Basia Lipska

Powitanie Słońca B – dzień 3 z 30 dni z jogą

Powitanie Słońca B to wersja Surya Namaskar, która składa się z kilku dodatkowych asan

Powitanie Słońca B to wersja Surya Namaskar, która składa się z kilku dodatkowych asan: Utkatasana, Pozycja Krzesła i Virabhadrasana I, Wojownik I.

Ten tekst jest częścią wyzwania: 30 dni z jogą z Basią Lipską-Larsen, które jest dostępne w Studio PortalYogi. Dołącz do wyzwania, aby codziennie, przez 30 dni otrzymywać wideo sesje jogi, dzięki którym poznasz i nauczysz się ponad 50 najważniejszych pozycji w jodze, które wchodzą w skład jednej z najbardziej popularnych sekwencji jogi na świecie:  ashtanga pierwsza seria.

Poniżej znajdziesz zdjęcia oraz opisy nowych asan pojawiających się w Powitaniu Słońca B wraz ze wskazówkami, jak je poprawnie wykonać krok po kroku.

Powitanie Słońca B

powitanie słońca B

W tym flow łączymy poznane wcześniej Powitanie Słońca A z Powitaniem Słońca B. Od takiego zestawu (Powitanie Słońca A powtórzone pięć razy i Powitanie Słońca B powtórzone pięć razy) rozpoczyna się sesja jogi Ashtanga.

Zapewne poszukujesz zdrowszego sposobu życia, wyciszenia umysłu i harmonii emocjonalnej. Może także wzmocnienia wiary w siebie czy też nowego podejścia do pracy, związków międzyludzkich lub kreatywności. Ponieważ z biegiem lat i doświadczeń, mniej lub bardziej świadomie, blokuje się nasze zrozumienie tego, jak żyć optymalnie. A wszystko to przez stres i strach. Ale nic straconego – z pomocą przychodzi joga, która pomoże Ci się na nowo otworzyć… pomoże Ci w Ebook –  Wstęp do jogi!

Spróbuj wykonać przynajmniej 3 Powitania Słońca A i 3 Powitania Słońca B.

Poświęć czas by opanować je do perfekcji, a będziesz gotowy do podjęcia nowych wyzwań w swojej praktyce!

powitanie słońca B

Asany wchodzące w skład Powitania Słońca B

Utkatasana, Pozycja Krzesła

Powitanie słońca

  1. Stań w pozycji Góry – Tadasana. Weź wdech i unieś ramiona prostopadle do podłogi. Dłonie możesz mieć złączone lub równolegle zwrócone do siebie.
  2. Na wydechu ugnij kolana starając się, aby uda były jak najbardziej równolegle do podłogi. Kolana powinny wystawać lekko poza stopy.
  3. Na wdechu tułów pochyl lekko do przodu nad udami tak, aby ich górna część tworzyła z tułowiem kąt prosty. Na wydechu podnieś plecy i ręce do pionu.
  4. Opuść kość ogonową w dół i jednocześnie wyciągnij mostek do góry. Stopy dociśnięte do podłogi. Łopatki ściągnięte w kierunku kręgosłupa. Wzrok skieruj na kciuki.
  5. Wytrzymaj od 30 do 60 sekund, oddychając spokojnie.

Virabhadrasana I, Wojownik I

Powitanie słońca

  1. Wychodząc od Psa z Głową w Dół – zrób krok ku dłoniom, podnieś tułów. Lewą stopę wysuń lekko do tyłu, duży palec skierowany delikatnie na zewnątrz. Stopa mocno przymocowana do podłogi.
  2. Prawą stopa z przodu – tak jakbyś chciał zrobić duży krok. Zegnij kolano, biodra nisko. Między udem a kolanem powinien być zachowany kąt prosty.
  3. Na wdechu podnieś ręce do góry, wyciągnij klatkę piersiową ku górze. Na wydechu napnij mięśnie brzucha.
  4. Jeśli to możliwe, złącz dłonie. Wzrok skup przed sobą lub odchyl głowę lekko do tyłu i skieruj wzrok na swoje kciuki.
  5. Wytrzymaj od 30 do 60 sekund, oddychając spokojnie.

powitanie słońca B


Dołącz do Studia i weź udział w wyzwaniu 30 Dni z Jogą.

Przez 30 dni poznasz i nauczysz się ponad 50 najważniejszych pozycji w jodze. Wyzwanie składa się z 30 filmów na każdy dzień i dodatkowych nagrań szczegółowo pokazujących asany.

 

 

Basia Lipska

Jest rozchwytywaną instruktorką Jogi

Już od ponad dekady pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.Urodziła się w Polsce, ale większość życia spędziła za granicą – w Azji i Kanadzie, by w końcu osiąść w Norwegii. Tam też założyła rodzinę, a swojego męża Norwega poznała właśnie dzięki Jodze.

Co podkreśla na każdym kroku – joga absolutnie odmieniła jej podejście do życia i samej siebie, wyrwała ją ze szponów stresu, ciągłego przemęczenia i niskiej samooceny. Teraz joga pomaga jej zachować optymizm, spokój, balans oraz zdrowie.

Obecnie Basia zajmuje się głównie trenowaniem entuzjastów oraz nauczycieli jogi z całego świata. Organizuje kursy i obozy treningowe w takich zakątkach globu jak Kostaryka, indyjskie Goa, ale także coraz częściej w Polsce – miejsca jednak trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor