Portal Yogi

Dlaczego joga rano pobudza lepiej niż filiżanka kawy?

Nie namawiamy do całkowitego porzucenia kawy, ale może poranna joga będzie dla Ciebie idealnym i wystarczającym pobudzeniem?

Każdy z nas codziennie wykonuje swoje rytuały, które często wynikają z przyzwyczajenia. Poranki bywają trudne, zwłaszcza gdy naszemu wstawaniu z łóżka towarzyszy panująca za oknem ciemność lub niekorzystna aura.

Nic dziwnego, że pierwszym rytuałem, który prawdopodobnie większość z nas wykonuje, jest zrobienie sobie dobrej kawy. Albo nastawienie ulubionej muzyki, żeby złapać dobry vibe. Sprawdź naszą poranną playlistę na powolny nastrojowy poranek:

Jeśli zgodzisz się z powyższym stwierdzeniem, to mam dla Ciebie propozycję: spróbuj rozpocząć swój dzień od innych, zdrowszych aktywności, które przyniosą podobne rezultaty.

Oczywiście nie namawiamy do całkowitego porzucenia kawy, ale może poranna joga będzie dla Ciebie idealnym i wystarczającym pobudzeniem?

https://www.facebook.com/portalyogipl/videos/1609460785841677/

Dlaczego joga rano pobudza lepiej niż kawa?

1. Joga o poranku daje nam zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień

Asany opierające się na stymulacji energii czakry sakralnej sprawiają, że kreatywność znacznie lepiej krąży w Twoim ciele. Dodatkowo podczas ćwiczeń wytwarzają się endorfiny, które dodają nam energii i radości na cały dzień.

2. Joga poprawia krążenie krwi

Niektóre asany pomagają odciążyć pracę serca i utrzymać prawidłowe krążenie krwi w ciele. Między innymi warto wykonać pozycje odwrócone, np. mostek czy świecę.

3. Joga zwiększa elastyczność stawów i ujędrnia ciało

Ciało o poranku jest sztywne i właśnie wtedy warto praktykować jogę.

4. Spalamy tkankę tłuszczową

Ćwicząc z rana spalamy tłuszcz oraz usuwamy toksyny z organizmu. Dzieje się tak, ponieważ pobudzamy naszą przemianę materii.

joga rano

5. Joga pomaga utrzymać jasność umysłu

Rano nie myślimy tyle o obowiązkach, ani nie analizujemy wszystkich sytuacji, które nas spotkały, dzięki temu skupiamy się bardziej na praktyce.

6. Zmieni się jakość Twojego oddechu

Pogłębiony oddech i odpowiednia ilość tlenu zagwarantują wspaniały dzień.

joga rano

7. Joga łagodzi bóle głowy

Poranny ból głowy tłumaczysz spadkiem ciśnienia, niewyspaniem i od razu sięgasz po kawę. Koniecznie spróbuj jogi, która łagodzi napięcia w mięśniach, zmniejsza stres i zachęca do głębokiego oddychania.

https://www.facebook.com/portalyogipl/videos/1616732795114476/

8. Joga przyspiesza metabolizm

Praktyka stymuluje narządy wewnętrzne, dzięki temu jesteś w stanie kontrolować swój apetyt.

9. Joga poprawia jakość snu

Bezsenność jest ściśle powiązana ze stresem i nieumiejętnością wyciszania umysłu, a po nieprzespanej nocy możesz czuć się bez sił. Zamiast ratować się włączeniem kolejnej drzemki, spróbuj regularnej praktyki jogi, która pomoże Ci odzyskać równowagę umysłu i ciała.

joga rano

10. Joga pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała

Garbisz się? Podczas praktyk asan wykształcisz nawyk poprawnej postawy ciała. Wzmocnione mięśnie pomogą utrzymać proste plecy każdego dnia.

11. Joga poprawia pracę serca

Praktyka jogi działa tak dobrze na nasze serce jak trening cardio. Regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko pojawienia się zawału serca, miażdżycy, cukrzycy czy innej choroby.

12. Joga rano pomaga się zrelaksować

Spokojny oddech i rozluźnione mięśnie uwolnią ciało od napięć. Wszystko to możesz osiągnąć praktykując jogę codziennie o poranku.

Joga rano czy wieczorem? Zobacz Facebook Live, podczas którego Magda Bałdys, nauczycielka jogi omawia wszelkie za i wszelkie przeciw:

https://www.facebook.com/portalyogipl/videos/2513168632081675/

13. Joga poprawia koncentrację

„Zastrzyk” porannej jogi zamiast porządnej dawki kawy – to polepszy Twoją koncentrację!
Daj sobie poranną chwilę przyjemności, nie zrywaj się od razu z łóżka, zadbaj by rozpocząć swój dzień z szacunkiem do siebie i ciała. Zobaczysz, że po porannej praktyce będziesz się czuć o niebo lepiej.


Zadbaj o energię od samego rana! W PortalYogi – Studio jogi Online znajdziesz 7-dniowy program: Joga na poranki – Rise and Shine, który pomoże Ci poczuć się rześko, jak po porannej kawie. Pomożemy Ci wykształcić zdrowy rytuał porannej praktyki jogi. Czekają na Ciebie zajęcia energetyzujące, wzmacniające i relaksujące. Dołącz już dziś i zyskaj dostęp do tego wyzwania, 60 innych wyzwań, planów praktyki na każdy miesiąc oraz setek sesji jogi, medytacji i Pilates dostępnych w Studio Jogi Online 24/7.

 

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor