Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Pannie – Pani Perfekcyjna w chaosie

23.08.22 Słońce przeszło do zmiennego i ziemskiego znaku Panny, a 27.08.22 dołączy do niego Księżyc i razem o godzinie 10.17 stworzą nów.

Nów Księżyca w Pannie

23.08.22 Słońce przeszło do zmiennego i ziemskiego znaku Panny, a 27.08.22 dołączy do niego Księżyc i razem o godzinie 10.17 stworzą nów. Oba ciała niebieskie przebywać będą w domu Panny. Co w tym czasie się nam ukaże?Nów Księżyca w znaku RybNów Księżyca w znaku Ryb

Perfekcyjna pani domu w cyklu zodiaku

Po rozleniwionym letnim słońcem majestatycznym Lwie (znak stały, ognisty) i jego fazie, w której to oddawaliśmy się wypoczynkowi, zabawie i wakacjom, nadchodzi czas pracowitej i skrupulatnej Panny (znak zmienny, ziemski), czyli czas zbiorów.

Najważniejszy dla archetypu panny jest obowiązek i wykonywana praca. Gdyby Panna nie zebrała i nie przetworzyła płodów ziemi zasianych wiosną przez Byka (również znak trygonu ziemi), jesienna i zimowa część zodiaku nie przetrwałyby zimy.

Służba nie drużba

Dlatego osoby urodzone z mocno obstawionym znakiem Panny (dużo planet, zwłaszcza osobistych, w tym znaku) ponad wszystko cenią w sobie poświęcenie dla pracy oraz dbałość o szczegóły. Podświadomie dążą do perfekcji i wcześniej obranego wzoru. To, czym się zajmuje, traktuje bardzo poważnie. Wie, jak stworzyć porządek. I może bezinteresownie i bez oczekiwań służyć sprawie lub człowiekowi.

„Służy” to określenie, które w dzisiejszych czasach budzi głównie negatywne skojarzenia, nawet jeśli bardzo niewielu może powiedzieć, że nie służy im żadna służba (np. policja, dawniej mówiono służba zdrowia).

O co chodzi perfekcyjnej Pannie – lekcje z archetypu

Lekcja 1 – system wartości

Panna to szósty znak zodiaku. Chodzi w nim (i w jego fazie) o dokładną percepcję i rozróżnienie (analizę), staranne uporządkowanie, ocenę oraz jak najlepsze wykorzystanie zasobów. Panna uwielbia detale i wyczuwa drobiazgi, nawet jeśli dla innych wydają się one nieistotne. Przez swój perfekcjonizm gubi się w szczegółach i ma trudności, aby myśleć nieszablonowo.

W negatywnym scenariuszu może stać się wybredna, sterylna i małostkowa. Istnieje również niebezpieczeństwo, że poświęca się tylko życiu zewnętrznemu, widzialnemu, ignorując ukrytą drugą stronę („za życia”).

Tak oto możemy wywnioskować pierwszą lekcję archetypu Panny, a zarazem jedno z wyzwań tego nowiu, czyli stworzenie klarownego systemu wartości. Będzie on nie tylko kręgosłupem, ale i wskazówką w rozwoju i budowaniu siebie.

Lekcja 2 – Żniwa wg pani Perfekcyjnej

Panna, z łaciny Virgo (dziewica), dawniej przedstawiana w charakterze dziewczyny z sierpem – symbolem zbiorów. Co sugeruje interpretację znaku Panny jako odpowiedniego czasu na żniwa. Zbyt wcześnie zebrane ziarno zgnije, natomiast gdy zaczekamy ze zbiorem zbyt długo, kłos sam się otworzy, wysypując ziarno na ziemię.

W obu wypadkach dojdzie do czegoś, czego Panna nie znosi, czyli do marnotrawstwa. Zatem, kiedy należy zebrać plon? Kiedy należy cieszyć się z tego, co się zebrało? Czy można już teraz, czy należy poczekać? A może dużo później będzie za późno i nie sprawi takiej radości? A może można znaleźć balans między pracą a cieszeniem się z jej owoców? Szukaniu równowagi będzie sprzyjał ascendent w Wadze, w horoskopie nowiu wykreślonym na Warszawę.

Lekcja 3 – ekspert od rzeczy mało ważnych

W trakcie tego nowiu, jak i całej fazy Panny warto się zastanowić, jak wygląda stosunek wysiłków wkładanych w pracę do efektów, jakie otrzymuję. Czy mój plon jest warty tego trudu? A może można łatwiej i szybciej?

Panna bowiem jest mistrzem w strącaniu niewidocznych pyłów, krzątaniu się bez konkretnego celu i efektu oraz sporządzaniu list. Innymi słowy – fachowcem od straty czasu na rzeczy mało istotne i działania pozorne, które niestety kosztują czasem więcej wysiłku, niż czynności celowe i efektywne. A co, jeśli pierwszy krok wcale nie musi być perfekcyjny?

A może czasem lepsze jest zrobione od perfekcyjnego? Gdyż, jak wiemy perfekcja nie istnieje…

Lekcja 4 – i kto Cię doceni?

Kolejne przesłanie Panny, mianowicie: NIKT Cię nie doceni, jeśli się sama nie docenisz. Nie czekaj na order od partii, to już nie te czasy. Nie czekaj, aż ktoś Cię zauważy, bo przykazanie „ora et labora” wypełniasz stukrotnie ponad normę.

Albo że jakość i tradycja obronią się same. To również nieaktualne. Nadmierna skromność i sztuczne uniżenie jeszcze nikomu nie przyniosło trwałych sukcesów. A czekając na to, że ktoś Cię odkryje, rozreklamuje, pokocha, możesz stracić całe życie. I się nie doczekać.

Bycie małą kokietką, która niby coś tam robi, ale nie wie, czy to dobre i ogólnie czeka w cichości, aż ktoś ją weźmie za rękę i zaprowadzi na szczyt, się nie opłaca. Gdyż zostanie szybko rozdeptana przez tych, którzy wiedzą, co potrafią albo zatrudniona do robienia tego, na co ci zdecydowani i działający nie mają ochoty.

Wnioski z lekcji Panny

Idziesz? Czy czekasz? Co potrafisz dobrze robić? Z czego jesteś dumna? Za co Cię cenią? Zawsze jest ktoś, kto robi coś od Ciebie lepiej. Ale zawsze będzie też, ktoś, kto robi coś gorzej. Z okazji nowiu zastanów się, co robisz ponadprzeciętnie dobrze?

„Samochwała!”, gdy to przepływa Ci przez myśl, zastanów się czy np. pracodawca ma wyczytać z oczu Twoje umiejętności?

Tacy sami i tym razem – bez ściany między nami

Jeśli nie będzie to konieczne, warto powstrzymać się od podejmowania radykalnych decyzji, gwałtownych ruchów czy nawet ostrego i buńczucznego wypowiadania własnego zdania. Konsekwencje nieprzemyślanych czynów i słów mogą być odczuwalne, aż do marca 2023 roku. Zatem warto się pohamować na tydzień lub 2. Naturalnie jeśli jest taka możliwość, jeśli takowej nie ma, warto działać w poszanowaniu dla wszystkich istot, nawet tych których poczynań nie rozumiemy.

Dystans i spokój w chaosie

Mars obecnie przebywający w rozgadanych, zmiennych i powietrznych Bliźniętach, będzie aspektował nów nieharmonijnym aspektem kwadratury. Zatem możemy się spodziewać chaosu, głównie informacyjnego. Warto zastanowić się kilkukrotnie zanim podamy jakąś informację dalej, warto ochłonąć zanim będziemy się jakimś newsem ekscytować lub zamartwiać. Jedynie dystans i spokój może nas uratować.

Z powodu między innymi narastającej dezinformacji i rosnącego nowiowego rozedrgania, warto poświęcić czas na przyjemne kontakty międzyludzkie. Duża szansa, że w okolicach tego nowiu poznamy osoby podobne do nas. Warto zatem szczęściu pomóc i zastanowić się, gdzie takie osobniki przebywają.

Najbliższy Nów Księżyca w Pannie przyniesie Ci:

 • Ochotę na podsumowania, plany i zmiany
 • Zweryfikowanie efektywności Twojej pracy.
 • Analizę dotychczasowego zajęcia zarobkowego.
 • Szukanie naturalności i prawdziwości, głównie w sobie.
 • Zawodową i/lub zarobkową frustrację.
 • Chęć uporządkowania naszego świata
 • Szukanie naturalności i prawdziwości

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Posprzątać w domu, w szafach oraz dokumentach
 • Pracować nad poczuciem własnej wartości
 • Planować
 • Zrobić gruntowną analizę swoich ambicji
 • Ufać sobie (uwaga na manipulacje ze strony otoczenia)
 • Znaleźć źródło zawodowej i/lub finansowej frustracji
 • Popracować nad przekonaniami dotyczącymi zarabiania i pracy (co, jeśli zarabianie może być lekkie i przyjemne ? etc.
 • Tworzyć domowy budżet oraz planować wydatki
 • Można kupić sobie kalendarz lub coś do organizowania swojego życia i planów
 • Zatrzymać się i zobaczyć jaką drogę się już przeszło oraz ucieszyć się!
 • Zmieniać nawyki szczególnie dotyczące zdrowia i pracy
 • Zainteresować się zdrowym odżywianiem

Jak użyć energii nowiu Księżyca w Pannie do pracy z ciałem?

Panna w astrologii odpowiada za żołądek, jelita i wątrobę. Warto zatem poświęcić uwagę tej sferze naszego ciała.

Dziewica zodiaku sprzyja doskonaleniu, zatem jeśli chcesz pogłębić szpagat (przeczytaj: Praktyczne porady, jak rozpracować szpagat, dołącz do wyzwania: „Droga do szpagatu„) albo doprowadzić jakąś asanę do niemal perfekcji, jest na to genialny czas (weź udział w Wyzwaniu: „Droga do mostka„).

Mostek joga

Dobrze zająć się teraz formami ruchu, które wymagają od nas szybkiego i dynamicznego ruchu.

To dobry czas na rozpoczęcie uprawiania jakiejś formy ruchu, np. jogi. Panna bowiem będzie wspierała naszą obowiązkowość oraz dążenie do perfekcji.

Z okazji nadchodzącego nowiu Księżyca w znaku Panny, życzę Ci szczerej analizy oraz owocnych zmian!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor