Portal Yogi

4 najlepsze asany dla mężczyzn

Mężczyzno! Jeśli jeszcze nie złapałeś żadnego sportowego bakcyla, albo masz już dość monotonnych ćwiczeń na siłowni, jest coś, co może Cię porwać - joga!

Mężczyzno! Jeśli jeszcze nie złapałeś żadnego sportowego bakcyla, albo masz już dość monotonnych ćwiczeń na siłowni, jest coś, co może Cię porwać! Jeśli chciałbyś poprawić swoją tężyznę fizyczną przy jednoczesnym skierowaniu uwagi na samorozwój i świadome ćwiczenie, joga zaspokoi Cię w zupełności. Przedstawiamy asany dla mężczyzn.

Jak działa joga?

Po pierwsze, joga pomaga wzmocnić całe ciało i poprawić jego wytrzymałość.

Jest w zasięgu ręki, ponieważ możesz ją ćwiczyć w swoich ukochanych czterech kątach.

Nie musisz prężyć muskułów na siłowni albo cierpieć katusze biegając w ostrym deszczu.
W przeciwieństwie do innych aktywności, takich jak np. bieganie, piłka nożna, tenis czy hokej, joga pozwoli Ci na pracę nad każdą częścią Twojego ciała, nad każdym mięśniem, stawem czy narządem wewnętrznym.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PortalYogi (@portalyogi_pl)

Bez obawy przed zrobieniem sobie krzywdy, bo praca w jodze jest bardzo uważna i świadoma. Pozwalająca na powiedzenie „stop”, kiedy poczujesz, że dalsza praktyka może Cię doprowadzić do „przetrenowania”.

Poza tym joga świetnie poprawia to, czym Wy Panowie szczególnie nie grzeszycie, a mianowicie elastyczność.

Rozciągnięte ciało jest mniej narażone na uszkodzenie czy kontuzję. Szczególnie kiedy praca nad gibkością połączona jest z pracą nad wzmocnieniem ciała.

W dodatku, pozycje jogiczne poprawiają nierówny tonus mięśniowy. Każdy ma przecież mocniej i słabiej pracujące mięśnie), który jest najczęstszą przyczyną kontuzji.
Joga oddziałuje też na psychosomatykę- obniża poziom stresu.

Świadome oddychanie i medytacyjne ruchy są kluczem do oswojenia „bestii” stresu.

Asany dla mężczyzn

A teraz, jeśli czujecie się choć trochę przekonani, prezentacja kilku jogicznych asan (szczególnie dla Panów) ze wskazaniem na ich pozytywne właściwości:

1. Virabhadrasana – Wojownik I

Wojownik I jest asaną, która działa stymulująco i rozciągająco na barki i biodra, zwiększając siłę mięśni w górnych i dolnych partiach ciała. Poza tym Wojownik (i jego wariacje) zwiększa mobilność i zakres ruchu w obszarze bioder, kolan i ramion.

style jogi hatha joga

2. Uttanasana – Skłon Do Przodu

Uttanasana rozciąga biodra, nogi i kolana. Praca w tych obszarach (rozciąganie i wzmacnianie) pozwoli na odciążenie kręgosłupa, który jest dodatkowo w tej pozycji wydłużany. Można ją również stosować do uwolnienia napięcia kumulującego się w barkach, plecach i głowie. Często jest świetną pozycją przeciwdziałająca bólowi głowy.

wplyw asan

3.Adho Mukha Svanasana – Pies z Głową Do Dołu

Asana Pies z Głową do Dołu jest tak wielkim dobrodziejstwem, że musisz ją spróbować i świadomie docierać do jej sedna! Wzmacnia barki, usuwa bóle pleców, otwiera klatkę piersiową, rozciąga tyły nóg, ścięgna Achillesa, rozciąga odcinek dolny pleców, tonizuje narządy wewnętrzne, wspomaga trawienie, regeneruje system nerwowy.

pies z głową w dół

4. Urdhva Dhanurasana – Mostek (Pozycja Wzniesionego Łuku)

Pewnie nie raz zmuszano Cię, abyś robił go na lekcji WF-u, jednak mostek jogiczny różni się trochę od tego, który znasz. Tak naprawdę wszystko tkwi w świadomym posługiwaniu się poszczególnymi częściami ciała.

Mostek joga

Mostek świetnie otwiera przód klatki piersiowej, dzięki czemu możemy zacząć oddychać pełniej. Wzmacnia plecy i brzuch, działa uspokajająco na ciało i poprawia trawienie.
To dopiero początek! Jestem przekonana, że obowiązkiem każdego człowieka jest wykorzystanie swojego potencjału, a wierzcie mi, że ciało lubi być wyginane, wzmacniane i rozciągane do maksimum swoich zakresów. Wtedy dopiero żyje!


Dołącz do Studia PortalYogi i weź udział w wyzwaniu: Zmień swój dzień z jogą 20 minut 20 dni

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor