Karolina Gaworska

Nów w Rybach – Wznieśmy nowy świat

Najbliższy nów w Rybach przyniesie Ci pomysłowość, romantyzm, a także potrzebę realizacji marzeń. W nadchodzącym czasie zadawaj sobie pytania o największe pragnienia, medytuj i tańcz.

Nów w Rybach może wprowadzać doświadczenia głębokiej emocjonalnej i duchowej transformacji. Ryby to znak zodiaku archetypowo znany z wrażliwości, empatii i intuicji, a więc nów w tym znaku może podkreślić te cechy.

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie Ono rozproszy złej nocy
cienie. Niechaj nadziei skrzydła białe z powrotem niosą Cię…

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Wznieśmy nowy świat

Podczas nowiu w Rybach Mars i Wenus przebywać będą w znaku Wodnika. Jest to niezwykle ciekawe archetypowo połączenie empatii, wrażliwości duchowości oraz wszelkiej alternatywy, nowoczesności i ogromnego humanizmu. Efektem tego połączenia może być pomysł stworzenia idealnego świata, pozbawionego dyskryminacji, presji, wyzysku Matki Ziemi i skostniałych struktur. W negatywie natomiast może to oznaczać minucie odrealnionych planów i zupełnie niepragmatycznych rozwiązań, które nie są fizycznie niemożliwe do wdrożenia.

Mars, planeta akcji, energii i determinacji, kieruje naszą siłą działania i motywacją. W znaku Wodnika może to oznaczać, że nasza determinacja jest kierowana ku innowacyjnym celom społecznym lub grupowym projektom. Możemy odczuwać pragnienie zaangażowania się w działania, które mają pozytywny wpływ na społeczność lub świat jako całość.

nów w rybach

Z kolei Wenus, planeta miłości, harmonii i wartości, w znaku Wodnika może skłaniać nas do poszukiwania oryginalnych form wyrażania uczuć i tworzenia relacji. Podczas tego nowiu w Rybach możemy być bardziej skłonni do otwarcia się na różnorodność i różnice w naszych związkach oraz do eksperymentowania z nowymi formami romantyzmu i bliskości.

Połączenie tych energii może prowadzić do interesujących dynamicznych społecznych interakcji. Może to być czas, kiedy nasza determinacja do działania jest napędzana przez nasze wartości i pragnienia społeczne, a nasze relacje z innymi ludźmi są pogłębione przez naszą otwartość na różnorodność i oryginalność.

Energia zmiany i innowacji

Nów w Rybach podczas obecności Marsa i Wenus w znaku Wodnika może więc przynieść z sobą energię zmiany, innowacji i społecznej świadomości. To może być czas, kiedy jesteśmy bardziej otwarci na nowe pomysły i perspektywy, zarówno w naszych działaniach, jak i w relacjach z innymi ludźmi.

nów księżyca w znaku ryb

Połączenie astrologicznych archetypów Wodnika i Ryb tworzy potencjał do tworzenia nowych przedsięwzięć w oparciu o humanitaryzm i wspólne dobro. Dobrym przykładem może być innowacja w służbie duchowej, czyli eksperymentowanie z nowymi metodami praktyk duchowych. Może to być czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do przyjmowania nowych idei i technik w celu pogłębienia naszej świadomości duchowej.

Warto również wyznaczać sobie cele społeczne lub zaangażować się w realną pomoc. Naturalnie można mantrować pokój i dobrobyt na świecie, ale można też spróbować, go wprowadzić w życie w swojej okolicy. Danka Braun w „Zgubne pożądanie” pisała: „Ręce, które pomagają, są bardziej święte niż usta, które się modlą.” Można też domniemywać, że tyczy się to też ust, które montują i afirmują.

Te są tylko pewne możliwości, jakie mogą wyniknąć z połączenia archetypów Wodnika i Ryb, zapewne po chwili zastanowienia znajdziesz temat nowej ziemi, który zechcesz wprowadzić w życie, może nawet już dziś.

