Portal Yogi

Joga na jesień - 6 asan łączących Cię z matką ziemią

Najlepszym “przypomnieniem” ciału, że oto czas jesienny nastał jest poświęcenie czasu podczas naszej praktyki jogi na połączenie się z ziemią. 

Joga na jesień

Podczas gdy za oknem szaleje wiatr, deszcz uderza o parapet a słoneczne popołudnia zamieniły się w szare i krótkie wieczory, nasze ciało i umysł nie zawsze jest gotowy na taką zmianę. Najlepszym “przypomnieniem” ciału, że oto czas jesienny nastał jest poświęcenie czasu podczas naszej praktyki jogi na połączenie się z ziemią. Dlatego dziś przedstawię Ci 6 asan łączących Cię z matką ziemią.

Przesilenie jesienne

Czy cierpisz na objawy jesiennego przesilenia? Jesteś trochę zdenerwowany, trochę nieobecny, rozdrażniony? Masz problemy z koncentracją czy zasypianiem? Twoje ciało jest obolałe, a skóra staje się sucha i lekko podrażniona?

Gotowe jogowe sekwencji znajdziesz w naszym darmowym ebooku. 7 jogowych flow czeka na Ciebie 🙂

To kilka symptomów, które sygnalizują, że możesz mieć zaburzoną równowagę Vata. Dlatego też odrobina zadbania o siebie, dostosowania do rytmu natury zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jedną z dróg może być włączenie do Twojej codziennej praktyki jogi kilka asan uziemiających, które pozwolą ciału i umysłowi zrelaksować się, poczuć równowagę, oczyścić ciało z toksyn. Pamiętaj też o pranajamie czy medytacji, które również pomagają uspokoić i zrównoważyć umysł i ciało.


Otwórz się na pełną energii praktykę i zbuduj odporność, siłę oraz mobilność, z którymi pewnie stawisz czoła nawet największym wyzwaniom tej jesieni z PortalYogi- Studio Jogi Online. Dołącz do wyzwania i poczuj moc Vinyasa jogi, rozpal wewnętrzny ogień, który uchroni Twoje ciało oraz umysł przed zapadnięciem w zimowy sen.


6 asan łączących Cię z matką ziemią i przygotowujących na jesień

Uttanasana

Skoncentruj się na mocnym ułożeniu stóp na ziemi. Użyj również oddechu Uddiyana Bandha aby wejść głębiej w pozycję i rozluźnić mięśnie.

Uttanasana - skłon do przodu

Paschimottanasana

Aby pozycja była bardziej relaksująca możesz ułożyć dwa koce na nogach. Pozwolić ciału opaść i spokojnie, głęboko oddychać.

asany na jesień, Paschimottanasana - skłon do przodu

Ardha Matsyendrasana

Wspaniałe uziemienie w pozycji siedzącej oraz intensywna praca jelit pobudzająca procesy trawienne.

Ardha Matsyendrasana – Pół pozycja skrętu mędrca Matsyendra

Janu Sirsasana

Ta pozycja uspokaja umysł i emocje. Dodatkowy stymuluje pracę układu hormonalnego i rozrodczego.

Janu Sirsasana - głową do kolana

Virabhadrasana II

Zwróć uwagę na równomierne obciążenie obu stóp, otwórz biodra, patrz na wierzch przedniej dłoni. Oddychaj spokojnie.

Virabhadrasana II – Wojownik II asany na jesień

Garudasana

Utrzymanie balansu. Pozycja trudna i wymagająca dużej pracy całego ciała a także skupienia i oddechu.

Garudasana

Joga na jesień – to zbiór 6 asan przydatnych podczas praktyki w tym właśnie okresie. Dołóż je do swoich codziennych ćwiczeń i powolutku obserwuj co się będzie dziać:)

Nie masz czasu na praktykę na macie? Po prostu oddychaj

Nieodzownym elementem praktyki jogi jest oddech. Jeśli nie możesz wykonać fizycznej praktyki, wstać rano 10 minut wcześniej, usiądź w ciszy i skup się na oddechu.

Zatem, gdy za oknem wieje wiatr i sezon jesienny jest w pełni, zaobserwuj proszę jak te zmiany wpływają na Twoje ciało i umysł. Poświęć chwilę czasu aby połączyć się z matką ziemią. Użyj jogi jako narzędzia odnalezienia spokoju, harmonii i ugruntowania.


Dołącz do PortalYogi – Studio Jogi Online i odkrywaj jogę dla siebie. Jesień i żadna inna pora roku nie będzie Ci straszna, gdy wzmacniasz się na macie!

 

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor