Karolina Gaworska

Nów w Wodniku – Odważ się być innym od wszystkich

Najbliższy Nów w Wodniku przyniesie chęć zmiany, szalone pomysły, a także potrzebę kontaktu z innymi ludźmi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co jeszcze czeka Cię w najbliższym czasie.

Już za moment czeka nas nów w wodniku. Nów w astrologii to moment, kiedy Księżyc spotyka Słońce.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Inny niż wszyscy

W znaku Wodnika w momencie nowiu, poza Księżycem i Słońcem znajdować się będzie również Merkury (patron komunikacji) oraz Pluton patron transformacji. Zatem archetyp Wodnika będzie niezwykle intensywnie podkreślony w tym czasie. Zatem, co warto o nim wiedzieć i z czym go wiązać?

Wodnik archetypowo jest uważany za znak innowacyjny i oryginalny. Archetyp Wodnika obejmuje zdolność do myślenia poza utartymi ścieżkami, wprowadzania nowych idei i eksperymentowania z nietypowymi rozwiązaniami. Archetyp ten jest związany z zainteresowaniem sprawami społecznymi i wspólnotowymi. Wodnik manifestuje się w dążeniu do tworzenia społeczeństw opartych na równości, sprawiedliwości i wolności.

nów księżyca w znaku wodnika

Ponadto znak ten jest uważany za niezwykle humanitarny. Archetyp Wodnika obejmuje troskę o dobro wspólne, zaangażowanie w działalność charytatywną i troskę o sprawy globalne. Wodnik jest także związany z postępem technologicznym. Archetyp Wodnika wyraża otwartość na różnorodność, różne poglądy i kultury. Osoby pod wpływem tej energii często są tolerancyjne i szanują różnice.

Esencja Nowiu

Wiedząc, z czym związany jest archetyp Wodnika możemy przypuszczać, że nów w tym znaku może przynieść nowe pomysły, innowacje i koncepcje. To dobry czas na eksperymentowanie z nowymi ideami i podejściami. Wodnik to znak związany z aspektami społecznymi, dlatego nów w tym znaku może skłaniać do większego zaangażowania w sprawy społeczne, działalność charytatywną czy aktywizm.

Może to dobry czas, by zacząć? Tym bardziej że jest to okres, w którym ludzie łatwiej nawiązują nowe znajomości, angażują się w grupy społeczne i rozwijają relacje z ludźmi o podobnych wartościach, więc łatwiej o nowe znajomości. Nie można też zapomnieć, że Wodnik jest znakiem niezależności, a nów w tym znaku może zachęcać do rozwijania indywidualności, śmiałości w wyrażaniu swoich przekonań i działaniu na własną rękę.

Nów w Wodniku w trzecim domu horoskopu, co może wpływać na różne aspekty życia związane z komunikacją, edukacją, krótkimi podróżami, rodzeństwem i ogólnie z życiem codziennym. Bowiem trzeci dom związany jest z komunikacją, a Wodnik to znak innowacyjny.

Nów w Wodniku w trzecim domu może oznaczać okres, w którym Twoje myśli stają się bardziej oryginalne, a komunikacja staje się bardziej nowatorska. Może oznaczać to również przypływ weny. Ale to może być też czas, w którym po eksperymentujesz z nowymi formami komunikacji, takimi jak technologie internetowe, media społecznościowe lub inne środki przekazu, aby lepiej wyrazić swoje pomysły.

Wodnik i trzeci dom są również związane z edukacją. Ten okres może sprzyjać nowym pomysłom w dziedzinie edukacji, nauczaniu lub podjęciu interesujących projektów edukacyjnych. To dobre ustawienie dla otwarcia się na różnorodne pomysły i różne punkty widzenia. Może sprzyjać zrozumieniu różnorodności myśli i otwartej wymianie poglądów.

nów w znaku wodnika

Trzeci dom odnosi się również do krótkich podróży i relacji z rodzeństwem. Nów w Wodniku może skłonić do krótkich, spontanicznych podróży lub prowadzić do innowacyjnych spotkań z rodzeństwem.

Więcej Wodnika w Wodniku

Nadchodzący nów w Wodniku będzie w kwadraturze do Urana, jest to aspekt astrologiczny, który może wprowadzić pewne napięcia i dynamiczne zmiany. Zarówno Wodnik, jak i Uran są związane z innowacjami, oryginalnością, a także nieprzewidywalnością. Kwadratura to aspekt astrologiczny o 90 stopniach, co może symbolizować wyzwania, konflikty lub potrzebę przekształceń. Taki nów może oznaczać okres nagłych i nieoczekiwanych zmian. Mogą się one pojawić w różnych obszarach życia, zarówno osobistego, jak i społecznego.

Zarówno Wodnik i Uran są związane z nowatorstwem, podczas gdy kwadratura może wprowadzać napięcie między nowymi pomysłami a utrwalonymi tradycjami. To może prowadzić do konfliktów w zrozumieniu i akceptacji zmian.

Ponadto Uran jest planetą nieprzewidywalną, a nów w Wodniku w kwadraturze do Urana może wprowadzać elementy niepewności i nieprzewidywalności w życiu. Zatem wiele osób może odczuwać potrzebę elastyczności i adaptacji do zmieniających się warunków.

nów w wodniku

Uwolnij w sobie siłę Wodnika

Weź kartkę, coś do pisania i odpowiedz na poniższe pytania:

 1. Jacy ludzie podejmują decyzje, nie zważając na opinie ogółu?
 2. Co grozi osobie, która postępuje inaczej niż standard/wzór występujący w danej kulturze?
 3. Cóż jest niebezpiecznego/złego w wyróżnianiu się?
 4. Co zyskuje osoba kierująca się własnymi zasadami, wewnętrznym kompasem?
 5. Gdzie byś była, gdybyś podejmowała decyzje w zgodzie ze sobą, a nie z powodu mamy, babci, koleżanek czy partnera?
 6. Czego najbardziej boisz się w byciu w pełni sobą? Z wadami, zaletami?
 7. Co się najgorszego stanie, gdy pokażesz światu siebie w prawdziwej postaci? Bez udawania mądrzejszej, bardziej obytej etc.?
 8. Czego boisz się najbardziej? Patologicznej rodziny, głupoty, tuszy? Wypisz wszystko.
 9. Co się może stać, gdy to się wyda?
 10. Czy masz na tę rzecz wpływ? Jeśli tak, to ją zmień (np. schudnij, czytaj). Jeśli nie, zaakceptuj (naturalnie możesz się cały czas z tego powodu biczować, wstydzić, ukrywać to, nosić jak worek gnoju ze sobą, tylko po co).
 11. Co najlepszego się stanie, gdy odpuścisz pozory i pozwolisz sobie po prostu być?
 12. Co się stanie, jeśli zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą? I zawsze, zanim się na coś zgodzisz czy czegoś odmówisz, zapytasz siebie: CZY MAM NA TO OCHOTĘ?
 13. Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś już nie musiała zachowywać pozorów?
 14. Jak to jest porzucić schematy – po prostu żyć i doświadczać?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Inne ciekawe aspekty

W trakcie nowiu będzie mieć miejsce koniunkcja Marsa i Plutona. Mars to planeta energii, działań i determinacji, podczas gdy Pluton jest związany z transformacją, intensywnością i głębokimi zmianami.

Koniunkcja tych planet przynosi zwykle intensywną energię. Osoby pobierające ją odczuwają silne pobudzenie do działania, co może prowadzić do zdolności do osiągania celów i pokonywania przeszkód. To aspekt, który może wprowadzać ogromną determinację i silną wolę. Osoby pod wpływem tej koniunkcji często dążą do osiągnięcia swoich celów bez względu na trudności.

Najbliższy nów w Wodniku przyniesie Ci:

 • Chęć zmiany i działania na JUŻ.
 • Natchnienia.
 • Szalone pomysły.
 • Inspiracje.
 • Potrzebę kontaktu z innymi ludźmi.
 • Niespodziewane sytuacje.
 • Potrzebę wolności i uwolnienia.
 • Znudzenie obecnym stanem rzeczy.
 • Ochotę na coś nowego (może joga w PortalYogi – Studio Jogi Online?).

 • Potrzebę rozwoju.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię nowiu w Wodniku?

 • Poznawaj nowych ludzi (daj szansę ludziom spoza Twojej bańki).
 • Zajmij się/zainteresuj się polityką lub/i aktywizmem (jaka partia lub organizacja mogłaby być, choćby w teorii, dla Ciebie interesująca?).
 • Poczuj powietrze (wystaw się na działanie wiatru, wietrz mieszkanie, a może puść latawiec lub spróbuj lotu na paralotni).
 • Zaktualizuj technologię (może warto zapoznać się z nowymi technologiami np. sztuczną inteligencją), może spróbujesz przekonać się do nowych rozwiązań technicznych albo po prostu posprzątaj elektrozłom.
 • Przeczytaj coś spoza swojej bańki np. gazetę dla wędkarzy, książkę o samolotach lub artykuł o czołgach.
 • Naucz się czegoś nowego!, np. nowych słów w innym języku albo nowej umiejętności.

wodnik nów

 • Odkryj swoją wyjątkowość – co jest w Tobie wyjątkowe? Co potrafisz, czego inni nie potrafią? Możesz poprosić znajomych i rodzinę o feedback.
 • Co możesz robić w swoim życiu bardziej ekologicznie? Może materiałowe woreczki? Albo wpłacenie pieniędzy na organizację zajmującą się ekologią?
 • Napisz list do siebie z przyszłości (możesz ustawić opóźnione wysyłanie na gmailu albo wygooglować stronę Future Me).

Nów w Wodniku. Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

Poświęć uwagę wodnikowym częściom ciała, czyli łydkom, goleniom i kostkom.
Wodnikową częścią ciała jest również szyszynka – zajmij się nią, możesz zacząć od dowiedzenia się, czym jest i gdzie się znajduje.

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w Wodniku jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor