Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Wadze – ja, my i nasze granice

6.04.2023 będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Wadze. Okaże się bardzo relacyjną pełnią. Jednak tym razem w relacjach będziemy się koncentrować na sobie (na JA) i swoich interesach.

6.04.2023 będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Wadze – znaku lubiącym konsensus i dyskusje. Można zatem przypuszczać, że okaże się bardzo relacyjną pełnią. Jednak – jako że wszystkie planety horoskopu pełni, poza Księżycem, znajdą się po prawej stronie kosmogramu – oznacza to, że w relacjach będziemy się koncentrować na sobie (na JA) i swoich interesach.

Ponieważ Słońce przebywa w znaku wojowniczego Barana – i to w towarzystwie dodającego pewności siebie Jowisza – możemy mieć więcej wewnętrznej siły na postawienie granic w relacjach. Również tych zawodowych.

Renegocjacje w relacjach

W artykułowaniu swoich racji wesprze nas również Merkury na ascendencie pełni (w horoskopie wykreślonym na Warszawę). Wspomniany patron komunikacji będzie chciał się porozumieć i dogadać, co może się niezwykle przydać przy renegocjacji umów i reguł związkowych.

To świetnie koresponduje z Księżycem w znaku Wagi. Bowiem dla Wagi jako znaku powietrza intelekt ma ogromne znaczenie. Służy on głównie do uzyskiwania informacji w celu osiągnięcia wyważonego osądu.

Oczywiście ta umiejętność bywa również obciążeniem, jeśli nie możesz już podjąć decyzji z powodu ciągłego ważenia braku wszystkich potrzebnych informacji. Ponadto osobowość archetypu Wagi ma skłonność do harmonii, co nie zawsze jest w praktyce łatwe.

Pamiętajmy jednak, że pełnia ze swojej natury zawsze jest napięciowa i na każdego działa inaczej, zatem miejmy świadomość, że nie wszyscy będą zachwyceni nowymi ustaleniami oraz granicami.

Co zapewne zasieje w nas odrobinę zwątpienia w naszych negocjacjach. Dlatego pytaj regularnie siebie, czy czujesz się dobrze w tej relacji, czy chwilowy dyskomfort związany z rozmową to wygórowana cena za przyjemne, zgodne lata?

W poszukiwaniu harmonii w relacji

To temat od zawsze przypisany Wadze i patronującej jej planecie Wenus. Gdy na niebie pełnia Księżyca w Wadze, dobrze byłoby się zastanowić nad standardami w relacjach. I nie mam na myśli jedynie relacji romantycznych czy koleżeńskich, ale wszystkich. Jakie relacje chcesz budować z innymi? Na jakich zasadach? (Przeczytaj: Jak przyciągnąć miłość – 3 techniki)

Ćwiczenie 1

 1. Czego oczekujesz od relacji z partnerem lub partnerką?
 2. Czego oczekujesz od relacji z mamą i tatą?
 3. Czego oczekujesz od relacji z przyjaciółką?

Wypisane? To teraz daj sobie to sama. Oczekujesz opieki? – zaopiekuj się sobą. Chcesz kwiatów, prezentów i wyjść? – sama je sobie dawaj.

Ćwiczenie 2

Wypisz wady swojego partnera / swojej partnerki/przyjaciółki etc. Nie oszczędzaj ich!
Gotowe?

Co Ci to mówi o Tobie? Gdzie Ty siebie tak traktujesz? Czy te uczucia coś Ci przypominają z przeszłości? Dlaczego to tolerujesz? Co Ci to daje? Poczucie służby, bycia potrzebną? Posiedź sobie z tym…

Relacje z klientem

Relacja z klientem to przecież też relacja międzyludzka. Pomyśl więc, jaki jest Twój
standard klientów. I pamiętaj, że Wszechświat nie znosi pustki. Zatem gdy trzymamy
przy sobie kogoś, kto nie spełnia naszych standardów, ale po prostu jest, blokujemy
miejsce dla osoby idealnej dla nas. Nie inaczej jest z klientami – podejmujemy się współpracy z męczącym klientem zwykle ze strachu, że innego nie będzie. A co, jeśli
trafialiby do Ciebie jedynie genialni klienci?

Piękne, harmonijne życie

Również nad tym warto się zastanowić z okazji pełni Księżyca w Wadze. Pomyśl, jak
możesz uczynić swoje życie jeszcze piękniejszym, jeszcze przyjemniejszym, jeszcze
bardziej harmonijnym. Może wyrzucisz w końcu te wszystkie dziurawe majtki, zdeformowane staniki, wyszczerbione kubki? Nie dla kogoś, dla siebie. Bo tak się składa, że jedyna osoba, która Cię nie opuści, to Ty. Zatem chyba warto o siebie zadbać?

Wiadro emocji

Figura planetarna, która tworzy ciała niebieskie w horoskopie tej pełni, nosi mało
mistyczne miano wiadra z Księżycem na rączce. Oznacza to, że ujściem energii tej
pełni będą emocje. W wypadku niezdecydowania czy przy trudnościach w podejmowaniu decyzji należy odwołać się właśnie do tego, co czujemy. Czy jest to chwilowe? Czy te nieprzyjemne uczucia to tylko strach przed zmianą?

Najbliższa pełnia Księżyca w Wadze przyniesie Ci:

 • Potrzebę stawiania granic
 • Ochotę na komunikowanie siebie i swoich potrzeb
 • Chęć spotkania się z innymi
 • Okazję do poznania nowych ludzi
 • Transakcje handlowe, współpracę, spółki
 • Dogadanie się
 • Zdrowy egoizm.

Jak w sposób pożyteczny wykorzystać energię tej pełni?

 • Użyj energii frustracji do zmiany sytuacji.
 • Mów, pisz, komunikuj, czego pragniesz i potrzebujesz.
 • Działaj! Zrobione jest lepsze od perfekcyjnego.
 • Poczytaj o technikach komunikacji np. o komunikacji bez przemocy.
 • Zapoznaj się z teorią języków miłości.
 • Wystaw się na kontakt z innymi (np. portal randkowy, klub dyskusyjny).
 • Wyjdź z domu.
 • Rozmawiaj. Jeśli za kimś tęsknisz, napisz. Daj się zagadnąć na ulicy.
 • Pomyśl nad współpracą.
 • Zainicjuj, zagadaj, zacznij. Np jogę lub medytację.

joga księżycowa

Pełnia Księżyca w Wadze – jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Waga w astrologii medycznej odpowiada między innymi za lędźwie. Zatem warto teraz zadbać szczególnie o lędźwiowy odcinek kręgosłupa.
 • Waga to najlepszy mediator zodiaku, zatem nauka balansu i równowagi w okolicach pełni będzie niezwykle ważna.

wyzwanie Kręgosłup Bez Bólu

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor