Ulla Wilczyńska-Kalak

Joga Twarzy – 3 ćwiczenia na pozbycie się zmarszczek wokół ust

Wystarczy 10 minut jogi twarzy dziennie.

Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust można wykonywać w każdym wielu. Pokażę Ci teraz zestaw 3 ćwiczeń na ich pozbycie się. Jeżeli wiesz, że jest to cześć ciała nad którą chcesz pracować dodaj ten zestaw do swojej codziennej praktyki jogi twarzy i staraj się poświęcić tej przestrzeni swojego ciała nie mniej niż 2-3 minuty dziennie.

1. Ćwiczenie numer jeden: rozgrzewamy usta

Przyłóż dolną wargę do górnej i mocno zaciśnij.

Postaraj się tak nałożyć wargi na siebie aby nie było widać czerwieni wargowej.

Utrzymaj pracę mięśni przez 10 sekund. Rozluźnij. Obliż usta.

Powtórz to ćwiczenie w swojej praktyce jeszcze 2 razy.

ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

2. Ćwiczenie numer dwa: ściągnij ustaw w dziób, wyciągnij usta mocno do przodu

Tak, jakbyś chciała pocałować kogoś daleko przed sobą i zostać w tym napięciu mięśni przez 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy.

Do tego ćwiczenia dodamy dodatkowy opór. Połóż palec wskazujący i środkowy dowolnej dłoni na ustach. Znowu złóż ustaw w dziób i pociągnij usta do przodu. Staraj się napierać ustami na palce a palcami na usta.

Zostań w tej pozycji 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy w swojej codziennej praktyce.

ćwiczenia na zmarszczki wokół ust
3. Ćwiczenie numer trzy: delikatnie rozchyl usta i postaraj się wykonać taki ruch jakbyś chciała sięgnąć ustami do przodu, mocno i daleko.

Zostań w tej pozycji 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy w swojej codziennej praktyce.

joga twarzy


Jogę twarzy znajdziesz w  Studio PortalYogi.

Wystarczy Ci 10 minut Jogi Twarzy dziennie, żeby zredukować istniejące zmarszczki i zapobiec powstawaniu nowych – a pierwsze efekty zobaczysz już po 3 tygodniach!

Joga Twarzy nazywana jest naturalnym botoxem. Robi dla twojej twarzy to samo, co Joga dla Twojego ciała – wzmacnia mięśnie! Poza tym łagodzi oznaki stresu, spłyca zmarszczki, a skóra staje się dotleniona i szczęśliwsza! Dołącz do programu Joga twarzy dla każdego.

Ulla Wilczyńska-Kalak

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi. Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Yoga, gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi. Razem z Portal Yogi stworzyła kurs video z jogą twarzy, power yogi i vinyasa jogi

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor