Karolina Gaworska

Nów w Baranie – jaki baran jest, każdy widzi

Najbliższy nów będzie miał miejsce 01.04.2022 roku o godzinie 8:24. Wówczas to zarówno Słońce, jak i Księżyc przebywać będą w odważnym i ognistym znaku Barana.

Nów w Baranie – 01.04.2022 roku o godzinie 8:24. Baran to pierwszy znak zodiaku. Wraz z nim zaczyna się nowy cykl i początek astrologicznego nowego roku. Baran zatem ogólnie symbolizuje nowy początek, przebudzenie sił. Jego spojrzenie skierowane jest przed siebie, przeszłość nie gra w teraźniejszość.

Baran jaki jest, każdy widzi

Baran to archetyp inicjowania i czynu: „Działaj” to jego motto. Jako astrologiczny archetyp jest niezależny i ma silne cechy przywódcze. Może wprawić wszystko w ruch, lubi przejmować inicjatywę i woli sprawdzać swoje umiejętności w rywalizacji z innymi.

Baran nie akceptuje żadnych objazdów, gdy chce osiągnąć swój cel, ale kieruje się prosto do niego. Jego pragnienie przygody, chęć podejmowania ryzyka i odwaga są dla niego pomocne. Kiedy porywczość i niezdarność wpędzają go w kłopoty, jego natura pomaga mu wkrótce znów patrzeć w przyszłość z optymizmem i pewnością siebie.

Bezpośredniość i prostolinijność charakteryzują ten archetyp, co może również przerodzić się w zniecierpliwienie, jeśli nie ma dla nich ujścia lub okoliczności wymagają innego podejścia.

Ważnym motorem jego istnienia jest zdobywanie nowego terytorium: wykonywanie pionierskiej pracy, inicjowanie czegoś. Baranie zainteresowanie może nagle spaść po wykonaniu tego pierwszego, kluczowego kroku. Baran potrzebuje celu, aby użyć swojej ognistej energii. Jeśli tego nie zrobi, ryzykuje, że jego potężne impulsy szybko znowu wygasną. W czystej archetypowej formie nie ma wytrzymałości ani siły przetrwania. Zuchwałość lub agresywność jest niezbędna jako siła napędowa, ale może to również przerodzić się w ślepą złość.

Podobnymi z natury archetypami są wojownik, myśliwy oraz pionier.

Jako że każdy ma w sobie wszystkie znaki zodiaku, to czy Ty wiesz, w jakiej dziedzinie życia masz cechy tego archetypu? A jeśli nie masz ich w ogóle, to co mogłoby Ci pomóc je w sobie uwolnić?

Myślę, że to może pomóc – Jak wykreślić swój horoskop.

W jedności i nowoczesności siła

Nów w Baranie – w horoskopie tego nowiu wykreślonym na Warszawę nów oraz większość planet uplasowana jest w XI domu kosmogramu. A co za tym idzie, nie tylko za sprawą sekstylu nowiu z Uranem będziemy mogli wyczuwać w nim nutę buntowniczego i alternatywnego Wodnika. Warto dodać, że Wenus i Mars również od jakiegoś czasu przebywają w tym znaku.

XI dom reprezentuje przyjaciół, grupy, duchowe bractwa i patronów. Chodzi o łączenie sił z ludźmi o podobnych poglądach i pracę na rzecz wspólnych celów. Do tego domu należą kluby, grupy interesu, partie, koalicje wyborcze, a także wszelkiego rodzaju wolne wybory, a w szerszym sensie dana wspólnota (kosmopolityczna) obejmująca całą ludzkość.

W ten sposób XI dom również odnosi się do tego, co mu służy i co jest obiecujące („postępowe”). Zazwyczaj dzieje się tak np. poprzez opowiadanie się za celami humanitarnymi, za reformami i emancypacją (równość praw).

Rewolucja kontra przywiązanie

Jednak co, jeśli alternatywna część świata również wymaga zrewolucjonizowania, odnowienia, nowych metod? Można się zastanawiać, że skoro alternatywa istnieje w kontrze do starego, to może pozostać taka, jaka jest, póki nie zostanie uznana przez stare autorytety. A co, jeśli to właśnie jest najkrótsza droga do stania się nieczułym i nieskutecznym dogmatem? Co, jeśli przywiązanie się do starych metod pracy, zasad danej alternatywnej dziedziny czyni ją już NIEalternatywną?

A co, jeśli można stworzyć nowe narzędzia? Jeśli to Ty jesteś pionierem? A co, jeśli alternatywa też może skostnieć w szybko zmieniającej się epoce powietrza, w której informacja jest dostępna zawsze i wszędzie, a wszystko dzieje się szybko? A co, jeśli można łączyć różne metody? Co, jeśli… Co, jeśli…

Astrologiczna pogodynka

Nadchodzi koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach. Jowisz jest starym władcą tego znaku, a Neptun nowym. Zatem obie te planety w tym znaku czują się jak, nomen omen, ryba w wodzie.

Wielka koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach nastąpi 12 kwietnia 2022 roku o 16:43.
Kiedy zderzają się dwie planety, nigdy nie jest to „dobre” lub „złe” per se.

Kwiecień może być naznaczony bardzo silnymi tęsknotami, nadziejami i marzeniami. Możemy zaczerpnąć bezpośrednio ze źródła inspiracji.

Marzycielski Neptun

Neptun pozwala nam marzyć o lepszym świecie, o nieskończonej miłości i wielkiej jedności wszystkich ludzi. Energie Jowisza i Neptuna w Rybach mogą również dać nam wyobrażenie o tym, czego my jako ludzkość musimy się wspólnie nauczyć w tym ogromnym kryzysie. Niestety Neptun nie ma zbyt wiele wspólnego z ziemskimi realiami, dlatego działania Neptuna często zawierają również rozczarowania.

Jowisz na szczęście

Jowisz jest określany jako „szczęśliwa planeta” i odpowiada nie tylko Rybom, ale i znakowi Strzelca. Oznacza optymizm i pewność siebie, wzrost i sukces. Podobnie jak Strzelec, Jowisz oznacza również tematy religii, duchowości i filozofii. Jowisz interesuje się sensem życia. I działa jak szkło powiększające. Ogólnie rzecz biorąc, Jowisz jest niewątpliwie jedną z bardziej popularnych planet, ponieważ jego wpływy raczej nas wspierają, niż rzucają nam wyzwania.

Koniunkcja Jowisza i Neptuna skupia się na poszukiwaniu sensu życia i prawdy. Jest to bardzo duchowy aspekt, który nie jest szczególnie zainteresowany materią fizyczną, preferuje poznawanie świata poza materią.

Na innym poziomie Jowisz–Neptun może również dodać skrzydeł szczególnie irracjonalnym projektom świata, ideologiom spiskowym i wyobcowanym fantazjom, które są następnie agresywnie realizowane, gdy Jowisz wkracza do znaku Barana (od 10 maja 2022 r.). To kołysanie się w tę i z powrotem między neptunową sferą ideałów a wolą walki będzie prawdopodobnie istotną częścią roku 2022.

Koniecznie sprawdź nie tylko, jak działa na Ciebie nów, ale i wyżej wspomniana koniunkcja, abyś mogła zawczasu się przygotować i ją wykorzystać do wzrostu.

Najbliższy nów Księżyca w Baranie przyniesie Ci:

 • Chęć do działania
 • Potrzebę zmiany
 • Ochotę na nowe przedsięwzięcia
 • Wolę walki
 • Aktywność umysłową i fizyczną
 • Odwagę
 • Skupienie na sobie.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Sprawdź, co blokuje Cię przed działaniem, co Cię przeraża w działaniu i jego możliwych konsekwencjach.
 • Dlaczego możesz być genialnym pionierem w swojej dziedzinie?
 • Skup się na swoich potrzebach (nawet na tych, które są prozaiczne, a czasem nawet egoistyczne).
 • Zastanów się, czego pragniesz i jak do tego dojść, bo może droga wcale nie jest taka daleka i trudna!
 • Działaj! Medytowanie, wizualizowanie czy pisanie afirmacji mało przyniesie, jeśli nie zejdziesz na poziom materii i nie zaczniesz działać! Naturalnie poukładane wnętrze doda inspiracji i motywacji oraz będzie powodować większą ilość pomysłów i otwartość, jednak działanie jest niezwykle istotne. Zrób pierwszy krok.

Nów Księżyca w Baranie – jak użyć tej energii w pracy z ciałem?

 • Rusz się!
 • Uwolnij złość! Krzycz, bij poduszki, tup. Im bardziej myślisz, że to nie dla Ciebie, tym bardziej spróbuj.
 • Tańcz.
 • Skacz.
 • Każda forma ruchu zawierająca prędkość i dynamikę jest zalecana.
 • Archetypową częścią ciała znaku Barana jest głowa – może masażyk?

 


Jak wykorzystać nów Księżyca w Baranie oraz w nadchodzących pełniach i nowiach za pomocą jogi? Tego wszystkiego dowiesz się w wyzwaniu “To the moon and back”! Przygotowaliśmy dla Ciebie również przewodnik na temat samego księżyca oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą Ci odkryć astrologię.

Dzięki wyzwaniu “To the moon and back” połączysz się z naturą i popatrzysz na otaczający Cię świat z nowej perspektywy!

joga księżycowa

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor