Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Ryb – na granicy

Najbliższy nów w Rybach będzie miał miejsce 20.02.2023 r. Słońce wraz z Księżycem, Wenus i Neptunem znajdą się w znaku mistycznych i marzycielskich Ryb. To genialny czas na obserwację uczuć i marzenia.

Nów Księżyca w znaku Ryb 20.02.2023 – czego się po nim spodziewać?

Ryby są znakiem wieńczącym podróż po astrologicznym zwierzyńcu. Gdy Ryby rządzą w swojej fazie, motywują nas do poszukiwania transcendencji, ostatecznego poznania i harmonii z całym wszechświatem.

Zatem jest to genialny czas na obserwowanie uczuć, emocji, na marzenia i zadawanie sobie pytań o cel oraz misję. Na razie bez planu, przymusu i organizacji. Postaraj się poczuć, czego pragniesz. Możesz to nawet zapisać.

Ryby są znakiem zmiennym i wodnym. I o ile Rak to woda ciekła, Skorpion – lód, to Ryby reprezentują parę wodną. Uczucia delikatne, ulotne i niestabilne, ale też niezwykle ekspansywne i idące bardzo wysoko.

Chwytaj marzenia gdy na niebie nów Księżyca w znaku Ryb

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie | ono rozproszy złe losów cienie | niechaj nadziei skrzydła białe | z powrotem niosą Cię, jak wiatr. – Beata Kozidrak, Rzeka marzeń (z filmu „W pustyni i w puszczy”)

Lepiej nie dało się ująć energii nadchodzącego nowiu. Nów Księżyca w znaku Ryb zapowiada się bardzo przyjemnie, wręcz romantycznie i duchowo.

Mocna dominanta Ryb sprzyja marzycielstwu, a Wodnik będzie wzmagać innowacyjność i pomysłowość. Niewykluczone, że dostrzeżemy nowe możliwości i perspektywy.

jak przyciagnac milosc

Warto puścić stare przekonania

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała, że każda idea domaga się zmaterializowania i samo marzenie przynosi niewielkie efekty, zwłaszcza gdy marzymy, że ktoś zdejmie z nas odpowiedzialność, odkryje nas, zachwyci się oraz zrobi za nas czarną robotę.
Co nie zmienia faktu, że ten nów na marzenia jest wprost idealny.

Nie trać czasu i energii na kastrowanie swoich marzeń. „To niemożliwe”, „To się nie uda”, „Zejdź na ziemię” – odsuwaj te myśli, gdy się pojawią.

Choćby tylko tego jednego dnia stań się kreatorem swojego wymarzonego życia. Zanurz się w tym całkowicie.

nów w znaku ryb

A gdy zechcesz się zganić, zamiast tego zastanów się, co możesz zrobić lub czego potrzebujesz, aby to marzenie wcielić w życie. Zobacz, jak cudownie zmienia się perspektywa, gdy odkładasz pieniądze na wczasy, nowy samochód czy inne przyjemności.

Czy nie lepiej motywować się marchewką niż bliżej nieokreślonym kijem lub czarną godziną?

Ćwiczenie na odpuszczenie blokujących przekonań

Refleksja na nów Księżyca w znaku Ryb

Dokończ pisemnie zdania. Bez oceniania siebie, bez krytykowania i cenzurowania.

 1. Ludzie, którzy marzą, to…
 2. Ludzie, którzy mają marzenia, ale ich nie realizują, są…
 3. Marzenia są po to, aby…
 4. Ludzie, którzy spełniają swoje marzenia, to…
 5. Ludzie, których celem życia jest spełnianie marzeń, to…
 6. Nie spełniam wszystkich moich marzeń, ponieważ…
 7. Gdy spełnię wszystkie moje marzenia, to…
 8. Gdybym żyła tylko po to, aby realizować moje marzenia…
 9. Czy ograniczając siebie, umniejszając sobie i ukrywając się, pomagasz komukolwiek?
 10. Służy to komuś?
 11. Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś spełniała swoje marzenia? Co zrobiłabyś w życiu? Jak wyglądałyby Twoje relacje? Jak wyglądałby Twój dzień, gdybyś spełniała jedno marzenie po drugim?
 12. Pisz w formie teraźniejszej.
 13. Jak się teraz czujesz?

Przypominam, że brak pieniędzy i czasu to najczęstsza słaba wykrętka, bo przecież to kwestia priorytetów. 1godz. mniej Facebooka to 1godz. więcej nauki języka, astrologii itp.

nów w znaku ryb

Symbolika Ryb – nie oszukuj się!

Naturalnie należy wspomnieć, że w symbolu astrologicznym dwie Ryby płyną w przeciwnych kierunkach, co może obrazować ich niezdecydowanie i trudność w obraniu życiowego celu, ale również, że jedna oszukuje drugą…

nów w znaku ryb

To te sfery naszego życia, w których sami siebie przekonujemy, że nie mamy problemu, bo przecież 2 kieliszki wina dziennie to nic takiego i w ogóle co to za pytania. Przynajmniej mam z mojej pracy pieniądze i mama jest dumna…

Jeśli czujesz, że masz taki obszar życia, który sama przed sobą musisz tłumaczyć, to może teraz warto mu się przyjrzeć.

Archetyp Ryb – głębokie odczuwanie

emocje zapisane w ciele

Archetypowo, bowiem Ryby po prostu czują więcej. Mimo iż nierzadko mogą w stu procentach polegać na swoich uczuciach i intuicji, to paradoksalnie właśnie ta możliwość głębokiego odczuwania przyczynia się do ich zguby.

Wsłuchanie w siebie – wyjść sobie naprzeciw

Aby odciąć się od trawiących je emocji, często sięgają po alkohol i narkotyki, objadanie się, zakupy, pracę. Wypróbowanym i cenionym przez archetyp Ryby sposobem na pozbycie się nadmiaru odczuć i bodźców jest ucieczka w miejsce bądź stan osamotnienia.

nów w znaku ryb

Może jeden dzień w samotności pomoże Ci w kontakcie ze sobą i – jeśli w nią wierzysz – to i z Siłą Wyższą.

Wielcy mistycy i święci nie udawali się na pustynię, by usłyszeć głos Boga. Jednodniowy lub weekendowy post również jest wskazany. Albowiem wszyscy duchowi mistrzowie, ale i wszelakiej maści wieszczki reprezentują fazę Ryb właśnie.

joga spiritual

Może akurat w tym wypadku nie warto skracać drogi i zamiast się znieczulać, wyjść sobie na spotkanie na piechotę i w ciszy. Gdy wyłączysz wszystko i wsłuchasz się w siebie, możliwe, że usłyszysz głos swojej duszy i intuicji…

Granica światów – zmiany, jakie zapoczątkuje nów Księżyca w znaku Ryb

Okazja do podsumowań

Jesteśmy w przededniu ważnych wydarzeń astrologicznych. Mianowicie 07.03 Saturn, który od 2020 r. przebywał w Wodniku, przejdzie do znaku Ryb i pozostanie w nim aż do 13.02.2026 r.

Ostatni raz Saturn przechodził przez konstelację Ryb w czasie od 21 maja 1993 r. do 7 kwietnia 1996 r. Zatem osoby urodzone w tych latach będą miały szczególną okazję i inspirację do zrobienia podsumowań dotychczasowego życia.

Wpływ Saturna – jakie cechy wzmocni?

Saturn skłoni nas do zastanowienia się nad naszymi skromnymi początkami i ponownego rozważenia naszej przyszłości. Fantazje mogą teraz stać się rzeczywistością, więc uważaj, czego sobie życzysz. Saturn w Rybach to: empatia, altruizm, idealizm, chęć współpracy i pomocy innym, przeżywanie błędów i niepowodzeń, potrzeba kontaktu z grupą, stabilizacji i duchowej satysfakcji.

dosha

Pluton w Wodniku – przedsmak nowego na wiosnę

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie przejście Plutona ze znaku Koziorożca do znaku Wodnika. W Koziorożcu przebywał od 28.11.2008 r. do teraz.

Pluton będzie w Wodniku przez około 12 tygodni w 2023 r. – dokładnie od 24.03 do 12.06 – a następnie wróci do Koziorożca i pozostanie w nim przez resztę roku. Zatem wiosenne miesiące będą dla nas przedsmakiem nowego świata oraz trendów, jakie w nim zapanują. Dobrze byłoby wówczas wypatrywać pomysłów, inspiracji i natchnień. A od czerwca warto planować, zbierać finanse i zastanowić się nad wdrożeniem w życie innowacyjnych przedsięwzięć.

Odpowiedz na 25 pytań, by najlepiej podsumować miniony rok

Przejście Plutona do Wodnika oznacza, że zmiana społeczna jest koniecznością. Wszyscy wiedzą, że jako istoty ludzkie nie możemy dłużej trwać w tym, czym byliśmy. Dlatego zmiany polityczne i gospodarcze będą nas coraz intensywniej dotykać.

Wiosenne innowacje – jak wykorzystać wpływ Plutona w Wodniku w czasie nowiu Księżyca w Rybach?

Wodnik to znak innowacji, wynalazków, przyjaznej społeczności żyjącej w wolności, równości i braterstwie. W Wodniku i jego Erze chodzi o ideę unii wolnych jednostek. Pluton ostatecznie wejdzie do Wodnika 20.11.2024 r. i pozostanie tam do 2042 r.

Pluton w Wodniku to: idealizm, innowacyjność, poświęcenie dla idei, praktycyzm, ekscentryczność, dążenie do dominacji, lubość w zaskakiwaniu zachowaniem i poglądami, emocjonalność.

Wiosną tego roku będziemy mieć okazję zakosztować nowego świata. Warto ten czas wykorzystać na zbadanie nowych trendów i tendencji społecznych, aby się jak najlepiej przygotować na to, co nadchodzi.

nów w znaku ryb

Najbliższy nów Księżyca w znaku Ryb przyniesie Ci:

 • Marzenia
 • Zmienne emocje
 • Pomysłowość
 • Chęć zaglądnięcia w siebie
 • Poczucie misji
 • Skłonność do odpłynięcia od rzeczywistości
 • Brak uziemienia
 • Romantyzm
 • Potrzebę realizacji marzeń
 • Zmienne emocje
 • Chaos informacyjny i emocjonalny
 • Brak motywacji i pragmatyzmu
 • Niechęć do konkretów i wysiłku: w tym czasie lepiej zrelaksuj się i odpuść

banner wyzwanie Relaks i Odpuszczenie

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię, gdy na niebie nów w znaku Ryb?

 • Stwórz mapę marzeń.
 • Medytuj.
 • Pomóż komuś.
 • Zadawaj sobie pytania o marzenia, cel i największe pragnienia.
 • Wsłuchaj się w swoje emocje.
 • Puść wodze fantazji i zastanów się, czego pragniesz, jeśli wszystko byłoby możliwe.
 • Wyceń swoje marzenia, bo możliwe, że już Cię na niektóre stać.
 • Puść wszelki niesłużący Ci ciężar.
 • Pobądź w samotności i ciszy (bez telewizora i telefonu).
 • Zastanów się, jak chcesz, by wyglądało Twoje życie za 5, 10 lat?
 • Czytaj, rozmawiaj, inspiruj się.

zacznij medytować

Jak użyć energii nowiu w znaku Ryb do pracy z ciałem?

 • Tańcz.
 • TRE (Trauma Releasing Exercises).
 • Wszystkie techniki relaksacyjne są wysoce wskazane.
 • Rozciągaj się.
 • Zadbaj o swoje stopy, czyli część ciała astrologicznie przypisaną do Ryb.

Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca? Nowiu w znaku Ryb o świetna okazja, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Wskakuj i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

joga księżycowa

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor