Czy zastanawiałaś się dlaczego niektóre asany omijasz i nawet nie próbujesz ich wykonać? Istnieją takie pozycje w jodze, które onieśmielają, ale to nie znaczy, że są nieosiągalne. Zwłaszcza, że korzyści z wykonywania ich są ogromne. Systematyczność i właściwie poprowadzona sesja jogi mogą zdziałać cuda.
Królowa asan.
Wykonanie tej pozycji wymaga siły ciała i umysłu. Trudność tej asany polega na tym, że tak naprawdę stoimy na ramionach a nie na głowie. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie ciała do tej pozycji.
Słoneczny Kompas to pozycja, która wymaga przygotowania na kilku płaszczyznach.
Potrzebujesz rozciągnąć tyły nóg i boki ciała, otworzyć biodra i barki. Wysiłek wart zachodu, gdyż jest to jedna z piękniejszych pozycji.
Marzenie każdej joginki. Choć dla większości z nas droga do tej pozycji jest długa i trudna, to pocieszający jest fakt, że systematyczna praca przynosi spektakularne efekty.
Największym wyzwaniem w tej pozycji jest idealne wejście i wyjście z niej oraz utrzymanie równowagi.
Mówi się, że brak równowagi na macie oznacza brak równowagi w życiu.
Ale systematyczna praktyka jogi pomaga przywrócić harmonię. Dlatego warto ćwiczyć pozycje równoważne gdyż uczą nas zachowania zimnej krwi, skupienia, bycia tu i teraz oraz pokory.
Moment kiedy zaczyna wychodzić ta pozycja jest jednym z piękniejszych w praktyce jogina. Pozycje równoważne w podporze dają siłę i satysfakcję.
Z pewnością zanim opanujesz tę wersję bocznej deski musisz czuć się pewnie i stabilnie z obiema nogami na ziemi. Trudność tej asany polega na posiadaniu silnego ciała i dobrej równowagi a to dopiero początek.
Ta pozycja jest efektem Twojej praktyki. Nie uczymy się jej tylko czekamy aż ciało będzie na nią gotowe. Są jednak pewne asany, które przybliżą Cię do celu.
Wymienione powyżej asany są trudne, ale to nie znaczy, że niemożliwe do zrobienia.
(Naj)trudniejsze asany cz. 1: Przygotowanie do szpagatu
(Naj)trudniejsze asany cz. 2: Przygotowanie do Titibasana
(Naj)trudniejsze asany cz. 3: Przygotowanie do Padmasana
(Naj)trudniejsze asany cz. 4: Przygotowanie do Svarga Dvijasana
(Naj)trudniejsze asany cz. 5: Przygotowanie do Parivrtta Surya Yantrasana
(Na)jtrudniejsze asany cz. 6 – Przygotowanie do Salamba Sirsasana
(Naj)trudniejsze asany cz. 7 – Vashistasana B
Marzysz o wykonaniu szpagatu?
Adam poprowadzi Cię przez pięć kroków niezbędnych by przygotować Twoje ciało do tej wymagającej pozycji. Dlatego dołącz do Studia i rozpocznij 11-dniowe wyzwanie już dziś.
Choć studia ukończyła jako magister ekonomii, to jednak jej życiowa pasja (taniec) stała się sposobem na życie. Kiedy skończyła 15 lat zaczęła sama prowadzić zajęcia u swojej mamy w studio tańca. Od tamtej pory zaczęła zarabiać na siebie ucząc ruchu innych. W 2001 roku buty taneczne zamieniła na sportowe i zdała kurs na instruktora rekreacji ruchowej. Pewnego dnia trafiła na jogę i postanowiłamzdjąć buty sportowe i ćwiczyć na boso:-)
Jest dyplomowanym nauczycielem jogi posiadającym międzynarodowy dyplom Yoga Alliance Ryt 500 oraz E-Ryt 200. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się z młodymi instruktorami na szkoleniach stacjonarnych w całej Polsce. Jest szkoleniowcem na kursach nauczycielskich Yoga Alliance Ryt 200, gdzie uczy kursantów przedmiotu Vinyasa Yoga Sequencing. Stworzyła własne autorskie szkolenia instruktorskie Air Pilates i Air Joga oraz Vinyasa Yoga Sequencing. Więcej znajdziesz tutaj.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać.
Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas zniżkę na pierwszy miesiąc do Studia, darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.