Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Raku oraz początek korytarza zaćmień – cała wstecz!

Kulminacja będzie miała miejsce we wtorek (02.07.2019) o godzinie 21:16.

Lipiec będzie obfitował w wiele astronomicznych atrakcji, a co za tym idzie również w niemałą ilość astrologicznych energii subtelnych.

Już  pierwsze dni lipca dostarczą nam ogrom emocji, bowiem 2 lipca 2019 r. będzie miało miejsce zaćmienie Słońca. Wszystkie zaćmienia w astrologii skłaniają nas do wycofania się do wnętrza oraz poznania własnego cienia. Jednak nie jest to koniec. Tego samego dnia zaistnieje na niebie nów w znaku Raka. Znak ten nierozerwalnie związany jest z wycofaniem (raki chodzą przecież do tyłu), przeszłością i emocjami.

Szalenie ciekawy jest fakt, iż to nie jedyne zaćmienie w tym miesiącu. Kolejne nastąpi 16 lipca 2019 r., wówczas też na niebie będziemy obserwować pełnię w znaku Koziorożca.

Przypadek? Nie sądzę.

Od 2 do 16 lipca 2019 r. czeka nas bardzo szczególny czas. Nasza uwaga będzie skierowana na problemy osi Rak – Koziorożec.

Internetowe Studio PortalYogi

Na zwierzyńcu kosmogramu znaki te ustawione są naprzeciw siebie. Rak mówi o domu, tradycji oraz jak na znak wodny przystało o emocjach i uczuciach. Koziorożec natomiast jest budowniczym kariery, w pocie czoła pracuje, aby uzyskać sowitą zapłatę.

Zaczniemy sobie zadawać pytania z rodzaju: Kim jestem? Gdzie są moje korzenie? Czym jest dla mnie rodzina? Dokąd idę? Co chcę po sobie pozostawić? Co chcę zbudowac? Dla wielu kobiet może to być czas szukania złotego środka między rolą matki, a realizacją zawodową.

Warto rownież pamietać, że do już trzech cofających się planet:  JowiszaSaturna i Plutona, dołaczył Neptun – planeta marzeń, duchowości, ale i matactw oraz iluzji. I to również nie wszystko – od 8 lipca 2019 r. Merkury, patron komunikacji i handlu, również wrzuci wsteczny.

Planety w ruchu pozornie wstecznym, zachęcają nas również do ekspansji skierowanej do wewnątrz oraz do pracy nad sobą. Ten czas będzie wręcz idealny do zajęcia się traumami i zamrożonymi emocjami z przeszłości. To czas, aby przestać w końcu wypierać.

3now-ksiezyca

Znak Raka, który w tym czasie będzie bardzo istotny, archetypowo wiązany jest matką, domem oraz silną uczuciowością. Jest to również jeden z najbardziej sentymentalnych oraz opiekuńczych znaków. O Rakach mawia się, że mają oczy z tyłu głowy, gdyż ciągle spoglądają wstecz.

Kulminacja nowiu w znaku Raka będzie miała miejsce we wtorek (02.07.2019) o godzinie 21:16.

Każda faza nowiu rozpoczyna nowy cykl Księżyca, tym razem będzie to początek bardzo głębokiej pracy ze swoją psychiką i to na wszystkich poziomach. Warto wykorzystać taką okazję.

Poniżej znajdziesz kilka rad, jak wykorzystać energię nadchodzącego nowiu.

Najbliższy nów przyniesie nam:

 • Skupienie na sobie i swoich uczuciach
 • Poszukiwanie swoich korzeni
 • Silne emocje
 • Wspomnienia
 • Chęć wyrzucenia z siebie emocji
 • Rozleniwienie i gnuśność
 • Płacz w poduszkę
 • Pytania egzystencjalne

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Wypłacz się i poczuj wypierane emocje
 • Odsuń się od osób toksycznych (nawet, gdy łączą Was więzy krwi)
 • Zastanów się jaką społeczną rolę chcesz sprawować
 • Szukaj odpowiedzi na podane wcześniej pytania
 • Rozpocznij coś nowego lub przynajmniej stwórz plan
 • Rozwijaj się duchowo (np. medytuj, uziemiaj się)
 • Przyjrzyj się swoim przekonaniom, szczególnie tym dotyczących rodziny i kariery. Może pora na zmiany?

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Matczyny Rak i rządzący nimi cykliczny Księżyc władają klatką piersiową, żebrami oraz kręgosłupem w odcinku piersiowym. Tym rejonom ciała, warto zatem poświęcić szczególną uwagę.
 • Wszelkie metody uwalniania emocji przez ciało są również świetnym pomysłem.
 • Warto zadbać o rozciąganie, a także wyciszenie umysłu.

Wykorzystaj mądrze ten czas.

Nie pogrążaj się we wspomnieniach zbyt długo. Zobacz w jakim punkcie jesteś, jak tam dotarłaś, pogratuluj sobie siły i rusz do przodu. Albo choć podpełznij, gdyż pierwsze owoce teraz zaczętej pracy, zbierzesz już w czasie pełni.

Jeżeli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje o astrologii, to zapraszam do mojej grupy, Dywinacja w służbie człowiekowi, w której to między innymi wyjaśniam czym jest retrogradacja oraz dostarczam wielu astrologicznych ciekawostek.

Zapraszam i udanego Nowiu!


Zadbaj o siebie podczas najbliższego Nowiu Księżyca – pomedytuj i pooddychaj, aby rozładować emocje.

A jeśli chcesz bardziej świadomie popracować z emocjami i ze swoim ciałem w zaciszu domowym – to odpowiednie sesje jogi (ponad 180!) znajdziesz w Internetowym Studio PortalYogi.

Internetowe Studio PortalYogi

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor