesz cenić spokój tak bardzo, że ludzie, dla których dramat jest nieodłączną częścią egzystencji przestaną z Tobą rozmawiać.

4. „Odpowiedzialność… Ha!… a co to jest właściwie…”

Mata do jogi jest Twoim lustrem, dlatego możesz dostrzec, że sprawy o które wcześniej winiłeś innych, tak naprawdę nie powiodły się tylko i wyłącznie z Twojej winy.

Jeśli naprawdę lubisz obwiniać innych za swoje niepowodzenia, zastanów się nad praktyką. W miarę jej trwania pojawi się w Tobie nieodkryta wcześniej siła.

Za jej sprawą będziesz mógł zmienić swoje życie i stać się szczęśliwym.

5. Ocenianie innych przestanie być takie zabawne

Kiedyś ocenianie i obgadywanie innych było nieodłącznym elementem wypadów na kawę czy piwo, teraz okazuje się raczej podłe. Większą przyjemność będziesz czerpać z rozmów o tym, jak ludzie, którzy Cię otaczają są dla Ciebie ważni i wspaniali, co stanie się rażące i nie do pomyślenia dla urodzonych plotkarzy.
joga

6. Joga zniszczy Twoją garderobę

Twoja szafa była przepełniona pięknymi i markowymi ubraniami, a teraz jedyne co widzisz, to spodnie do jogi.

Co się z Tobą stało?

Nie mówiąc o rozmiarach. Pewnie większość pójdzie do wymiany…

7. Zaczniesz płakać w miejscach publicznych

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi okazywać publicznie swoich emocji, oznacza to, że joga nie jest dla Ciebie.

Nigdy nie wiesz, kiedy sesja otwierania bioder uwolni dawno skrywane emocje, które spowodują morze łez w najmniej oczekiwanej sytuacji.

Ale nie przejmuj się – one po prostu musiały się uwolnić.

joga

8. Poczujesz emocje

Poznając coraz lepiej swoje ciało sprawiasz, że to samo dzieje się również z Twoim umysłem. To połączenie prowadzi do uwolnienia skrywanych głęboko emocji. Zastanów się czy tego pragniesz, i jeśli nie – uciekaj gdzie pieprz rośnie, jeśli ktoś kiedykolwiek zaproponuje Ci praktykę jogi.

9. Joga otworzy Twoje biodra, ramiona i Twoje serce

Im bardziej Twoje ciało zaczyna się zmieniać, tym bardziej prawdopodobne, że to samo stanie się z Twoim sercem.

Wszechogarniająca sztywność zacznie znikać, a Ty poznasz zupełnie inne poziomy własnej świadomości.

Joga jest przesiąknięta tradycją i duchowością – zastanów się, czy naprawdę tego chcesz.

joga

10. Joga zrujnuje Twój związek ze wszystkim, co dąży do autodestrukcji

I niestety obejmuje to również rzeczy związane z zabawą. Jak tylko połączysz się ze sobą, zaczniesz zauważać jak wszystkie Twoje nawyki wpływają na to, co dzieje się dookoła Ciebie.

Może się okazać, że Twoje ulubione rozrywki, takie jak picie alkoholu, palenie, przeklinanie, wstawanie późno z łóżka, jedzenie fast-foodów po prostu odejdzie w niepamięć.

Jeśli więc kochasz swoje niezdrowe nawyki – zapomnij o jodze.

Mam nadzieję, że dostrzegliście istotę tego postu 😉 Oczywiście, jest wiele osób, które w dalszym ciągu piją, przeklinają oraz nie zrezygnowały z fastfoodów – robią to jednak świadomie i znają konsekwencje. Mają wybór. Tak naprawdę, istnieją spore szanse, że joga zmieni Twoje życie. Niemniej jednak Ty również masz wybór, i droga należy do Ciebie.


Zadbaj o energię od samego rana! W PortalYogi – Studio jogi Online znajdziesz 7-dniowy program: Joga na poranki – Rise and Shine, który pomoże Ci poczuć się rześko, jak po porannej kawie. Pomożemy Ci wykształcić zdrowy rytuał porannej praktyki jogi. Czekają na Ciebie zajęcia energetyzujące, wzmacniające i relaksujące. Dołącz już dziś i zyskaj dostęp do tego wyzwania, 60 innych wyzwań, planów praktyki na każdy miesiąc oraz setek sesji jogi, medytacji i Pilates dostępnych w Studio Jogi Online 24/7.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor