Karolina Gaworska

Pełnia w Rybach – przygotuj się na chaos i zmienność

Pełni w Rybach wydarzy się już 10.09.2022. Wówczas to Słońce przebywać będzie w znaku ziemskiej i pracowitej Panny, a Księżyc w znaku wodnych i mistycznych Ryb.

Pełnia w Rybach – główne przesłanie

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie dostawało się do twojego wnętrza i sięgnęło Cię w dół – autor nieznany

Ten cytat powinien nam przyświecać, gdy nadejdzie pełnia w Rybach. Wydarzy się to już 10.09.2022. Wówczas to Słońce przebywać będzie w znaku ziemskiej i pracowitej Panny, a Księżyc w znaku wodnych i mistycznych Ryb.

pełnia w rybach

Znaki Panny i Ryb łączy ta sama jakość, czyli jakość zmienna, powodująca łatwe dostosowywanie się, umiejętność płynięcia z nurtem oraz ciągłą gotowość do niesienia pomocy. Jednak jakość ta wprowadza również brak stałości, chaos i brak poczucia bezpieczeństwa.

Mistycyzm pełni w Rybach

W trakcie pełni w Rybach będzie się znajdować Księżyc, ale również patron marzycieli i mistyków oraz władca tego znaku – Neptun.

Znak Ryb jest etapem wieńczącym podróż po astrologicznym zwierzyńcu. Ryby to dwunasty i ostatni znak zodiaku. Faza Ryb powinna być czasem zrozumienia oraz zauważenia, że różne elementy rzeczywistości są ze sobą powiązane. Jest to okres najtrudniejszy, towarzyszy mu bowiem całkowite rozbicie, połączone z błądzeniem po omacku w mgłach Neptuna w poszukiwaniu transcendencji.

Symbolem tej fazy są dwie płynące w przeciwnych kierunkach ryby. Może to obrazować ich niezdecydowanie i trudność w obraniu życiowego celu. Ryby są pozbawione światowych ambicji, marzą jedynie o jedności i harmonii z całym wszechświatem. Chodzi o pragnienie jednostki, by wtopić się w coś większego, poza ograniczeniami ziemskiej egzystencji.

Marzenia – do spełnienia

Zarówno Ryby, jak i Neptun w astrologii mówią między innymi o marzeniach. Polecam Ci zatem z okazji nadchodzącej pełni zastanowić się, po co nam są marzenia? Skoro nie ma we wszechświecie rzeczy zbędnych, to dlaczego istnieją marzenia? Aby być ucieczką od realności? Aby imaginacją osłodzić ciężki żywot na ziemi?
A może marzeniami mówi do Ciebie Twoja dusza? A może marzenia to część Twojej misji? O czym marzysz? Zastanów się, jak wygląda Twój wymarzony dzień, Twoja wymarzona praca, Twój wymarzony dom etc.

Nowa perspektywa na marzenia

Opozycyjnie do marzycielskiego Księżyca w Rybach Słońce znajdzie się w pragmatycznej Pannie. Panna w zodiaku mówi o obowiązku i służbie.

Zapraszam Cię zatem do popatrzenia na marzenia i ich realizację jak na obowiązek/służbę wobec świata i siebie – jako element Twojej misji tu na ziemi.

Wielu ludzi bowiem traktuje marzenia jako odskocznię, jako zajęcie samo w sobie. Jednak co, jeśli nadasz im większego znaczenia? Jak zmienia się wówczas Twoja perspektywa? Spełniając swoje marzenia, jesteś chociażby inspiracją dla innych, pokazujesz, że można inaczej.

Próba posprzątania chaosu

Panna to szósty znak zodiaku. Chodzi w nim (i w jego fazie) o dokładną percepcję i rozróżnienie (analizę), staranne uporządkowanie, ocenę oraz jak najlepsze wykorzystanie zasobów. Panna uwielbia detale i wyczuwa drobiazgi, nawet jeśli dla innych wydają się one nieistotne. To, czym się zajmuje, traktuje bardzo poważnie. Wie, jak stworzyć porządek. I może bezinteresownie i bez oczekiwań służyć sprawie lub człowiekowi – określenie, które w dzisiejszych czasach budzi głównie negatywne skojarzenia, nawet jeśli bardzo niewielu może powiedzieć, że nie służy im żadna służba (np. policja, dawniej mówiono służba zdrowia).

Jednak próbując posprzątać chaos, uzyskamy dużo małych chaosów i stracimy przy okazji siły oraz czas. Zatem zachęcam do introspekcji. Pytaj siebie, jak się z tym czujesz i co zamierzasz z tym zrobić? Szczególnie w trakcie tej burzliwej i niestałej pełni proponuję zwracać się ku wnętrzu w poszukiwaniu informacji.

pełnia w rybach

Wszystko się cofa

Do zagłębiania się w siebie i analizowania głównie siebie i swoich zachowań zachęca również aż 8 elementów horoskopu w retrogradacji, czyli w ruchu pozornie wstecznym.

Uran, czyli Pan Demolka

Jednak brak jakości stałej to nie jedyny powód, dla którego nadchodząca pełnia będzie pełna skrajności i zmienności, mianowicie bardzo ciasne aspekty do pełni stworzy planeta rewolucji i nowoczesności, czyli Uran. Zatem nie zalecam dyskusji, gdyż prawdopodobnie donikąd one nie zaprowadzą, a jedynym efektem sporów mogą być rozstania. Należy się w trakcie pełni nastawić na niespodziewane zwroty akcji, nagłe zerwania kontaktów, ale także równie niespodziewane nawiązania znajomości, szczególnie drogą elektroniczną.

Jako przesłanie pełni można potraktować cytat stoickiego filozofa Epikteta:

Nasze główne zadanie w życiu polega na tym, aby oddzielać różne rzeczy od siebie. Te które są zewnętrzne i nie mam na nie wpływu oraz te, co do których decyzje wyraźnie podejmuję ja sam. Gdzie tutaj dobro i zło? Nie w niekontrolowanych wydarzeniach świata, ale w moich wyborach, które podejmuję świadomie w sobie.

Najbliższa pełnia w Rybach przyniesie Ci:

 • Chaos informacyjny
 • Zawód związany z autorytetami
 • Poczucie braku stabilizacji i bezpieczeństwa
 • Utratę kontroli
 • Brak jasnych przesłanek i dowodów
 • Zbędne przeintelektualizowanie
 • Okazję do zmian
 • Realne spojrzenie na nasze marzenia
 • Wyzbycie się złudzeń
 • Zwrócenie się ku nienamacalnemu w praktyczny sposób.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni Księżyca w Rybach?

 • Wrzuć na luz.Puść się. Puść nerwy, napięcia i oczekiwania.
 • Marz i te marzenia spełniaj! Jak nie teraz, to kiedy?
 • Co się stanie, gdy na 1 dzień się zatrzymasz? Zawiśniesz w chaosie?
 • Bądź w samotności. Rozkoszuj się ciszą, bez telefonu. Jak ktoś ma lubić być w Twoim otoczeniu, skoro sama tego nie lubisz?
 • Medytuj.
 • Jeśli coś odchodzi z Twojego życia, to puść to WOLNO. Zrób miejsce na coś nowego.
 • Posprzątaj.

Pełnia w Rybach – jak użyć jej energii do pracy z ciałem?

 • Urozmaicaj, próbuj nowych rzeczy.
 • To genialna pełnia na jogę. Zarówno mistyczne Ryby, jak i dążąca do perfekcji Panna będą Cię wspierać.
 • Pracuj nad zwinnością, gibkością i elastycznością.
 • W astrologii medycznej Ryby są związane ze stopami, dlatego zajmij się teraz tą częścią ciała.

Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca? Idealnie się składa – mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Wskakuj!

Wyzwanie księżycowe

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor