Karolina Gaworska

Nów w Raku – umościć się w wygodnym miejscu

Najbliższy nów w Raku przyniesie Ci potrzebę komfortu i chęć wyrzucenia z siebie emocji. W nadchodzącym czasie zjedz coś dobrego, ubierz się wygodnie i obejrzyj przyjemny film.

Już 06.07.2024 będzie miał miejsce nów w empatycznym i intuicyjnym Raku wspomagany energią Wenus, która również będzie w tym znaku. Mimo iż horoskop nowiu wskazuje na przyjemną i nawet romantyczną aurę, to może dać też okazję do zrozumienia tematów przyniesionych z domu rodzinnego.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Idzie rak, nieborak – czy aby na pewno?

Archetyp Raka w astrologii jest głęboko związany z emocjonalnością, intuicją i opieką. Rak, rządzony przez Księżyc, reprezentuje potrzebę przynależności, bezpieczeństwa, wrażliwość oraz wrodzony talent psychologiczny do rozumienia innych.

Rak jest często postrzegany jako „matka” zodiaku. Gdyż ten archetyp symbolizuje opiekuńczość, ochronę oraz rodzinę.

Rak jest znakiem wodnym, co czyni go głęboko emocjonalnym i wrażliwym. Archetypowo Raki mają silnie rozwiniętą intuicję i często polegają na swoich przeczuciach. Mają również nieprawdopodobną zdolność do głębokiego współczucia i zrozumienia uczuć innych. Bywają również bardzo wrażliwe na otoczenie i emocje innych ludzi, co czasem prowadzi do łatwego zranienia lub przeciążenia nastrojami innych.

nów księżyca

Archetypowo Raki mają silne połączenie z przeszłością. Nawet mawia się, że te zwierzątka chodzą do tyłu. Raki mogą mieć tendencję do wracania myślami do dawnych czasów, co z jednej strony może być niezwykle urocze, gdy nostalgicznie wspominają przeszłość, jednak może być niebezpieczne, gdy w tej przeszłości utknie. Wiadomo, kiedyś to były czas, a teraz nie ma czasów ;).

Albo, gdy trzyma urazy, zamiast realizować swoje cele. I nie mam tu na myśli wybaczania (a tak naprawdę wypierania) tego, co się stało, hurtowego wybaczenia i udawania, że jest się kwiatem lotosu, którego nic nie wzrusza. W dzisiejszym świecie mamy dostęp do książek, specjalistów, psychologów i możemy to wszystko zrozumieć i przerobić. Zamiast trzymać się kurczowo i tłumaczyć wszystkie swoje niepowodzenia oraz pasywność.

Archetypowo Rak dąży do stworzenia bezpiecznego i stabilnego otoczenia. Równie ważne, jak bezpieczeństwo fizyczne, jest dla nich dążenie do harmonii i spokoju w swoim życiu emocjonalnym.

Rak ma również silne poczucie estetyki oraz pokłady kreatywności. Sporo Raków lub osób o mocnym archetypie raka w swoim horoskopie znajduje wyraz swoich emocji poprzez sztukę, muzykę, pisanie czy inne formy twórczości. Archetypowo mają bujną wyobraźnię, co może przejawiać się w ich marzeniach i fantazjach.

Archetypowo Rak ceni swoją prywatność i ma skłonność do introwersji. Ceni sobie swoje prywatne przestrzenie i mogą być dość zamknięte, jeśli chodzi o dzielenie się swoimi najgłębszymi uczuciami. Wolą spędzać czas w mniejszych grupach lub samotnie niż w dużych, hałaśliwych środowiskach.

Nowy Nów – Nowa Ja

Nów w uroczym Raku, wzmocniony sekstylem Marsa w Byku. Zatem może by tak zrobić coś przyjemnego, miłego, wygodnego? Może zamiast kolejnej porcji rozwoju daj sobie chwile na otwarcie się i ustabilizowanie tego, co zrobiłaś do tej pory? A co jeśli mogę transformować siebie przez przyjemność? Może jakiś przyjemny film? Albo nawet jakiś głęboko wzruszający? Co powiesz na odrobinę letniego lenistwa?

ZAOPIEKUJ SIĘ SOBĄ! BĄDŹ DLA SIEBIE NAJLEPSZYM I NAJBARDZIEJ WYROZUMIAŁYM OPIEKUNEM.

Jeśli czujesz zgrzyt i zastanawiasz się, czy to w ogóle legalne, polecam rozpisać sobie poniższe pytania.

nów z znaku raka

Ćwiczenie

Weź kartkę i odpowiedz na pytania, bez cenzurowania się, ograniczania i zastanawiania. Zapisuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Zbadasz tym samym swoje przekonania na temat przyjemności.

 • Czym jest przyjemność?
 • Co jest grzesznego\złego w doświadczaniu przyjemności?
 • Jacy ludzie mają dużo przyjemności w życiu?
 • Dlaczego folgowanie sobie, dostarczanie sobie wielu przyjemności jest oznaką słabości czy egoizmu?
 • Dlaczego ludzie wstydzą się przyjemności?
 • W jakich obszarach życia odmawiam sobie przyjemności?
 • Dlaczego nie mam czasu/zasobów nawet na drobne przyjemności w życiu?
 • Czy to jest prawda zgodna z Twoją duszą?

Pomyśl przez chwilę, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś przyjęła przekonanie, że przyjemność uszlachetnia. Mogę transformować siebie przez przyjemność. Zmiany mogą być przyjemne. Jestem detektorem przyjemności w życiu. Ogrom przyjemności w moim życiu świadczy o mojej niebywałej przedsiębiorczości.

Wypisz 30–40 nowych przekonań o przyjemności.

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Czy nie byłoby miło usiąść i wypić ciepłą kawę na tarasie? Rozkoszować się jej smakiem w promieniach słońca…? Ale aby na to sobie pozwolić, należy puścić postawę matki cierpiętnicy, która pije tylko zimną, bo ciągle coś jest do zrobienia, albo bizneswoman, która nie ma czasu na self care – duperele! Serio? 10 minut na kawę, którą i tak wypijesz, tylko że zimną. Zatem kosztów nie liczę.

 • Dlaczego sobie nie pozwalasz?
 • Co się stanie najgorszego, gdy sobie pozwolisz?
 • A co najlepszego?

Nowa ja w starym życiu

Warto również zauważyć, że Saturn robi trygon do nadchodzącego nowiu. Zatem jeśli koniecznie chcesz coś przerobić, będzie to też dobry czas na posegregowanie (Saturn) emocji (nów w Raku) oraz na dogłębną analizę tego, czy robię coś, bo chcę czy dlatego, że grupa np. rodzina tego ode mnie oczekuje. Czy wszystkie moje przekonania, które wyniosłam z domu, są jedyną obiektywną prawdą? Np. Czy faktycznie jedynymi osobami, jakie na świecie „masz” to Twoje rodzeństwo?

Rak w astrologii związany jest z asymilacją i afiliacją. Warto zatem przyjrzeć się swoim relacjom z grupami i z tym czy przypadkiem, nie oddajesz czegoś dla siebie ważnego za możliwość przynależenia. A może nie chcesz nigdzie przynależeć, aby nie musieć nic? Polecam luźne rozważania na ten temat.

nów w raku

Najbliższy Nów Księżyca przyniesie Ci:

 • Potrzebę komfortu.
 • Większą wrażliwość.
 • Potrzebę spokoju i odpoczynku.
 • Skupienie na emocjach i odczuciach.
 • Silne emocje.
 • Wspomnienia.
 • Chęć wyrzucenia z siebie emocji.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Odpocznij.
 • Zjedz coś dobrego.
 • Ubierz się wygodnie.
 • Obejrzyj przyjemny film.
 • Wypłacz się i poczuj wypierane emocje.
 • W ogóle skup się na tym, co czujesz.
 • Co Ci daje poczucie bezpieczeństwa? Czy są to mocne fundamenty? Czy może warto zastanowić się nad alternatywą?
 • Zastanów się, czego chcesz od relacji (nie tylko tych romantycznych) oraz dlaczego? Czy aby wszystkie te przekonania są Twoje? I czy wszystkie Cię wspierają? Czy możesz dać to sobie sama?

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Wszelkie metody uwalniania emocji przez ciało są również świetnym pomysłem (np. TRE).

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w Raku jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor