Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Panny – czas zbiorów 

Nów będzie miał miejsce 17.09.2020 roku o godzinie 13:00. 

Po rozleniwionym letnim słońcem majestatycznym Lwie nadchodzi czas pracowitej i skrupulatnej Panny (znak zmienny, ziemski), czyli nów Księżyca i czas zbiorów.

Perfekcyjna zodiakalna pani domu

Najważniejszy dla tego archetypu jest obowiązek i wykonywana praca. Gdyby Panna nie zebrała i nie przetworzyła płodów ziemi zasianych wiosną przez Byka (również znak trygonu ziemi), jesienna i zimowa część zodiaku nie przetrwałyby zimy.

Dlatego osoby urodzone z mocno obstawionym znakiem Panny (dużo planet, zwłaszcza osobistych, w tym znaku) ponad wszystko cenią w sobie poświęcenie dla pracy oraz dbałość o szczegóły. Podświadomie dążą do perfekcji i wcześniej obranego wzoru. Przyświecającą im szczytną ideę służby można z wielkim powodzeniem spożytkować dla dobra innych, np. w opiece zdrowotnej czy służbie wojskowej. Jednak granica między służbą a służalstwem jest cieńsza, niż się wydaje. Wcale nie tak dawno, w Norymberdze, tłumaczono się wykonywaniem jedynie rozkazów. Oto skrajnie negatywna forma przyjęcia służby jako najwyższego priorytetu w życiu. Ku przestrodze!

Tak oto możemy wywnioskować pierwszą lekcję archetypu Panny, a zarazem jedno z wyzwań tego nowiu, czyli stworzenie klarownego systemu wartości. Będzie on nie tylko kręgosłupem, ale i wskazówką w rozwoju i budowaniu siebie.

Żniwa

Panna, z łaciny Virgo (dziewica), dawniej przedstawiana w charakterze dziewczyny z sierpem – symbolem zbiorów. Co sugeruje interpretację znaku Panny jako odpowiedniego czasu na żniwa. Zbyt wcześnie zebrane ziarno zgnije, natomiast gdy zaczekamy ze zbiorem zbyt długo, kłos sam się otworzy, wysypując ziarno na ziemię. W obu wypadkach dojdzie do czegoś, czego Panna nie znosi, czyli do marnotrawstwa.

W trakcie tego nowiu, jak i całej fazy Panny (do 22.09) warto się zastanowić, jak wygląda stosunek wysiłków wkładanych w pracę do efektów, jakie otrzymuję. Czy mój plon jest warty tego trudu?

Panna bowiem jest mistrzem w strącaniu niewidocznych pyłów, organizacji oraz sporządzaniu list. Innymi słowy – fachowcem od straty czasu na rzeczy mało istotne i działania pozorne, które niestety kosztują czasem więcej wysiłku niż czynności celowe i efektywne.

Jednak te ostatnie bywają niedopracowane i nieperfekcyjne, a to naszą Pannę kole w oczy i serduszko. Często zimne, niedające się błahostkom odciągnąć od pracy, przypominające grudkę ziemi, ale jednak serduszko.

Działacz komunistyczny, zakonnica, Niemiec

Tak, niektórzy astrolodzy w sposób bardziej obrazowy opisują charakter tego archetypu, z czego płynie kolejne przesłanie Panny, mianowicie: NIKT Cię nie doceni, jeśli się sama nie docenisz. Nie czekaj na order od partii. Nie czekaj, aż ktoś Cię zauważy, bo przykazanie „ora et labora” wypełniasz stukrotnie ponad normę. Albo że jakość i tradycja obronią się same.

Nadmierna skromność i sztuczne uniżenie jeszcze nikomu nie przyniosło trwałych sukcesów. A czekając na to, że ktoś Cię odkryje, rozreklamuje, pokocha, możesz stracić całe życie. I się nie doczekać. Bycie małą kokietką, która niby coś tam robi, ale nie wie, czy to dobre, i ogólnie czeka w cichości, aż ktoś ją weźmie za rękę i zaprowadzi na szczyt, nie popłaca. Gdyż zostanie szybko rozdeptana przez tych, którzy wiedzą, co potrafią, albo zatrudniona do robienia tego, na co ci zdecydowani i działający nie mają ochoty.

księżyc w nowiu

Najbliższy nów Księżyca przyniesie Ci:

 • Ochotę na podsumowania i zmiany.
 • Zweryfikowanie efektywności Twojej pracy.
 • Podsumowania.
 • Analizę dotychczasowego zajęcia zarobkowego.
 • Zainicjowanie zmian oraz odwrotu od długotrwałego dotychczasowego działania.
 • Szukanie naturalności i prawdziwości, głównie w sobie.
 • Zawodową i/lub zarobkową frustrację.

Jak w praktyce wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Posprzątać w domu, w szafach oraz dokumentach (serio, póki Saturn w retrogradacji)
 • Pracować nad zdrowym egoizmem oraz poczuciem własnej wartości
 • Podejmować działanie
 • Planować
 • Aktywnie inicjować zmiany w życiu
 • Poddawać się zmianom
 • Zrobić gruntowną analizę swoich ambicji
 • Ufać sobie (uwaga na manipulacje ze strony rodziny)
 • Znaleźć źródło zawodowej i/lub finansowej frustracji
 • Popracować nad przekonaniami dotyczącymi zarabiania i pracy (co, jeśli zarabianie może być lekkie i przyjemne ? etc.
 • Oszczędzać, tworzyć domowy budżet oraz planować wydatki
 • Można kupić sobie kalendarz lub coś do organizowania swojego życia i planów

 Nów Księżyca – jakiej użyć energii  w pracy z ciałem?

 • Panna w astrologii odpowiada za żołądek, jelita i wątrobę. Warto zatem poświęcić uwagę tej sferze naszego ciała.
 • Dziewica zodiaku sprzyja doskonaleniu, zatem jeśli chcesz pogłębić szpagat albo doprowadzić jakąś asanę do niemal perfekcji, jest na to genialny czas.
 • Dobrze zająć się teraz formami ruchu, które wymagają od nas konsekwencji, cierpliwości oraz regularności.
 • To dobry czas na rozpoczęcie uprawiania jakiejś formy ruchu, np. jogi. Panna bowiem będzie wspierała naszą obowiązkowość oraz dążenie do perfekcji.

 

A jeśli masz ochotę na wyjście z roli ciepłej kluchy oraz na wzięcie życia w swoje ręce, to zapraszam Cię serdecznie na mój kurs o energii działania. Jeden z najlepszych, a na pewno najintensywniejszy. Szczególnie polecany dla wszystkich przepracowanych cierpiętnic, osób niepotrafiących aktywnie kierować swoim życiem oraz tych bojących się wszystkiego. Kurs idealny zarówno dla singielek, jak i kobiet w związkach, choć w trakcie kursu będziesz miała zaszczyt poznać jednego z najważniejszych mężczyzn w Twoim życiu, czyli Twojego osobistego Animusa. Męską energię, która będzie dbała o Twoje poczucie bezpieczeństwa, libido czy sprawy materialne, ale nie tylko. Więcej szczegółów tu.

Z okazji nadchodzącego nowiu w znaku Panny życzę Ci szczerej analizy oraz owocnych zmian.


A ponieważ Księżyc w nowiu to dobry czas na rozpoczęcie uprawiania jakiejś formy ruchu, to może czas spróbować jogi? Już od poniedziałku rusza NOWY Kurs – Fundamenty Jogi! Ten kurs pomoże Ci znaleźć odpowiedź i wyposaży Cię w niezbędną wiedzę, dzięki której bezpiecznie wkroczysz w fascynujący świat asan. Bez obaw i w swoim własnym tempie.

Praktykuj jogę, gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 220 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor