Jeśli ostatnie pozycje nie stanowiły większego wyzwania, dzisiaj rzucimy je sobie! Przetestujemy swoje poczucie równowagi – tej fizycznej i psychicznej. Nie zrażaj się, gdy nie uda się od razu. Pobaw się tą asaną!
Kontuzja, brak kondycji czy sztywność ciała to nie słabości, ponieważ masz tylko ograniczone możliwości wpływu na nie. Słabością jest to, że te właściwości ciała stają się wymówką, by zrezygnować z praktyki. Tak naprawdę nieograniczony wpływ masz na swój umysł. Jeśli w porę rozpoznasz co cię blokuje i oddala od maty, masz szansę przezwyciężyć wszelkie trudności. Zaakceptuj siebie, swoje ciało takim, jakie jest w danej chwili i zobacz, że przeszkodą w praktyce są tylko twoje myśli.
Dołącz do PortalYogi – Studio Jogi Online i sprawdź nasz Plan Praktyki na wrzesień „Powrót na matę”:
Nawet ze zwichniętą nogą możesz wykonywać pozycje, które nie angażują dolnych partii ciała, czyli siedzące, niektóre leżące. Joga to nie tylko praktyka dla ciała, pamiętaj o tym i korzystaj z jej dobroczynnego wpływu na psychikę. Dlatego nie bój się przyznać przed sobą do lenistwa, niekonsekwencji, szukania wymówek. Jeśli z tą świadomością będziesz kontynuować praktykę- właśnie wykonujesz krok, by pożegnać słabości!
Najtrudniejsza wersja wojownika. Wymaga mocnych mięśni brzucha oraz grzbietu. Jeżeli twój organizm jest osłabiony, jesteś po chorobie, ciąży, masz problemy z kręgosłupem- na początek wykonuj tę asanę z pomocami. Dobrym pomysłem będzie również pozostanie w pozycji przygotowawczej opisanej w punkcie 3 poniżej.
Koniecznie podeprzyj się na kostce (lub jeśli nie posiadasz specjalnej kostki oprzyj je na udzie albo niskim stołku). Gdy mięśnie nieco się wzmocnią i łatwiej będziesz łapać równowagę, możesz wybrać inne warianty tej asany. Oto lista modyfikacji z uwzględnieniem stopnia trudności (od najłatwiejszej do najtrudniejszej):
WARIANT DLA ZABIEGANYCH:
WARIANT DLA AMBITNYCH:
Pozycje łączymy w obrębie jednej strony, czyli wykonujemy po kolei virabhadrasana I, II i III najpierw na prawą, a potem dopiero na lewą nogę.
Dołącz do PortalYogi – Studio Jogi Online. Praktykuj, ucz się i doświadczaj w domu lub w podróży. Największe studio online w Polsce w Twoim komputerze lub telefonie. Znajdziesz u nas najlepszych nauczycieli w jednym miejscu. Korzystaj kiedy chcesz i gdzie ci wygodnie! Jesteśmy dla Ciebie 24/7.
Magda jest Aniołem Stróżem w rosnącej społeczności PortalYogi na Facebooku (czyli użytkowników Internetowego Studia PortalYogi). W grupie odpowiada na jogowe pytania w sesjach Q&A na żywo, co środę prowadzi Warsztat Asany, w którym omawia typowe błędy i problemy w asanach, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację. W Internetowym Studiu PortalYogi jest autorką sesji jogi: yin&yang joga, vinyasa, podstaw pranajamy oraz jest autorką wyzwań: Stanie na Rękach i Obudź w Sobie Jogina dla początkujących. Organizuje wyjazdowe warsztaty yin&yang jogi oraz prowadzi kursy jogi online. Znajdziesz ją na stronie Bjogostan – błogi stan jogi.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać.
Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas zniżkę na pierwszy miesiąc do Studia, darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.