Długotrwałe wpływy planetarne

W trakcie nowiu w Rybach, Saturn i Neptun również znajdują się w tym znaku. Co zapewne nie jest niespodzianką. Gdyż Saturn jest w tym znaku od około roku, a Neptun od kilkunastu lat (od 2011).

Saturn, planeta odpowiedzialna za dyscyplinę, odpowiedzialność i strukturę, może dodawać elementy realności do tej wyjątkowo mistycznej chwili nowiu. To może oznaczać, że podczas tego nów będziemy skłonni do spojrzenia na nasze cele i marzenia z praktycznego punktu widzenia. Może to również zachęcić nas do skoncentrowania się na naszych obowiązkach i zadaniach, które warto podjąć, aby owe marzenia się zrealizowały.

nów w rybach

Z kolei Neptun, planeta rządząca wyobraźnią, intuicją i transcendencją, może przynieść do nowiu w Rybach elementy magiczności, tajemnicy i duchowej głębi. Podczas tego czasu możemy być bardziej skłonni do kontemplacji, medytacji i eksploracji naszej duchowości i fantazji. To może być czas, kiedy nasze sny stają się szczególnie żywe i inspirujące, prowadząc nas do odkrycia nowych poziomów samoświadomości i zrozumienia. Dlatego warto w tym czasie szczególnie swoje sny obserwować.

Marzenia i refleksje

Kombinacja tych wpływów może stworzyć momenty intensywnej introspekcji i refleksji. Możemy odczuwać silne emocje i pragnienie zbliżenia się do naszych wewnętrznych przekonań i prawd. To też może być czas, kiedy nasze relacje z innymi stają się głębsze i bardziej empatyczne, ponieważ jesteśmy bardziej otwarci na potrzeby i uczucia innych ludzi.

Nów w Rybach, szczególnie w obecności Saturna i Neptuna, może więc być czasem zarówno wyzwań, jak i możliwości. Istnieje ryzyko zbytniego, nomen omen, odpłynięcia w strefę marzeń, fantazji i kreowania niemożliwej do stworzenia utopii. Wizja tego, do czego dążymy, jest niezmiernie ważna, jednak jeśli my się nie zmienimy, nic się nie zmieni. Zatem zaczynamy od siebie, zamiast czekać, aż coś się samo zrobi. Św. Ignacy Loyola zwykł mawiać: „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie”.

nów w znaku ryb

Ten nów to również okazja do pogłębienia naszej świadomości i duchowego rozwoju. A także do zrozumienia naszych własnych pragnień i celów życiowych w bardziej praktyczny sposób.

Najbliższy Nów Księżyca przyniesie Ci:

 • Marzenia.
 • Brak uziemienia.
 • Romantyzm.
 • Potrzebę realizacji marzeń.
 • Zmienne emocje.
 • Pomysłowość.
 • Chęć zaglądnięcia w siebie.
 • Poczucie misji.
 • Skłonność do odpływania od rzeczywistości.
 • Ochotę na używki.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię nowiu w Rybach?

 • Wyceń swoje marzenia, bo możliwe, że już Cię na niektóre stać.
 • Stwórz mapę marzeń.
 • Medytuj.
 • Pość. (TO NIE JEST PORADA MEDYCZNA, wiadomo, najpierw należy
  skonsultować się z lekarzem etc.)
 • Pobądź w samotności i ciszy (bez telewizora i telefonu).
 • Zadawaj sobie pytania o marzenia, cel i największe pragnienia.
 • Jak chcesz, by wyglądało Twoje życie za 5, 10 lat?
 • Czy planujesz to jakoś urzeczywistnić, czy na razie czekasz nie wiadomo na
  co?
 • Wsłuchaj się w swoje emocje.
 • Jak wygląda Twoja wymarzona Nowa Ziemia?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Stosuj TRE (Trauma Releasing Exercises).
 • Rozciągaj się. Potraktuj ciało jako źródło przyjemności.
 • Zadbaj o swoje stopy, czyli część ciała astrologicznie przypisaną do Ryb.

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w Rybach jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor