Karolina Gaworska

Nów w Wadze – jedynie harmonia może nas uratować

Kulminacja nowiu w Wadze nastąpi w nocy między 25.09 a 26.09. Zatem tym razem będziemy mieli okazję doświadczać energii nowiu przez 2 dni.

Nów księżyca w Wadze

Kulminacja nowiu w Wadze nastąpi w nocy między 25.09 a 26.09. Zatem tym razem będziemy mieli okazję doświadczać energii nowiu przez 2 dni.

W poszukiwaniu informacji

Dla Wagi jako znaku powietrza intelekt ma ogromne znaczenie. Służy on głównie do uzyskiwania informacji w celu osiągnięcia wyważonego osądu. Oczywiście ta umiejętność może również stać się obciążeniem, jeśli nie możesz już podjąć decyzji z powodu ciągłego ważenia braku wszystkich potrzebnych informacji. Ponadto osobowość archetypu Wagi ma skłonność do harmonii, co nie zawsze jest w praktyce łatwe.

Proces decyzyjny

Decydowanie się na jedną rzecz lub osobę może jednocześnie oznaczać bycie przeciwko innej rzeczy lub innej osobie. Jest to głęboko sprzeczne z dyplomacją, gotowością do kompromisu i taktownością Wagi. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do chęci zadowolenia wszystkich. Osoba wagowa uważa, że najważniejsze jest, aby nikogo nie skrzywdzić, jeśli to możliwe.

Obecnie Merkury, tak jak i 8 innych elementów horoskopu, przebywa w tak zwanej retrogradacji (ruchu pozornie wstecznym). I w związku z tym owe retrogradujące planety mogą powodować wzmożoną ilość wspomnień, przemyśleń i mniej lub bardziej pożytecznych analiz przeszłości.

Ponadto Merkury w retro może wywołać wiele ciekawych pomysłów, które warto sobie zapisać i zaczekać do października z ich realizacją. Zwłaszcza, że nów księżyca w Wadze nie ułatwi podejmowania decyzji. Będzie natomiast sprzyjał sprawiedliwemu ważeniu za i przeciw.


Pierwszy raz? Przeczytaj czym są fazy księżyca – przewodnik dla początkujących.


W poszukiwaniu harmonii w relacji

To temat od zawsze przypisany Wadze i patronującej jej planecie Wenus. Z okazji nowiu w Wadze dobrze byłoby się zastanowić nad standardami w relacjach. I nie mam na myśli jedynie relacji romantycznych czy koleżeńskich, ale wszystkich.

Relacje z klientem

Relacja z klientem to przecież też relacja międzyludzka. Warto więc pomyśleć, jaki jest Twój standard klientów. Należy też pamiętać, że Wszechświat nie znosi pustki. Zatem gdy trzymamy przy sobie kogoś, kto nie spełnia naszych standardów, ale po prostu jest, blokujemy miejsce dla osoby idealnej dla nas. Nie inaczej jest z klientami – podejmujemy się współpracy z męczącym klientem zwykle ze strachu, że innego nie będzie.

Sztuką jest zaufać i poczekać. Bardzo łatwo napisać, nieco trudniej zastosować. Ale niesamowicie warto.

Znane Wagi – świecące przykłady i życiorysy

Z okazji nowiu dobrze byłoby się pochylić nad wagowymi postaciami i ich dorobkiem. Wśród znanych „wag” możemy znaleźć pełną seksapilu i wdzięku modelkę i aktorkę Brigitte Bardot (28.09), a także równie urodziwą i seksowną Emilię Clarke (23.09) – odtwórczynię roli księżniczki Daenerys Targaryen w serialu „Gra o tron”.

W świecie polityki ambasadorem tego wczesnojesiennego znaku jest Mahatma Gandhi (2.10) – propagator pacyfizmu, który próbował przeżyć swe życie jak najpiękniej. Pod znakiem Wagi urodził się też były prezydent RP Lech Wałęsa (ur. 29 09) – laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Piękne, harmonijne życie

Również nad tym warto się zastanowić z okazji nowiu księżyca w Wadze. Jak mogę uczynić moje życie jeszcze piękniejszym, jeszcze przyjemniejszym, jeszcze bardziej harmonijnym? Może wyrzucisz w końcu te wszystkie dziurawe majty, zdeformowane staniki, wyszczerbione kubki?

O ile piękniejsze staje się życie, gdy pije się z ładnego kubka, je się z pięknej zastawy i nosi ładną bieliznę!

Nie dla kogoś, dla siebie. Bo tak się składa, że jedyna osoba, która Cię nie opuści, to Ty. Zatem chyba warto o siebie zadbać?

Najbliższy nów Księżyca w Wadze przyniesie Ci:

  • potrzebę kontaktu i rozmowy z innymi
  • flirt, zabawę, romans
  • nowe pomysły
  • okazję do poznania nowych ludzi
  • transakcje handlowe, współpracę, spółki
  • dogadanie się
  • potrzebę piękna i harmonii

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

  • Wystaw się na kontakt z innymi (np. portal randkowy, klub dyskusyjny).
  • Wyjdź z domu.
  • Zastanów się, czego pragniesz od życia.
  • Rozmawiaj. Jeśli za kimś tęsknisz, napisz. Daj się zagadnąć na ulicy.
  • Pomyśl nad współpracą.
  • Ustal, jakie są Twoje standardy w relacjach. Czy nie czas je podnieść?

Zadaj sobie następujące pytania:

  1. Jak wyglądają moje partnerstwo i relacje?
  2. Czy tkwię w nieszczęśliwym związku?
  3. A może bronię się przed związkiem, ponieważ boję się kontaktów z innymi osobami?

Jak użyć energii nowiu księżyca w Wadze do pracy z ciałem?

Romantyczna Waga w astrologii medycznej odpowiada między innymi za lędźwie. Zatem teraz szczególnie zadbaj o lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Waga to najlepszy mediator zodiaku, zatem nauka balansu i równowagi w jej sezonie będzie niezwykle ważna (spróbuj programu online: Balanse w jodze – siła vinyasy).

Wszystko, co rozbudza Twoją kobiecość, to również dobry pomysł (-> Rozbudź kobiecą moc).

Cudownego nowiu!


Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca? Idealnie się składa – mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Dołącz do naszej rosnącej społeczności!

Wyzwanie księżycowe

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor