Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Bliźniętach – jedność przeciwieństw 

Najbliższy nów będzie miał miejsce 10.06.2021 roku.

Chaos, zamieszanie, niewiadoma

Nów Księżyca odbędzie się na osi BliźniętaStrzelec i połączony będzie z zaćmieniem Słońca. Zatem połączenie znaków zmiennych z zaćmieniem, tak jak w wypadku ostatniej pełni, niczego nam dosłownie nie wyjaśni, ale zamiast tego zasieje wiele pytań i wątpliwości, które gdy będą pielęgnowane, mogą zaowocować życiowymi zmianami. 

Jednak zanim podejmiemy zmiany, warto się zatrzymać i wykorzystać ten czas chaosu na skupienie się na sobie i swoich emocjach, albowiem to jedyny pewny kompas.

Wszystkie inne, takie jak wartości serwowane nam od dziecka na tacy i podawane jak przepis na szczęście i sukces, w coraz bardziej dotkliwy sposób zaczną się okazywać kłamstwem i ułudą. Pozwól sobie wątpić. Wiele osób słyszało, że jedynie studia zapewnią im godne i dostatnie życie, oraz że męża należy znaleźć na uczelni, a następnie przed trzydziestką się pobrać. I wielu ludzi schemat wypełniło, jednak po obiecanym szczęściu, dostatku, spełnieniu i samozadowoleniu ślad zaginął. Kolejną często powtarzaną półprawdą jest ciężka praca jako remedium na problemy finansowe. Zatem całe rzesze spędzają 14 godzin w pracy, aby kupić sobie ładne ubranie, które mogą założyć do pracy lub na 2-tygodniowy urlop, bo w sumie nigdzie indziej nie mają czasu pójść. A czy Ty w swoim życiu identyfikujesz się z takimi kłamstwami?

Nów Księżyca, czyli Wenus pod ostrzałem

Genialnie widać takie schematy, gdy obserwujemy inne kultury lub religie. Oglądamy film o ludach wydłużających obręczami szyje, rozciągających dolną wargę glinianymi dyskami czy deformujących stopy i myślimy sobie „jak można coś takiego robić i jeszcze uważać, że to ładne?! Przecież to boli!”.

A teraz wyobraź sobie, że osoba z innego kręgu kulturowego skroluje Instagram… Czy faktycznie pięknym jest to, co piękne, czy to, co w kanonie obecnych czasów za takie mamy uważać.

To genialny czas na takie rozważania również w kontekście związków i pieniędzy, albowiem Wenus – planeta seksu i biznesu – odbiera sekstyl od planety nowoczesności Urana i kwintus od planety tradycji Saturna.

Obecnie Wenus przebywa w znaku Raka, zatem jest niezmiernie plastyczna, co warto wykorzystać.

A gdybyś przestała się zastanawiać nad tym, co ludzie powiedzą, jakie wartości tradycyjne pozostawiłabyś w swoim osobistym dekalogu, a jakie nowoczesne do niego dodała? Komu robisz dobrze, żyjąc według kanonu, ale wbrew sobie? (Jeśli jakiś kanon/schemat jest dla Ciebie odpowiedni, to nie było pytania :)).

Jedyną stałą w życiu jest zmiana

A gdyby tak pozwolić sobie nie wiedzieć… Dać sobie moment na obranie kierunku dla zmian. Bo czymże innym jest „Jestem z Tobą, bo Cię kocham”, niż „Jestem z Tobą, bo nie chcę być z nim”; „Chcę wyjechać do Hiszpanii”, a „Chcę uciec z Polski”. Jednak zanim zdecydujemy, czego nie chcemy, i zastanowimy się, czego chcemy, zwykle potrzebujemy, choć odrobiny czasu, którego sami sobie i presja społeczna ogromnie nam skąpi. I następują skoki z jednej beznadziejnej relacji w drugą jeszcze gorszą oraz wywody, że wszystkie kobiety są takie same i wszyscy mężczyźni też. A to nieprawda, to Ty się nie rozwijasz i w kółko spotykasz ten sam typ. I tak jest z wieloma kwestiami, nie tylko związkami.

Moment chaosu i niewiedzy jest dla każdego trudny, bo w szkole czy w domu musieliśmy zawsze wiedzieć. Znać odpowiedź na pytanie, wiedzieć, co chcemy w przyszłości robić i dlaczego. Ale przecież nie ma na świecie osoby, która by zawsze wszystko wiedziała. Warto pozwolić sobie na niewiedzę i szukanie odpowiedzi. Bo jeśli będziemy szukać w pośpiechu i natychmiast, to znajdziemy jedynie wyuczone schematy, które nas do tej pory do szczęścia nie zaprowadziły, zatem i tym razem nie zaprowadzą. Albowiem nie można robić ciągle tego samego i oczekiwać innych rezultatów.

O tym, jak radzić sobie ze zmianami i życiowym chaosem, opowiadam na warsztacie o Uranie. Jeśli czujesz, że może to być coś dla Ciebie, to zapraszam: warsztat o Uranie.

księżyc banner pełnia - dołącz do Studio PortalYogi

Najbliższy nów Księżyca przyniesie Ci:

 • Potrzebę rozmowy i komunikacji

 • Bardzo duże prawdopodobieństwo pomyłek, wpadek, niedomówień

 • Wątpliwości i zadawanie sobie pytań o życiowe wartości

 • Robienie z siebie lub kogoś ofiary

 • Obwinianie siebie i innych

 • Chaos emocjonalny i informacyjny

 • Zainteresowanie za granicą i innymi kulturami

 • Szukanie siebie.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Poznawaj nowych ludzi (może być on-line).
 • Obejrzyj lub przeczytaj o zwyczajach innych kręgów kulturowych.
 • Pozwól sobie na dywagacje i „filozofowanie”.
 • Pozwól sobie na teoretyczne podważenie niepodważalnych wartości.
 • Kieruj się ciekawością, ale nie łatwowiernością.
 • Ucz się! Szczególnie języków i sprzedaży.
 • Nie daj się zwieść „Januszom biznesu”.
 • Zadawaj pytania i szukaj na nie odpowiedzi.
 • Pozwól sobie nie wiedzieć.
 • Ćwicz obecność i uważność w chaosie.

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Bliźnięta i rządzący nimi Merkury władają ramionami, rękoma, górnymi żebrami oraz dłońmi, według starożytnej astrologii również płucami. Zatem te części naszego ciała warto szczególnie zaktywizować z okazji nowiu.

 • Elastyczność to coś, na co dobrze zwrócić teraz uwagę.

 • Dynamiczny ruch na świeżym powietrzu również pozwoli nam wykorzystać energię nowiu.

 • Uwaga jedynie na dźwiganie.

Każda zmiana jest dobra (nie mylić z „dobrą zmianą” :)). Wszystkie zmiany i decyzje są dobre, bo popychają Cię dalej. Co nie zmienia faktu, że zanim je podejmiesz, rozglądnij się i zastanów, czego CHCESZ, zamiast czego NIE chcesz.

Karolina!


PortalYogi to Studio Jogi Najbliżej Twojego Domu! Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 300 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

W Internetowym Studio PortalYogi znajdziesz ponad 40 medytacji, m.in.:

 • medytacje prowadzone (na poprawę relacji, na stres, na uważność, na budowanie dystansu)
 • techniki relaksacyjne, które możesz wykonać w każdym momencie, nawet w przerwie od pracy
 • techniki oddechowe, które pozwalają uspokoić rozbiegany umysł
 • joga Nidra – praktyka świadomego snu i odpuszczania
 • praktyki na dobry początek dnia i spokojny sen

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor