Karolina Gaworska

Pełnia w Strzelcu – czas zrzucić balast

Najbliższa pełnia księżyca w Strzelcu przyniesie Ci potrzebę niezależności i zastanowienie się nad finansami. W nadchodzącym czasie puść swoje myśli…i zabaw się!

Już 23.05.2024 będzie miała miejsce pełnia w charyzmatycznym i tolerancyjnym Strzelcu. Księżyc przebywać będzie we wspomnianym znaku Strzelca, a Słońce w znaku Bliźniąt.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Poczuj w sobie siłę Strzelca

Archetyp Strzelca w astrologii często kojarzony jest z optymizmem i entuzjazmem. Nie da się ukryć, że archetypowo Strzelec kocha przygody i poszukiwanie nowych doświadczeń. Jest gotowy eksplorować świat i poszerzać swoje horyzonty. Niepodległość i niezależność jest kluczową cechą Strzelca (Ciekawostka marszałek Józef Piłsudski był Strzelcem zodiakalnym z Marsem w tym znaku).

Archetypowo Strzelec potrzebuje swobody i autonomii, aby rozwijać się i spełniać swoje cele. Niezależność pozwala mu działać zgodnie z własnymi wartościami i przekonaniami, co jest dla niego niezwykle istotne. Strzelec jest otwarty na różnorodność i nowe pomysły. Jego ekspansywny umysł sprawia, że ​​jest gotowy do nauki i rozwijania się przez całe życie. Archetyp ten jest zainteresowany różnymi kulturami, filozofiami i ideami, co sprawia, że ​​jest doskonałym rozmówcą i mentorem.

pełnia w strzelcu

Zatem pełnia wypełniona takimi tematami zapowiada się niezwykle fascynująco.

Szczęśliwa chwila

Siła wiary archetypowego Strzelca, łamiąca wszelkie prawa świata realnego, mogłaby zawstydzić niejednego mówcę motywacyjnego. Jego radosny optymizm czasem może wydawać się wręcz głupią naiwnością. Ta energia zostanie jeszcze wzmocniona, połączeniem Jowisza i Wenus w ostatnim stopniu Byka.

W astrologii Jowisz nazywany jest wielkim benefikiem, a Wenus małym, dlatego spokojnie wypatrywać możemy w okolicy pełni małych i dużych szczęśliwych zbiegów okoliczności.

Jowisz jest planetą obfitości, a Wenus reprezentuje wartości materialne i pieniądze. Koniunkcja tych dwóch planet w Byku, który jest związany z ziemią i stabilnością materialną, może przynosić szczęście finansowe i pomyślność w dziedzinie materialnej.

Byk to znak związany z komfortem i luksusem, a Jowisz symbolizuje rozszerzenie i zwiększenie. Może to być dobry czas cieszyć się luksusem, wygodą i powiększeniem w życiu, zarówno materialnie, jak i emocjonalnie. To również dobry czas, aby zdefiniować swój luksus. Bo nie dla każdego będzie to, to samo. Co jest dla Ciebie miłym zbytkiem? Napicie się ciepłej kawy w ładnej filiżance? Można napić się na stojąco ze szklanki… Ale można też inaczej. A przecież to właśnie te małe, miłe wybory składają się na nasze życie.

Dokąd zmierzasz?

Gdzie chcesz być za 5 czy 10 lat? Popuść wodze (w końcu pół Strzelca to koń) fantazji? Gdzie jesteś? Co robisz? Jak się czujesz? Jeśli chcesz przyspieszyć proces materializacji nowej wersji Ciebie, zastanów się co Was różni? Jakie nawyki ma nowa wersja Ciebie? Od czego zaczyna dzień? I zacznij to robić :). Koniunkcja Jowisza i Wenus w Byku w sekstylu do Neptuna zajmie się resztą.

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

Ekspansja. To hasło dla Strzelca, gdyż ceni on sobie wolność i niezależność. Nie chodzi tu tylko o podróże w znaczeniu dosłownym, ale i o patrzenie poza horyzonty myślowe. Poszukiwanie boskiego porządku świata. Rozwinięci przedstawiciele tego znaku świetnie władają językiem symboli i abstrakcji. Chętnie skłaniają się do całkowitego podporządkowania naturalnemu ładowi przyrody, poszukując jednocześnie wartości uniwersalnych, ponadczasowych i bezwzględnych.

pełnia w znaku strzelca

Wartości społeczne górują dla niego nad potrzebami indywidualnymi, a dalekie cele nad łatwymi do osiągnięcia. Łucznik reprezentuje królestwo Ducha, więc bez wiary się nie obejdzie. Niekoniecznie chodzi tu jednak o religijność, lecz o osobiste poszukiwanie Absolutu lub zgłębianie tajników metafizyki albo filozofii.

Czy jest coś, czego chcesz się nauczyć? Może widziałaś jakąś kuszącą podyplomówkę? A może chcesz w końcu zacząć uczyć jakiegoś języka, choć jest on niszowy?

I nie mówię tu o zakupieniu kursów, książek czy aplikacji i zapomnienia o nich, ale zapraszam do zastanowienia się, czy to przypadkiem nie jest dobry moment, aby się choć rozejrzeć za tym, co zawsze mnie interesowało?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Najbliższa pełnia w Strzelcu przyniesie Ci:

 • Potrzebę niezależności.
 • Rozmarzenie.
 • Zastanowienie się nad finansami.
 • Szczęśliwe zwroty akcji.
 • Kłótliwość i porywczość.
 • Ochotę na wycieczki.
 • Szukanie swojej mocy.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Szukaj informacji i sposobu.
 • Próbuj swojego szczęścia i farta.
 • Pisz! Rozpisuj i planuj.
 • Wybierz się na wycieczkę.

strzelec pełnia

 • Poszerz swoje horyzonty, np. przeczytaj artykuł lub całą gazetę z dziedziny, która Cię do tej pory zupełnie nie interesowała.
 • Rozmawiaj.
 • Puść swoje myśli… niech zaznają wolnego wybiegu… nie kontroluj ich i nie oceniaj…
 • Zabaw się! Taniec? Impreza? Albo, chociaż jakiś dobry stand up.
 • Spotkania towarzyskie.

Pełnia Księżyca w Strzelcu – jak użyć energii w pracy z ciałem?


Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to pełnia w strzelcu jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor