Karolina Gaworska

Nów w Byku – trzęsienie ziemi

Już w piątek 19.05.2023 r. będzie miał miejsce nów w Byku. Archetyp Byka będzie w trakcie nowiu mocno zaznaczony i odczuwalny. Najbliższy nów przyniesie Ci ochotę na wolność finansową, pomysł na intratny biznes, a także chęć rozpieszczenia się.

Co przyniesie nów księżyca w Byku? Byk jest znakiem żywiołu ziemi i jakości stałej. Jednak to nie będzie spokojny, kwiecisty i soczyście zielony byczy nów, albowiem nów (koniunkcja Słońca i Księżyca) odbiera bardzo intensywne aspekty.

nów księżyca w byku

Nów po byku

Nie da się ukryć, że archetyp Byka będzie w trakcie nowiu mocno zaznaczony i odczuwalny. Powód? W tym znaku znajdą się Słońce, Księżyc, Merkury, Jowisz i Uran. Zatem mamy genialny czas, aby ten archetyp w sobie rozbudzić.

Analiza przekonań

Weź kartkę i odpowiedz na pytania, bez cenzurowania się, ograniczania i zastanawiania. Zapisuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Zbadasz tym samym swoje przekonania na temat przyjemności.

 1. Czym jest przyjemność?
 2. Co grzesznego\złego jest w doświadczaniu przyjemności?
 3. Jacy ludzie mają dużo przyjemności w życiu?
 4. Dlaczego folgowanie sobie, dostarczanie sobie wielu przyjemności jest oznaką słabości czy egoizmu?
 5. Dlaczego ludzie wstydzą się przyjemności?
 6. W jakich obszarach życia odmawiasz sobie przyjemności?
 7. Dlaczego nie masz czasu/zasobów nawet na drobne przyjemności w życiu?
 8. Czy to jest prawda zgodna z Twoją duszą?

Pomyśl przez chwilę, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś przyjęła przekonanie, że przyjemność uszlachetnia. Pomyśl tak: Mogę transformować siebie przez przyjemność. Zmiany mogą być przyjemne. Jestem detektorem przyjemności w życiu. Ogrom przyjemności w moim życiu świadczy o mojej niebywałej przedsiębiorczości.Wypisz 30–40 nowych przekonań o przyjemności.

Czy nie byłoby miło usiąść i wypić ciepłą kawę na tarasie? Rozkoszować się jej smakiem w promieniach słońca…? Ale aby sobie na to pozwolić, należy puścić postawę matki cierpiętnicy, która pije tylko zimną, bo ciągle coś jest do zrobienia, albo bizneswoman, która nie ma czasu na self care-duperele!

Serio? 10 minut na kawę, którą i tak wypijesz, tyle że zimną. Zatem kosztów nie liczę.

 • Dlaczego sobie nie pozwalasz?
 • Co najgorszego się stanie, gdy sobie pozwolisz?
 • A co najlepszego?

Żywiołem Byka jest ziemia. Nierozerwalnie wiąże go ona ze sprawami materialnymi zwanymi, nomen omen, ziemskimi. Byk jest uosobieniem Matki Ziemi, ciepłej, przyjaznej, karmiącej i dającej poczucie stabilności. W astrologii ten archetyp wiąże się z wartościami – zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi.

Patronuje mu planeta seksu i biznesu, czyli Wenus, mówiąca w horoskopie między innymi o tym, jak podchodzimy do finansów. Obserwacja swojej sytuacji finansowej może być genialnym, bo bardzo mierzalnym, narzędziem do obserwowania swoich przekonań. I to nie tylko na temat pieniędzy, ale też świata, ludzi oraz nas samych.

Weź kartkę i pisz – bez zastanawiania się, bez oceniania, bez myślenia.

Dokończ zdania tym, co pierwsze przyszło Ci do głowy. Pierwszym skojarzeniem! I tak nikt tego nie przeczyta, więc bądź ze sobą szczera. Pisz, aż poczujesz, że to koniec.

Według naszego społeczeństwa (bliżej nieokreślonych ludzi):

 • Ubogie osoby są…
 • Bieda powoduje, że…
 • Osoby skromnie żyjące są…
 • Bogacze są…
 • Aby być bogaczem, trzeba…
 • Aby mieć dużo pieniędzy, należy…
 • Osoby, które mało pracują, a dużo odpoczywają, są…
 • Kobiety, które mają dużo pieniędzy i mało pracują, to…
 • Przyjemne zarabianie jest…
 • Gdyby zarabianie i sprzedawanie (ofert, produktów etc.) było dla Ciebie niezmiernie przyjemne, to…

książki o jodze

A teraz popatrz na swoje odpowiedzi. To Twoje przekonania. Teraz wiesz, nad czym pracować. Bo przecież bez problemu można stworzyć produkt pasywny, który obok etatu mógłby bez większego wysiłku przynosić Ci dochód.

Dlaczego niektórym sprzedają się e-booki, zdjęcia w banku zdjęć czy inne produkty? Bo mają odpowiedni mindset, czyli bazę przekonań. Jeśli szczerze wierzysz, że zarabianie ma być ciężkie, to nie sprzedasz nic, bo byłoby za łatwo. Albo sama sobie coś wymyślisz, żeby to utrudnić.

Pieniądze – wymiana

Pieniądze są dla wielu tematem drażliwym i kontrowersyjnym, który w społeczeństwie obrósł wieloma mitami. A przecież pieniądz to nic innego jak substytut wymiany. Kiedyś za 1 krowę ktoś dawał 4 świnie. Nie jest to najbardziej praktyczny sposób dokonywania transakcji. Trudno bowiem płacić w kawiarni prosiętami czy kilogramami owsa.

Aby się napić po pracy latte, trzeba byłoby cały dzień trzymać przy sobie prosiaczka czy wór zboża. Gdy owa trudność logistyczna została spostrzeżona, wówczas to jako ludzkość ustaliliśmy, że złota moneta jest ekwiwalentem o danej wartości.

Nic złowrogiego się tu nie pojawia.

Jednak w trakcie rozwoju cywilizacji pieniądze były używane do dobrych i niecnych celów, dokładnie tak samo jak każde narzędzie. Nie znam nikogo, kto przeszedłby na dietę bezglutenową z pobudek moralnych, ponieważ nie przekroi bułki ostrzem, które może zabić.

Wartości w relacjach

Kolejnym istotnym tematem w trakcie nowiu będą relacje, gdyż nów księżyca w byku znajduje się w 7 domu horoskopu. Warto się więc pochylić nad wartościami, jakie cenimy sobie w innych ludziach oraz w relacjach (nie tylko romantycznych). Może to być dobry czas na spotkanie się z innymi.

Intensyfikacja nowiu

Energia nowiu będzie bardzo intensywna, głównie za sprawą aspektów innych planet do nowiu. Mianowicie Mars (bóg wojny) robi do nowiu sekstyl, co wzmocni intensywność odczuwania emocji i zwiększy energię życiową, może też nasilić ruchliwość i ekspresję.

Neptun, patron marzeń i snów, do nowiu będzie robił również sekstyl, co za tym idzie, chętnie możemy się oddawać marzeniom i ułudzie, licząc, że cele magicznie zrealizują się same. Moja rada: działaj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie, wierz tak, jakby wszystko zależało od szczęścia/losu/Boga/Wszechświata.

nów księżyca w byku

I to nie koniec istotnych aspektów! Mianowicie w trygonie do nowiu będzie Pluton, planeta głębokiej transformacji. Z czym się to wiąże? To zależy od indywidualnego horoskopu. Jednak chcę Cię zostawić z taką perspektywą: Co, jeśli transformacja może zachodzić przez przyjemność?

Najbliższy nów księżyca w Byku przyniesie Ci:

 • Zrewidowanie relacji i zasad w nich panujących
 • Ochotę na wolność finansową
 • Pomysł na intratny biznes
 • Chęć rozpieszczenia się
 • Przedsiębiorczość
 • Przebojowość.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny nów księżyca w Byku?

 • Rozpieść się (np. jogą)!

 • Dostarcz sobie uciech cielesnych <3
 • Zjedz coś dobrego.
 • Doświadcz natury (oczywiście w miarę bezpiecznych możliwości, np. przesadzenie doniczkowców).
 • Zastanów się nad swoją relacją z pieniądzem. Gdyby on był człowiekiem, jak wyglądałby Wasz związek? Czego od niego oczekujesz? Co mu oferujesz?

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Rób to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności.
 • Otwórz się na nowe doznania i formy ruchu.
 • Jeśli możesz, wykonuj aktywności ruchowe na łonie natury.
 • Rozciągaj się.
 • Masuj, głaszcz się i przytulaj.

Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca?  Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor