Karolina Gaworska

Pełnia w Strzelcu – A co, jeśli granice są tylko w głowie?

Już w niedzielę, 4 czerwca, będzie miała miejsce pełnia w Strzelcu. Przyniesie potrzebę niezależności, rozmarzenie i wakacyjne planowanie. W tym czasie marz, tańcz i baw się!

Już 04.06.2023 roku będzie miała miejsce pełnia księżyca w Strzelcu, czyli Księżyc znajdzie się w znaku zmiennego, ognistego Strzelca, a Słońce w przeciwległym zmiennym, powietrznym znaku Bliźniąt.

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

Ekspansja. To hasło dla Strzelca, gdyż ceni on sobie wolność i niezależność. Nie chodzi tu tylko o podróże w znaczeniu dosłownym, ale i o patrzenie poza horyzonty myślowe. Poszukiwanie boskiego porządku świata. Rozwinięci przedstawiciele tego znaku świetnie władają językiem symboli i abstrakcji. Chętnie skłaniają się do całkowitego podporządkowania naturalnemu ładowi przyrody, poszukując jednocześnie wartości uniwersalnych, ponadczasowych i bezwzględnych.

Wartości społeczne górują dla niego nad potrzebami indywidualnymi, a dalekie cele nad łatwymi do osiągnięcia. Łucznik reprezentuje królestwo Ducha, więc bez wiary się nie obejdzie. Niekoniecznie chodzi tu jednak o religijność, lecz o osobiste poszukiwanie Absolutu lub zgłębianie tajników metafizyki albo filozofii.

Jednak gdy Strzelec częściej myśli kopytną częścią ciała, bardziej przypomina groteskowego Don Kichota, zamęczając domowników i znajomych napuszonymi i niezbyt odkrywczymi przemówieniami. Niejednokrotnie od bliskich wymaga również wiary w jego nierealnie plany.

Pełnia księżyca

Pisząc o archetypowym Strzelcu, nie można nie wspomnieć o podróżach. Bowiem zodiakalny Łucznik, jak żaden inny znak, fascynuje się tym, co poza granicami. Ze szczerą ciekawością i niezwykłą tolerancją zwiedza i poznaje inne kraje oraz kultury. Może masz ochotę wybrać się gdzieś z okazji nadchodzącej pełni?

Lepiej jest mierzyć wysoko i chybić, niż nisko i trafić

Z okazji tej pełni zachęcałabym do chwilowego usunięcia (chociażby na 1 dzień) słów ,,nierealny” czy ,,niemożliwy” ze swojego słownika. Bo co, jeśli wiele jest możliwe, tylko sobie na to nie pozwalamy, trzymając się kurczowo swoich przekonań?
Mówimy np. że się nie da, mnie się cuda nie zdarzają, jestem małą biedną poczwarką, którą niesamowite zbiegi okoliczności…

Jakie przekonania musiałaby ta poczwarka porzucić, aby całe jej życie było wypełnione szczęśliwymi zbiegami okoliczności, aby cuda zdarzały jej się ciągle? (Rozpisz to sobie).

Warto też się zastanowić, jakie przekonanie potrzebujesz przyjąć, aby niesamowite zbiegi okoliczności były standardem w Twoim świecie (to też warto rozpisać, ale tak na poważnie, ze 2 strony).

Praktyczny wymiar marzeń

Wyzwalaniu się z granic, również tych naszego umysłu, sprzyja właśnie Strzelec. Jednak warto zauważyć, że Słońce w trakcie pełni przebywać będzie w XII, a Księżyc w VI domu (sektorze pracy i codzienności). XII sektor odpowiada za wizje i sny. Do tego bowiem domu należy sen i świat snów, a także wszystko, co łączy ludzi z innymi wymiarami, np. mistycyzm, psychologia głębi, wizje, jasnowidzenie, telepatia, uprzednia wiedza itp.

Sektor XII symbolizuje również wyimaginowany świat. W tym domu znajdują się wszystkie niestałe (fikcyjne) fantazje, koncepcje i wyobrażenia, które składają się również na sektor filmowy, telewizję i masowe media obrazkowe, w tym ich autorów i aktorów. W dawnych czasach bajki, mity, sagi i legendy były nośnikami tych fantazji i opowieści.

Warto się zastanowić, jaką wartość praktyczną mogą dać nam marzenia i fantazje. Co, jeśli nie doświadczamy więcej, bo nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że można? Jak różny jest polish dream od znanego z popkultury american dream? Nawet jeśli to się nie zrealizuje od razu, i może nawet nie w całości, to czy nie jest zdrowsze zajmowanie głowy pozytywnymi scenariuszami zamiast czarnowidztwem?

Dokończ pisemnie poniższe zdania. Bez oceniania siebie, bez krytykowania i cenzurowania. Pisz w formie teraźniejszej.

 • Ludzie, którzy marzą, to…
 • Ludzie, którzy mają marzenia, ale ich nie realizują, są…
 • Marzenia są po to, aby…
 • Ludzie, którzy spełniają swoje marzenia, to…
 • Ludzie, których celem życia jest spełnianie marzeń, to…
 • Nie spełniam wszystkich moich marzeń, ponieważ…
 • Gdy spełnię wszystkie moje marzenia, to…
 • Gdybym żyła tylko po to, aby realizować moje marzenia, to…
 • Czy ograniczając siebie, umniejszając sobie i ukrywając się, pomagasz komukolwiek? Służy to komuś?
 • Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś spełniała swoje marzenia? Co zrobiłabyś w życiu? Jak wyglądałyby Twoje relacje?
 • Jak wyglądałby Twój dzień, gdybyś spełniała jedno marzenie po drugim?

      I jak się teraz czujesz?

Książki o jodze
Często to, co dla jednego jest marzeniem, dla kogoś innego będzie przekleństwem. Coś, o czym Ty marzysz, może być dla drugiego czymś, czego od zawsze unika. Gdyby tak przyjąć inną perspektywę… Co, jeśli to marzenia wybierają Ciebie? I tak samo mocno pragną Ciebie, jak Ty pragniesz ich realizacji? Co, jeśli razem z marzeniem przychodzi do Ciebie sposób na jego realizację?

Szczęśliwy traf

Siła wiary archetypowego Strzelca, łamiąca wszelkie prawa świata realnego, mogłaby zawstydzić niejednego mówcę motywacyjnego. Jego radosny optymizm czasem może wydawać się wręcz głupią naiwnością. Przyznać jednak trzeba, że miewa szczęście, na które liczą wszystkie znaki w trakcie tej pełni. Chodzi tu o te momenty, gdy los się szczerze uśmiecha, gdy „zbiegi okoliczności” przekraczają wszelkie granice.

Może te „przypadkowe” trafy to sprawka pozytywnego myślenia albo patronującego im Jowisza? Nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, iż od nazwy tej planety powstał przymiotnik doskonale opisujący ten znak zodiaku. Mianowicie jowialny, czyli jak podaje pwn.pl „mający pogodne usposobienie i nieco rubaszne poczucie humoru; też: świadczący o takim usposobieniu”.

Wolność

Kolejny z istotnych elementów strzelcowej natury. Co, jeśli odpowiedzialność daje wolność? Jeśli przejmujesz w 100% odpowiedzialność za swoje finanse, będziesz wolna w podejmowaniu decyzji. Jeśli weźmiesz 100% odpowiedzialności za swoje życie, będziesz wolna w jego prowadzeniu.

 • Czym jest dla Ciebie wolność?
 • Co to oznacza, że jesteś wolna?
 • Gdy myślisz (symbolicznie) o bezpiecznym pastwisku, zastanawiasz się nad ucieczką? W nieznane i niebezpieczne, ale i bezkreśnie wolne…?
 • Co może być niebezpiecznego w wolności?
 • Jaka jest cena wolności?

„Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przeniknij z końca do końca”
Adam Mickiewicz „Oda do Młodości”

Z okazji tej pełni warto się zastanowić nad tym utworem. Co on dla Ciebie znaczy? Niekoniecznie rozważaj, co Mickiewicz miał na myśli, czy ile jest sylab w wersach, ale co to DLA CIEBIE znaczy? I co ze SOBĄ zabierasz?

Najbliższa pełnia Księżyca w Strzelcu przyniesie Ci:

 • Potrzebę niezależności
 • Rozmarzenie
 • Zastanowienie się nad finansami w związkach
 • Wakacyjne planowanie.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Marz! Używaj tego przyjemnego stanu i natchnienia do działania.
 • Pojedź gdzieś! Nawet jeśli ma to być wycieczka do sąsiedniego miasta.
 • Gdyby wszystko było możliwe, jak zaplanowałabyś swoje dalsze życie?
 • Czego potrzebujesz, aby stać się wolna? A może już jesteś, tylko tego nie doceniasz?
 • Może jakaś impreza?

Pełnia Księżyca w Strzelcu – jak użyć energii w pracy z ciałem?

 • Ruszaj się! Szybko! Szybciej!
 • Baw się jak dziecko!
 • Zadbaj o swoje nogi, biodra i pośladki, czyli strzelcowe części ciała.
 • Tańcz i baw się! W Studio PortalYogi znajdziesz nawet idealne do tego sesje – Yoga Dance Flow!
  Sesje przygotowane przez Karolinę łączą tradycyjne asany z muzyką i ruchem. Jeżeli chcesz spróbować tego fascynującego połączenia jogi z tańcem, nie zwlekaj!

 • Ciesz się swoim ciałem jak źrebak wiosną. W końcu Strzelec to centaur.
 • To dobra okazja do spróbowania jazdy konnej.

  Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca? Pełnia księżyca w Strzelcu to świetna okazja, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie
  To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Wskakuj i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

 

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor