Karolina Gaworska

Nów w Bliźniętach – jedyną pewną w życiu jest ZMIANA

Najbliższy nów w Bliźniętach przyniesie Ci ogrom pomysłów i...chęć na flirt. W nadchodzącym czasie baw się, śmiej, poznawaj nowych ludzi i kieruj się ciekawością!

W astrologii jakość jest jednym z podstawowych sposobów klasyfikacji znaków zodiaku. Każdy z dwunastu znaków zodiaku należy do jednej z trzech jakości: kardynalnej, stałej lub zmiennej. Każda z tych jakości opisuje, w jaki sposób dany znak reaguje na świat, jakie ma podejście do działania i zmiany. Znaki zmienne, do których należą Bliźnięta, charakteryzują się pewnymi specyficznymi cechami, które bardzo będą odczuwalne w trakcie nowiu, który będzie miał miejsce 06.06.2024.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Do znaków zmiennych zaliczamy Bliźnięta, Pannę, Strzeleca i Ryby. Są to znaki, które zamykają każdą z czterech pór roku, co odzwierciedla ich naturę dostosowywania się i zmienności.

W trakcie nowiu nie tylko Słońce i Księżyc, ale również Wenus, Merkury i Jowisz (po 12 latach) znajdować się będą w znaku zmiennych Bliźniąt, a także w zmiennych Ryba znajduje się Saturn i Neptun (choć jest już w ostatnim stopniu). Dlatego, warto pochylić się nad znaczeniem tej jakości w astrologii, aby zrozumieć ją w sobie, albo gdy nie jesteśmy zbyt skorzy do zmian, wykorzystać ten moment w roku, aby jej się nauczyć.

Dobra zmiana, bo czy istnieje inna?

Jakość zmienna jest to siła rozpuszczająca, wskazująca już na coś nowego, raczej niespokojnego, rozpraszającego się. Horoskopy z podkreśloną jakością zmienną mają dobrą zdolność adaptacji i zmiany, elastyczną realizację procesu twórczego, elastyczne dopasowanie do zmieniających się okoliczności. Ta jakość wprowadza żywą percepcję i czujność umysłową. Dlatego pod jej wpływem możemy być (a osoby urodzone z jej dominacją są) wszechstronni, pomysłowi i zbierać bogate doświadczenia.

nów w bliźniętach

Do pozytywnych cech zaliczamy: elastyczność, zwinność, pracowitość, komunikatywność, otwartość, wszechstronność. Natomiast do negatywnych nerwowość, niestabilność i labilność.

Ćwiczenie pisemne: nie myśl, nie oceniaj się, nie zastanawiaj się za długo. Napisz pierwszą odpowiedź, jaka przyjdzie Ci do głowy.

 • Gdy czujesz duży opór przed zmianą, zejdź jeszcze głębiej.
 • Zadaj sobie pytanie: jaką mam korzyść z trwania w tej sytuacji? Bo skoro w niej trwasz, to coś musisz z tego mieć. Bądź ze sobą szczera. Zapisuj to, co PIERWSZE pojawi się w Twojej głowie. Bez oceniania i udawania grzecznej oraz oświeconej.
 • Co może stać się najgorszego, gdy zmienisz tę sytuację? Wypisz wszystkie, nawet te irracjonalne lęki.
 • Co pomyśli o tym Twoja mama/przyjaciółka/babcia, Twój tata/partner/eks/szef?
 • A co stanie się najlepszego, gdy zmienisz tę sytuację?
 • Co byś zrobiła, gdybyś wiedziała, że zmiana, której chcesz dokonać, potoczy się jeszcze lepiej, niż to możesz sobie tylko wyobrazić?
 • A co jeśli Twoją zmianę wspiera cały Wszechświat i błogosławi Tobie?
 • Co byś zrobiła, gdybyś wiedziała, że w zmianie tej sytuacji jesteś całkowicie bezpieczna?
 • Skoro już wiesz, że jesteś wspierana i w pełni bezpieczna, co dziś zrobisz, aby wprowadzić zmianę?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Bliźnięta jako Znak Zmienny

Archetyp Bliźniąt w astrologii symbolizuje komunikację, intelekt, dualność, ciekawość i adaptacyjność. Bliźnięta, będące trzecim znakiem zodiaku, rządzone są przez Merkurego, planetę związana z umysłem, myśleniem, komunikacją i przekazem informacji. Który w trakcie nadchodzącego nowiu również będzie znajdował się w znaku Bliźniąt.

Archetypowe Bliźnięta są znane z doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Symbolizują zdolność do przekazywania myśli i idei, zarówno w formie mówionej, jak i pisemnej. Osoby urodzone pod tym znakiem często posiadają talent do języków, dziennikarstwa, pisarstwa i innych dziedzin wymagających wyrażania siebie.

Nie każdy Bliźniak dostępuje zaszczytu bycia posłańcem bogów (Hermesem / Merkurym) i przekazywania wartościowych informacji, czasem po prostu jeździ na rowerze po wsi, roznosząc plotki. W jego naturze występuje skłonność do wielu dygresji, anegdot, opowiastek i plotek właśnie, a w wypadku bardziej rozwiniętych (bo o dojrzałych tu ciężko :)) osobników tej fazy nawet do dysput filozoficznych. Mimo że Bliźnięta ukazane na symbolu są parą, to z niewiadomych przyczyn nie mogą rozmawiać ze sobą, tylko ciągle szukają innych osób, aby im coś zakomunikować.

nów w bliźniętach

Archetypowo Bliźnięta cechuje nieskończona ciekawość świata. Są zafascynowane poznawaniem nowych rzeczy, zdobywaniem wiedzy i eksplorowaniem różnych dziedzin życia. Mają zdolność do szybkiego przyswajania informacji i adaptacji do nowych sytuacji.

„Dlaczego?”

To pytanie bardzo chętnie stawia Bliźniak i choć czasem w połowie odpowiedzi zdąży zmienić rozmówcę to i tak czuje się usatysfakcjonowany. Wytrwałość nie jest jego mocna strona. Co ciekawe wszystkie ludzkie symbole w zodiaku, czyli Bliźnięta, Waga, Wodnik związane są z żywiołem powietrza, czyli z intelektem (Wyjątkiem jest jedynie Panna przypisana ziemi). Przyznać trzeba, iż żonglerka słowna oraz erudycja, tak jak i szybki, bystry umysł to ogromny atut trzeciego znaku.

Choć Bliźnięta często bywają oczytane to rzadko zagłębiają się w literatura fachową, a jeszcze rzadziej poświęcają choćby chwile na moment refleksji. W myśl zasady, że wolą wiedzieć coś o wszystkim, niż wszystko o jednym. Zatem wiedza ich, choć wszechstronna i ogromna, to raczej płytka i powierzchowna. Uwielbiają zbierać i przekazywać informacje. Lubią uczyć siebie i innych (np prof Bralczyk -urodzeniowe Bliźnięta zajmujący się w dodatku tak bliźniaczą dziedzina jaką jest język).

Nie bez znaczenia jest też bliźniacza umiejętność wychodzenia z opresji i to nie dzięki szczęściu jak czyni to Strzelec, lecz sprytowi. Bywają dowcipni i potrafią rzucić ciekawą ripostę, zdolni są również do najgłupszego błazeństwa (np. Szymon Majewski, Cezary Pazura – urodzeniowe Bliźnięta).

Dualność znaku

Symbol Bliźniąt to dwie postacie, co odzwierciedla dualność tego znaku. Bliźnięta potrafią widzieć rzeczy z różnych perspektyw i często mają dwustronną naturę. Ta cecha może objawiać się w ich zdolności do balansowania różnych aspektów życia, ale także w pewnej zmienności i trudności w podejmowaniu decyzji. W tym znaku męska aktywność i ruchliwość połączona jest z wrażliwością jakości zmiennej. Bliźnięta nie godzą jednak tego dualizmu, wystarcza im sam fakt jego istnienia.

nów w znaku bliźniąt

Warto dodać, że Bliźniak jest też pierwszym z trzech (jeszcze Strzelec, Ryby) podwójnych znaków zodiaku. Ta dwoistość została ciekawie uchwycona między innymi w powieści Arthura Conana Doyle (urodzeniowego Bliźniaka) jako Sherlock Holmes i towarzyszący mu nierozłącznie doktor Watson. A na polskiej ziemi ukazana została przez elokwentnego gawędziarza i rysownika Tadeusza Nehrebeckiego (urodzeniowego Bliźniaka) pod postaciami Bolka i Lolka.

Owa dualność ma naturalnie również bardzo negatywna stronę, gdyż przez wielu nazywana jest dwulicowością Bliźniąt. Dokładając do tego wiedzę o tym, iż Hermes (Merkury – planeta przypisywana Bliźnięta) boski posłaniec nie okłamywał Zeusa (Jowisza), ale też do końca nie mówił mu prawdę, ukazuje się nam już nie taki idealny, zwiewny i dziecięcy obraz tego znaku. Warto również wspomnieć, iż Merkury to nie tylko patron zodiakalnych Bliźniąt, handlarzy, posłańców, ale i złodziei.

Bliźnięta są niezwykle elastyczne i potrafią dostosować się do zmieniających się okoliczności. Ich adaptacyjność sprawia, że są w stanie odnaleźć się w różnych środowiskach i sytuacjach, co czyni je bardzo wszechstronnymi. Gdzie Bliźniak stanie, tam może mieszkać, jest pozbawiony sentymentów, tego nauczy się w następnej fazie Raka. Obecnie cieszy się swoja elastycznością i brakiem przywiązania do czegokolwiek i…kogokolwiek.

Jest w stanie się przystosować do szybko zmieniających się warunków. Zdolności adaptacyjne trzeciego znaku są wręcz zadziwiające. Zawsze są chętni do krótkich wycieczek, z satysfakcją będą pracować jako kierowcy lub handlarze. Jakość zmienna powoduje również to ze długo nie wiedza co chcą robić oraz bardzo często zmieniają kierunki studiów i zainteresowania. Ponadto nie są zbyt gorliwymi zwolennikami porządku. Bliźniaka można wykończyć oferując mu nudną pracę polegającą na monotonnych czynnościach.

Wenus – planeta miłości i para Bliźniąt

Nów w Bliźniętach, który będzie miał miejsce 06.06.2024, będzie owiany miłosną aurą za sprawą Wenus w ścisłej koniunkcji do nowiu. Zapowiada się flirciarsko i dowcipnie! Nów Księżyca przynosi energię nowych początków, co w połączeniu z Wenus może oznaczać początek nowej relacji, odświeżenie istniejącego związku lub nową fazę w kwestiach miłosnych i partnerskich.

W znaku Bliźniąt, który rządzi komunikacją, ta koniunkcja podkreśla znaczenie komunikacji w związkach. Może to być dobry czas na wyrażenie uczuć, szczere rozmowy z partnerem oraz poprawę sposobów komunikacji w relacjach.

nów księżyca w znaku bliźniąt

Bliźnięta wnoszą do tej koniunkcji element intelektualny i społeczny. Może to oznaczać nawiązywanie nowych znajomości, spotkania towarzyskie, które prowadzą do głębszych więzi, oraz intelektualne połączenia z innymi. Innymi słowy, FLIRTUJ!!!

To dobry czas na nawiązywanie nowych kontaktów oraz odnowienie starych znajomości. Energia Bliźniąt sprzyja spotkaniom, rozmowom i sieciowaniu, co może prowadzić do wartościowych połączeń i współpracy. FLIRTUJ po raz drugi!

Podsumowując, koniunkcja Wenus z Nowiem w Bliźniętach to czas sprzyjający nowym początkom w miłości, relacjach i komunikacji. Warto wykorzystać ten okres do wyrażenia swoich uczuć, nie tylko romantycznych, nawiązywania nowych znajomości, eksplorowania intelektualnych zagadnień i szukania zainteresowań.

FLIRTUJ po raz trzeci! Sprzedane!

Powrót po 12 latach

I nie mówię o Twoim byłym ;). A o Jowiszu, który ostatni raz w Bliźniętach był Bliźniętach od 11 czerwca 2012 roku do 25 czerwca 2013 roku. A teraz POWRÓCIŁ i do 09.06.2025 będzie ponownie przemierzał znak Bliźniąt.

Na arenie światowej poprzednim razem, gdy był w tym znaku, między innymi w 2012 roku odbyły się liczne ważne wydarzenia kulturalne, takie jak Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które zgromadziły ludzi z całego świata i promowały międzynarodową wymianę kulturową. Również w 2012 roku Facebook wszedł na giełdę, co było jednym z największych debiutów giełdowych w historii technologii. Media społecznościowe i komunikacja cyfrowa stały się jeszcze bardziej integralną częścią życia codziennego. Naturalnie te i podobne wydarzenia mogły być czystym przypadkiem. Ale nie musiały :).

Czego możemy się spodziewać teraz?

Jowisz w Bliźniętach przynosi ekspansję w dziedzinach komunikacji, nauki i intelektu. Możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania edukacją, technologią oraz mediami. To czas sprzyjający rozwijaniu umiejętności językowych, nawiązywaniu nowych kontaktów i podróżom, które poszerzają horyzonty umysłowe. Jowisz w Bliźniętach może także zachęcać do elastycznego myślenia, otwartości na różnorodne perspektywy i pomysły, co prowadzi do innowacyjnych rozwiązań i pomysłów.
Szczegółowo pisałam o Jowiszu w Bliźniętach tu.

Najbliższy nów w Bliźniętach przyniesie Ci:

 • Chęć na FLIRT.
 • Potrzebę rozmowy i komunikacji.
 • Miłe krótkie pogawędki.
 • OGROM pomysłów.
 • Chaos emocjonalny i informacyjny.
 • Zainteresowanie zagranicą i innymi kulturami.
 • Ochotę na kabaret lub stand up.
 • Nowe konto na badoo, tinderze czy czymś podobnym.

Jak praktycznie wykorzystać nadchodzący nów w bliźniętach?

 • Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi.
 • Poznawaj nowych ludzi (może być on-line).
 • Pozwól sobie na dywagacje i „filozofowanie”.
 • Kieruj się ciekawością, ale nie łatwowiernością.
 • Ucz się! Szczególnie języków i sprzedaży.
 • Pozwól sobie nie wiedzieć.
 • Śmiej się! Wysyłaj memy!
 • Oglądnij coś lekkiego i wesołego.
 • Baw się!
 • Zagaduj do ludzi, albo chociaż się uśmiechnij.

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Bliźnięta i rządzący nimi Merkury władają ramionami, rękoma, górnymi żebrami oraz dłońmi, a według starożytnej astrologii również płucami oraz tchawicą i oskrzelami. Zatem te części naszego ciała warto szczególnie zaktywizować z okazji nowiu.
 • Elastyczność to coś, na co dobrze zwrócić teraz uwagę.
 • Dynamiczny ruch na świeżym powietrzu również pozwoli nam wykorzystać energię nowiu (a może tak poranna joga na tarasie lub balkonie z naszym wyzwaniem „Joga na poranki”?).


Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w Bliźniętach jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor