Portal Yogi

Joga zwalcza stres

O jego negatywnym wpływie mówi się coraz więcej.

Owszem, w małych ilościach potrafi zadziałać mobilizująco i dodać energii. Jednak dawkowany regularnie i w nadmiarze- sieje spustoszenie w naszym ciele i umyśle.
Gdy czujemy się zagrożeni- czy to bójką na ulicy, napiętą sytuacją w pracy, nieustannym chaosem miasta czy rozpadającym się związkiem- nasz organizm zaczyna wytwarzać hormony takie jak adrenalina i kortyzol. Te z kolei spowalniają procesy trawienne, podwyższają ciśnienie, zaburzają sen, wywołują bóle głowy, żołądka, pleców. Cóż, lista jest długa i na aspektach fizycznych bynajmniej się nie kończy.

Powoduje zmiany w naszym zachowaniu, postrzeganiu świata i samych siebie. Hamuje przepływ pozytywnej energii i blokuje serce na otaczające nas piękno. Utrudnia koncentrację i spłyca kreatywność. Sprawia, że tracimy wiarę w siebie.
Jest jak kula śnieżna przeistaczająca się w agresywną lawinę – jeśli nie powstrzymamy jej wystarczająco wcześnie, może doszczętnie spustoszyć nasze
życie.

Z pomocą przychodzi JOGA, którą (na całe szczęście!) już jakiś czas temu zaczęto doceniać także na Zachodzie.

Dzięki koncentracji na oddechu oraz poszczególnych fragmentach ciała, pomaga zrewitalizować i wzmocnić więź między naszą fizycznością a warstwą emocjonalno-duchową. Zaczynamy odczuwać siebie na nowo i o wiele bardziej świadomie. Odzyskujemy równowagę. Oczyszczamy ciało i umysł. Wiemy co jest dla nas dobre, co nam szkodzi i jak to kontrolować.

Praktyka jogi pomaga także w terapii oraz profilaktyce dolegliwości i schorzeń takich jak depresja, bezsenność, nadciśnienie tętnicze, przemęczenie czy nawet choroby nowotworowe.
Nie wspominając, że już przez sam fakt poprawy kondycji i wyglądu fizycznego, diametralnie rozsłonecznia się nasze samopoczucie i zwiększa pewność siebie. Nie tylko, gdy spoglądamy w lustro

A to, czego się nauczymy na macie, możemy zastosować w codziennym życiu. Gdy tylko poczujesz, że stres przypuszcza kolejny szturm- zatrzymaj się i wygładź oddech. Dokonuj świadomych, zdrowych wyborów i podążaj w kierunku szczęścia.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor