Portal Yogi

Inspirujący nauczyciele jogi: Adam Ślęczek

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. 

Adam Ślęczek pochodzi z małej uzdrowiskowej miejscowości Kudowa Zdrój, znanej ze swych źródeł leczniczej wody mineralnej oraz pięknej przyrody. Jest założycielem szkoły jogi Joga U Źródeł.

Jego ulubionym stylem jest joga Iyengara.

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi.

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Kocha muzykę i grę na instrumentach etnicznych. Posiada dyplom muzykoterapii organicznej (Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce).

Interesuje się kulturą i filozofią wschodu. Jego misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi.

Adam Ślęczek

Jak sam mówi o początku swojej przygody z jogą:

„Niestety już od najmłodszych lat prześladowały mnie różnego rodzaju dolegliwości, związane ze stawami, kręgosłupem oraz inne. Zmuszały mnie one do częstych pobytów w szpitalach bądź sanatoriach. Nie lubiłem wizyt w tych miejscach, ponieważ zawsze gdzieś wewnątrz uważałem się za w pełni zdrowego i czułem, że mam przed sobą wiele wyzwań, którym pragnę sprostać. Pobyty tam uświadomiły mi, że moje dolegliwości nie są wcale niczym specjalnym, że ludzie cierpią na o wiele poważniejsze choroby. Uświadomiły mi one również to jak kruche potrafi być zdrowie człowieka.

Ten czas dzieciństwa i wczesnej młodości, w którym przyglądałem się zmaganiom różnych ludzi, a także sam doświadczałem różnych trudności ukierunkował moje życie. Czułem wtedy, że ja sam mógłbym w jakiś sposób ludziom pomagać w ich drodze do przezwyciężania swoich problemów, ponieważ bardzo dobrze wiedziałem co czują.

Już w wieku piętnastu lat wiedziałem, że chcę pracować z ludźmi, pomagać im przezwyciężać ich słabości i wspierać. Czułem wtedy i nadal czuję, że jest to moja życiowa misja…”

30 dni z jogą wstęp do jogi

Studia psychologiczne, potem joga

Adam zaczął studiować psychologię, mając nadzieję, że w ten sposób znajdzie narzędzia do realizowania swojej misji:

„Przyswoiłem masę teorii na temat przyczyn różnych psychicznych dolegliwości i mimo, że na pozór byłem coraz bliżej swego celu, to czułem, że w tej wiedzy ciągle czegoś mi brakuje.

Teoretycznie wiedziałem, co to znaczy radość, szczęście i samorealizacja, ale nie potrafiłem w pełni tego poczuć, doświadczyć na własnej skórze.

Szybko okazało się, że moje słabe i sztywne ciało nie ułatwia mi tej sprawy i paradoksalnie w momencie mojego największego kryzysu pojawiło się „światełko w tunelu” – szkoła jogi, która mieściła się po drugiej stronie ulicy miejsca, w którym ówcześnie mieszkałem….”

Minęło już ponad siedem lat, od momentu w którym zaczął praktykować jogę. Sam przyznaje, że miała ona ogromny wpływ na jego życie.


Pomimo ukończonych studiów, Adam Ślęczek nie pracuje jako psycholog.

Podjął się kursu nauczycielskiego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara w celu doskonalenia swojej praktyki oraz pogłębiania wiedzy na temat asan i ich terapeutycznych właściwościach.

„Wiedza psychologiczna bardzo mi się przydaje, ale wolę być praktykiem – uczyć ludzi tego, jak stabilnie stanąć na własnych nogach, jak oddychać pełną piersią oraz jak dzięki temu żyć pełnią życia.

Joga nie jest zwykłą gimnastyką, jest holistycznym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności i z tego punktu realizować w pełni swój potencjał, którego czasem nawet w sobie nie dostrzegamy.

To jest to narzędzie, którego szukałem, dzięki któremu uleczyłem swoje ciało oraz głowę. Jest niekończącym się źródłem radości.”

Joga jest drogą na całe życie, dlatego Adam Ślęczek wciąż kształci się w tym zakresie, podejmując kolejne studia i warsztaty. W chwili obecnej jest studentem Psychosomatycznych Praktyk Jogi, które odbywają się na Wrocławskim AWFie.

Bierze udział w warsztatach nauczycieli różnych nurtów jogi, tych z Polski jak i tych z innych krajów całego świata. Poszukuje tam inspiracji oraz nabywa wiedzę na temat jogi i człowieka w jej kontekście.

„Moim celem jest ciągły rozwój na rzecz efektywnej pracy z ludźmi oraz samym sobą.”
Adam Ślęczek

Własne studio jogi: Joga u Źródeł

Jakiś czas temu, po kilkunastu latach mieszkania w wielkim mieście, powrócił w swoje rodzinne strony aby tu – wśród pięknej przyrody i naturalnych ujęć wód źródlanych założyć swoją szkołę jogi: Joga U Źródeł.

https://www.instagram.com/p/B5MwnVbDcPs/

Po kilku miesiącach swojej działalności w Kudowie Zdroju, zaczął prowadzić zajęcia także w innych miastach na terenie Kotliny Kłodzkiej, takich jak Duszniki Zdrój, Szczytna czy Polanica Zdrój. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

„Jestem wdzięczny za wszystkie doświadczenia, które sprawiły, że jestem w tym miejscu i czasie,  czuję jednak, że moja podróż i misja dopiero się zaczyna.”

Wywiad z Adamem Ślęczkiem, nagrany przez PortalYogi:

 


Jeśli chcesz praktykować z Adamem jogę Iengara, zacznij od wyzwania: 30 dni z jogą. Wstęp do jogi w Internetowym Studiu PortalYogi.

Cały 30 dniowy program poprowadzi Cię “za rękę” przez jogę Iyengara. Jeśli świat Jogi cię fascynuje i chcesz stawiać swoje pierwsze kroki na macie – to wyzwanie jest dla Ciebie.

joga wyzwanie dla początkujących

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor